5
1
15. 3. 2024

První prohra v sezóně až na úvod finále

Až v zahajovacím finálovém střetnutí poznalo Milevsko hořkost první sezónní porážky. Mohla za to hlavně totálně zpackaná první třetina, ve které Milevsko předvedlo více chyb, než v celém dosavadním průběhu sezóny. V prostřední části sice domácí tým dokázal skórovat, ale nikoliv snížit rozdíl ve skóre. Ve třetí třetině však Milevsko ukázalo svoje srdce a předvedlo skvělou stíhací jízdu, po které dokázalo stav srovnat. Bohužel hned půlminutu poté Hluboká znova strhla vedení na svou stranu a vítězství stvrdila gólem do prázdné brány při milevské hře bez brankaře.

Začátek zápasu byl dle očekávání opatrný. Více se do útoku tlačilo Milevsko, ale k ohrožení branky se nedostávalo. Hluboká překvapivě udeřila z jedné z prvních střel na bránu, kdy se Arnold po přejetí hranice útočného pásma trefil pod horní tyčku. Autor úvodního gólu byl pak vyloučen, ale ani početní výhoda šanci Milevsku nepřinesla. Hluboká pak přidala druhou branku. Hanzal vystřelil z kruhu, domácí gólman David Novák vyrazil puk jen před Hanzala, který jej poslal do brankoviště, kde si jej Pavel Chocholoušek při snaze dostat pryč srazil do vlastní branky. Tomáš Vochozka pak chyboval ve vlastním pásmu, kdy mu sjel puk z hokejky na Milera, který sám proti brankaři zakončil bekhendem k tyči. Hned po rozehrání přidala Hluboká čtvrtý gól, kdy Matys vystřelil z kruhu zpoza obránce do protějšího horního rohu milevské branky. V té poté nahradil Davida Nováka Michael Panec. Ani tato změna však nepřinesla klid na milevské hole a tak pokračovala z jejich strany hra plná nepřesností. Až v samém závěru nebezpečně vypálil zpoza kruhu Jakub Suchan, hostující brankař Dašek s obtížemi puk vytěsnil, který se následně dostal před branku, kde jej Jan Březina přistrčil Tomáši Fenclovi, jež však bekhendem brankaře neprostřelil.

Na začátku prostřední části Tomáš Fencl fauloval a Milevsko muselo čelit přesilovce. Podařilo se mu však ve vlastním oslabení skórovat, když Jakub Suchan vystihl rozehrávku Matyse a bleskově Daška prostřelil. V dalším domácím útočném výpadu stále ještě v oslabení najížděl zprava na branku Pavel Chocholoušek, ale Dašek puk skryl ve své výstroji. Již při plném počtu hráčů na ledě střílel zpoza kruží Jakub Suchan, Dašek ukázal pohotovost své lapačky. Hluboká ukázala mnohem větší efektivitu v zakončení. Hanzal si v rohu počkal na najetí Matyse před branku, kam mu poslal přihrávku, kterou zužitkoval zakončením do gólmanova protipohybu. V 26. minutě dostal David Blažek od Tomáše Fencla přihrávku na kruh, ale mířil nad. Stejný hráč pak dostal mezi kruhy přihrávku z rohu od Františka Janušky, mířil k protější tyči, ale Dašek puk lapačkou zastavil. Milevsko pak mělo druhou přesilovku. Chybovalo v ní při založení útoku. Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1, ve kterém sice Filip Hubáček překazil přihrávku Milera na Arnolda, jenž však poslal od zadního mantinelu bekhendem puk zpět před branku, kde zcela nepokrytý Miler nadvakrát dostal puk do branky. Milevsko se však přeci jen v pokračující početní výhodě dokázalo prosadit, kdy Matouš Masopust poslal puk na kruh Václavu Pouchovi, jenž zamířil pod horní tyč. V 34. minutě zakončoval u tyčky volný Matys vedle branky. Hluboká si pak vynutila milevský faul. V přesilovce dostal puk k tyči Nedorost, ale zblízka Michaela Pance nepřekonal. Těsně po návratu vyloučeného hráče vystřelil po buly Schmidmayer a střelou nad vyrážečku zaskočil Michaela Pance. V 38. minutě poslal Ťoupal chytrým pasem za obránce Hanzala, který z kruhu trefil spojnici tyčí.

Do poslední části šlo Milevsko s pětigólovou ztrátou. Přesto se vzepjalo ke stíhací jízdě a dokázalo manko srovnat. Vše začal Tomáš Vochozka hned v první minutě této části, když se Aleš Řezáč protáhl kolem mantinelu a našel jej na kruhách, odkud mířil nad brankařovu lapačku. V 45. minutě Jáchym Štekr nezpracoval skákavý puk a hostující Michel upaloval na Michaela Pance, který jej dokázal zastavit. Z protiakce Vojtěch Krcho v útočném pásmu vypíchl puk při soupeřově založení útoku, Matouš Masopust mu jej vrátil mezi kruhy, odkud prostřelil Daška. Hned po rozehrání najížděl sám na branku Tomáš Vochozka, Dašek pokryl jak jeho střelu, tak i následnou dorážku Jana Březiny. Ve 46. minutě vybojoval Pavel Chocholoušek kotouč v rohu poslal jej před branku, kde zblízka David Blažek neprostřelil gólmana. V 48. minutě se po buly nejprve Tomáš Vochozka zastřeloval. Pak si Aleš Řezáč najížděl na jeho přihrávku na kruh, která však byla sražena. Milevský obránce se nevzdal. Protáhl jej za branku až do rohu, odkud vyjel Jakub Suchan, uviděl na kruhu Tomáše Vochozku, po jehož střele propadl puk Daškovou výstrojí do branky. Hluboká si vzala oddechový čas, ale milevskou gólovou smršť nezastavila. Za půlminutu vyslal David Blažek k útočnému výpadu Pavla Chocholouška, ten vystřelil zpoza obránce a puk znova propadl hostujícímu brankařovi do branky. Milevsku zůstala již jen jednogólová ztráta. Vrhalo se i nadále do útoku. V 55. minutě Jan Březina poslal puk mezi kruhy Jakubu Suchanovi, jehož rána z první jen těsně minula. Průnikem z vlastního pásma až před soupeřovu branku se blýskl Aleš Řezáč. Byl při zakončení faulován a Milevsko vrhlo všechny síly do přesilovky a po tuhém dobývání branky se v ní dokázalo prosadit. Jakub Suchan se chytře uvolnil na kruhu a poslal puk do branky. Euforie z vyrovnání však měla jen krátkého trvání. Pavlu Chocholouškovi při snaze obejít protihráče utekl puk, ten zastavil na modré Škopek a nahodil jej na brankaře, před kterým jej stihl ze vzduchu tečovat Vácha a znova poslal Hlubokou do vedení. Milevsku čas rychle ubíhal. V 58. minutě navíc po vhazování vystřelil od modré Roman Rákosník a brankařem vyražený puk poslal Hanzal vpádu do tyčky. Domácí tým zkusil hru bez brankaře. Hluboká se však dostala z pásma. Milevští jej do něj znova zavezli, ale jejich nedorozumění po přenechání puku využil Miler a poslal puk do opuštěné brány.

7 : 9
(0:4, 2:3, 5:2)
Milevsko vs Hluboká nad Vltavou

Branky a nahrávky: 22. Suchan, 32. Pouch (Masopust), 41. Vochozka (Suchan, Řezáč), 46. Krcho (Masopust), 48. Vochozka (Suchan), 49. Chocholoušek (Blažek), 57. Suchan (Vochozka) – 5. Arnold (Michel), 13. Hanzal (Nedorost), 15. Miler, 15. Matys (Nedorost, Hanzal), 26. Matys (Hanzal, Nedorost), 32. Miler (Arnold), 37. Schmidmayer (Miler), 57. Vácha (Škopek), 60. Miler (Schmidmayer, Hanzal). Rozhodčí: Trnka, Hamr - Dančišin, Lang. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: . Střely na branku: 43:35 (11:8, 12:14, 20:13). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6, 2:7, 7:7, 7:9.

Novák (od 15. Panec) – Přívozník, Řezáč, Kohout, Fencl, Hubáček, Štekr - Chocholoušek, V. Krcho, Masopust - Březina, Suchan, Vochozka - Pouch, Januška, Blažek

Dašek - Škopek, Dohnal, Robin Rákosník, Roman Rákosník, Formánek, Ťoupal - Schmidmayer, Miler, Vácha - Arnold, Moudrý, Michel - Matys, M. Hanzal, D. Nedorost -Melichar, Kantor