5
1
20. 3. 2024

Milevsko odvrátilo mečbol, finálová série pokračuje

Po dvou prohrách dokázalo Milevsko ve třetím finálovém duelu zvítězit. Mělo tentokrát výborný vstup do zápasu, když udeřilo hned v první minutě a postupně si v první třetině vybudovalo třígólové vedení, které však hosté zásluhou dvou Hanzalových gólů do konce třetiny zkorigovali. V dalším průběhu Milevsko dvakrát odskočilo na rozdíl dvou branek, ale Hluboká se vždy znova dokázala přiblížit. Ale na milevské góly v poslední pětiminutovce již odpověď nenašla.

Milevsko na rozdíl od předchozích finálových zápasů začalo tentokrát výborně. Po úvodním vhazování se sice Hluboká dostala do útočného pásma, ale první domácí pobyt v soupeřově pásmu znamenal hned velkou šanci, když Jan Kohout vyslal mezi obránce Jakuba Suchana, jenž však tváří v tvář hostujícímu gólmanovi Daškovi neuspěl. Přesto se Milevsko těsně před koncem první minuty radovalo. Další útočný výpad vedl Jan Březina. Jeho střelu Dašek vyrazil a chtěl rozehrát. Za kruhy však jeho úmysl přečetl Jakub Suchan a střelou do horního rohu branky otevřel gólový účet zápasu. Hluboká se snažila rychle odpovědět. Matys z kruhů poslal puk doleva, odkud zakončoval volný Nedorost, David Novák v milevské brance betonem puk vykopl. Pak se ocitl před domácí brankou Miler, brankaře neprostřelil. Ve 4. minutě pálil z kruhu nad Hanzal. To Milevsko bylo mnohem efektivnější. Jan Březina s Jakubem Suchanem vybojovali puk v rohu, prvně jmenovaný jej poslal na kruhy Tomáši Vochozkovi, jenž střelou po ledě prostřelil Daška. Hned po rozehrání chyboval za vlastní brankou František Januška. Matys odtud poslal puk před branku Hanzalovi, který zasáhl tyčku. Třetí gól přidalo Milevsko v 15. minutě, když po vyhraném vhazování vystřelil Tomáš Vochozka a brankaři propadl puk do branky. Hned po rozehrání se před hostující branku natlačil David Blažek, z těžkého úhlu nedal a z dorážky trefil Pavel Chocholoušek tyč. Dle pravidla nedáš dostaneš se ze snížení radovala Hluboká. Vácha po vyjetí zpoza branky vyslal mezi obránci najetého Hanzala, jeho první střelu David Novák vyrazil, ale puk se příhodně odrazil před hokejku útočníka, jenž z dorážky pohodlně skóroval. Za další dvě minuty už to bylo jen o gól. Matys nahodil od modré a Hanzal ze vzduchu tečoval do horního rohu branky.

První vážnější možnost prostřední části měl z dorážky Vojtěch Krcho. Na druhé straně se do dobré střelecké pozice dostal Miler. Pak však domácí hráče poslali rozhodčí v krátkém sledu dva na trestnou lavici a Hluboká měla dlouhou přesilovku 5 proti 3. Milevští jí však skvěle ubránili. Poté měli početní výhodu domácí. Janu Kohoutovi sjel při rozehrávce puk z hokejky a Schmidmayer najížděl zleva sám na branku, ve které úspěšně zasáhl David Novák. Již při plném počtu hráčů na ledě získal v rohu puk Jan Janoch, předal jej Matouši Masopustovi, jenž si popojel do lepší pozice na kruh a trefil přesně bližší horní roh. V polovině zápasu se na kruhu uvolnil Robin Rákosník, milevský brankař si prostor u tyčky pohlídal. Z protiakce se po sražené přihrávce na kruhách dostal ke střele Jan Březina, mířil těsně vedle. Pak nepřesně rozehrál Jáchym Štekr, Hanzal jej obešel na kruhách a sám proti brankaři trefil tyčku. V následném hlubockém zámku předvedl David Novák několik těžkých zákroků, ale nakonec kapituloval po střele Matyse z kruhů. Milevsko si připravilo rychlou odpověď. Jáchym Štekr se při podpoře útoku dostal s pukem do rohu útočného pásma, odkud jej chtěli hosté poslat z pásma ven. Před modrou jej zachytil Jakub Suchan, poslal jej na kruh Matouši Masopustovi, na jehož ránu z první Dašek nedosáhl. V 38. minutě se Aleš Řezáč probil s pukem podél mantinelu, našel na protějším kruhu Matouše Masopusta, Dašek si v tomto případě s jeho střelou poradil.

Na začátku třetí třetiny si dvojnásobnou přesilovku zahrálo i Milevsko. Stejně jako Hluboká jí nevyužilo a ke všemu ještě v ní inkasovalo. David Novák ve snaze rozehrát puk trefil svoji vlastní branku zezadu, tím se přihrávka zbrzdila, k puku se jako první dostal Vácha a po vyjetí zpoza branky do ní zasunul puk dříve, než se stihl vrátit domácí brankař. Hluboká se tlačila za vyrovnáním. Sám před brankou neuspěl Moudrý. U tyčky se z dorážky neprosadil Hanzal a rychlý brejk zakončoval Arnold z levého kruhu do protější tyčky. Za Milevsko odpověděl Pavel Chocholoušek, jenž po svém útočném výpadu našel na kruhách Jakuba Suchana, Dašek si poradil s jeho střelou i dorážkou Vojtěcha Krcha. Klid do milevských řad přinesla 56. minuta. Jan Janoch se dostal ke sraženému puku na kruhách, střílel z otočky, ale byl zablokován. K puku se však dostal Matouš Masopust, položil si brankaře a bekhendem pod horní tyč završil hattrick. Možnost na srovnání si hostující hráči překazili vlastními fauly. V přesilovce zavezl puk do pásma Matouš Masopust, počkal si na najetí na kruh Vojtěch Krcha, který se trefil k protější tyči. Po zahájení hry se dostali do křížku David Blažek s hostujícím Moudrým, který skončil s přetaženým dresem přes hlavu. Svoji horší stránku jako obvykle ukázal i Hanzal, který poslal Václava Poucha hlavou proti mantinelu, za což byl vyloučen do konce zápasu. Milevsko pak v početní výhodě zápas v poklidu dohrálo, byť David Novák musel po chybně rozehrávce ještě čelit nájezdu Schmidmayera.

7 : 4
(3:2, 2:1, 2:1)
Milevsko vs Hluboká nad Vltavou
Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 1. Suchan, 9. Vochozka (Březina, Suchan), 15. Vochozka (Suchan), 27. Masopust (Janoch, V. Krcho), 35. Masopust (Suchan, Štekr), 56. Masopust (Janoch), 58. V. Krcho (Masopust) – 17. Hanzal (Vácha), 19. Hanzal (Matys, Nedorost), 33. Matys (Nedorost), 43. Vácha.. Rozhodčí: Šperl, Vokoun - Knor, Klimeš. Vyloučení: 5:8 navíc Hanzal (Hluboká) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 45:50 (13:17, 14:16, 18:17). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 7:4.

Novák - Štekr, Řezáč, Kohout, Fencl, Hubáček - Janoch, V. Krcho, Masopust - Březina, Suchan, Vochozka - Chocholoušek, Januška, Blažek - Pouch

Dašek - Škopek, Dohnal, Robin Rákosník, Roman Rákosník, Formánek, Ťoupal - Schmidmayer, Miler, Vácha - Arnold, Moudrý, Michel - Matys, M. Hanzal, D. Nedorost – Melichar