5
1
17. 3. 2024

Hluboká lépe zvládla i druhé finále

Skvělí milevští fanoušci vytvořili svému týmu domácí prostředí i v Budvar aréně, kde Hluboká kvůli svému nevyhovujícímu stadionu našla azyl pro druhé finálové střetnutí. Ani to však Milevsku nepomohlo. Utkání znova začalo špatně. Znova poměrně brzo inkasovalo, na konci první třetiny podruhé a po dvou částech stejně jako v prvním finále prohrávalo o 5 gólů. V poslední třetině se tento soupeřův náskok tentokrát podařilo jen zkorigovat.

Hluboká druhý finálový duel začala lépe. První možnost připravil Hanzal posunutím na kruh Matysovi, který však Michaela Pance neprostřelil. Ve 4. minutě však vystřelil z otočky Formánek a před brankou špatně pokrytý Nedorost protečoval puk za gólmanova záda. V 6. minutě se domácí dostali do přečíslení 3 na 1, které zakončoval u tyčky Nedorost, Michael Panec vyrazil. Milevsko mělo první možnost v 9. minutě, kdy při signalizovaném trestu pronikl mezi obránci Vojtěch Krcho, ale ani nadvakrát Daška v hlubocké brance nepřekonal. Ve 14. minutě najížděl na milevskou branku zprava Vácha, brankaře neprostřelil. V domácí přesilovce v 17. minutě zůstal mezi kruhy volný Schmidmayer, ale z otočky bekhendem minul.I tak se však Hluboké povedlo do konce třetiny přidat ještě jeden gól. Arnold se uvolnil na útočné modré, posunul puk doprava na kruh Robinu Rákosníkovi, na kterého se vrhla hned trojice bránících hráčů, ale zároveň nepokryla u tyčky zapomenutého Moudrého, jenž snadno posunul puk do branky.

Druhou třetinu zahájilo Milevsko přeci jen aktivněji. Ve 22. minutě Jáchym Štekr vystřelil od modré a Vojtěch Krcho z dorážky minul. Hluboká odpověděla únikem Moudrého, Michael Panec jeho nájezd zneškodnil. Pak se hrálo ve čtyřech na obou stranách, když Matouš Masopust po vyhraném vhazování Vojtěcha Krcha nastřelil horní tyč. Po polovině zápasu Hluboká přidala další gól, když Melichar najížděl zleva na branku, vystřelil na bližší tyč a brankaři propadl puk do branky. V 32. minutě František Januška vyslal do dobré střelecké pozice Davida Blažka, který z kruhu přestřelil. V 35. minutě už to bylo 4:0. Miler byl u zadního mantinelu v souboji hned se dvěma protihráče, přesto z něj vyjel s pukem a přihrál před branku najetému Schmidmayerovi, který se trefil k tyči. Spolupráce stejných hráčů pak přinesla další domácí branku. Nájezd Milera zleva Michael Panec ještě zastavil, ale na dorážku Schmidmayera již nedosáhl. V závěru třetiny mělo Milevsko přesilovku, v té před brankou dorážel Jan Březina jen do gólmana a Jakub Suchan po chytrém uvolnění na kruhu přestřelil.

Poslední část zahájilo Milevsko dohrávanou početní výhodou. Všechny střelecké pokusy i dorážky Dašek pokryl. Po jejím skončení vyslal Ťoupal za obránce Nedorosta, ten volil při zakončení kličku, Michael Panec špičkou betonu u tyčky puk zastavil. Na opačné straně se nahození Jáchyma Štekra příhodně odrazilo před branku k Františku Januškovi, ani on brankaře neprostřelil. V další početní výhodě Tomáš Vochozka dorážel před brankou, ale ležícího Daška neprostřelil. Z dorážky poté neuspěl ani Jan Kohout ani následně Jakub Suchan. Až při plném počtu hráčů vystřelil z kruhu Matouš Masopust a brankařem vyražený puk nad sebe dorazil po dopadu na led do branky Vojtěch Krcho. Druhý gól dalo Milevsko v 57. minutě, kdy v nájezdu 2 na 1 vzal zakončení na sebe Matouš Masopust a prostřelil Daška. V 59. minutě ještě najížděl na domácí branku zprava Vojtěch Krcho, Dašek jeho střelu vyrazil nad sebe, puk dopadl k tyči branky, kterou následně domácí brankař vysadil. Závěr zápasu byl hektický. Do konce zbývalo odehrát 24 vteřin, kdy hlubocká dvojice Formánek Schmidmayer nesmyslně napadla před vlastní střídačkou Davida Blažka. Toho se následně vydal pomstít z branky Michael Panec, načež jak domácí dvojice, tak milevský brankař dostali trest 5 minut a do konce zápasu. S trestem do konce k nim pak přibyli za projevy nesportovního chování i brankař Hluboké Dašek a jeho spoluhráč Michel.

5 : 2
(2:0, 3:0, 0:2)
Hluboká nad Vltavou vs Milevsko

Branky a nahrávky: 4. Nedorost (Formánek, Hanzal), 19. Moudrý (Robin Rákosník, Arnold), 31. Melichar, 35. Schmidmayer (Miler), 36. Schmidmayer (Miler) – 50. V. Krcho, 57. Masopust (Januška). Rozhodčí: Matoušek, Jílek - Bušta, Diviš. Vyloučení: 8:6 navíc Schmidmayer, Formánek oba 5+OK, Michel, Dašek oba OK (všichni Hluboká) a Panec (Milevsko) 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 37:36 (11:11, 15:13, 11:12). Průběh utkání: 5:0, 5:2.

Dašek (od 60. Zeman) - Škopek, Dohnal, Robin Rákosník, Roman Rákosník, Formánek, Ťoupal - Schmidmayer, Miler, Vácha - Arnold, Moudrý, Michel - Matys, M. Hanzal, D. Nedorost - Melichar

Panec (od 60. Novák) – Kohout, Fencl, Přívozník, Řezáč, Hubáček, Štekr - Březina, Suchan, Vochozka - Pouch, V. Krcho, Masopust - Chocholoušek, Januška, Blažek - Staněk