5
1
22. 3. 2024

Milevsko srovnat nedokázalo, Hluboká slaví titul

Výsledek čtvrtého finálového zápasu vypadá jednoznačně, ale neodpovídá dění na ledě. Milevsko bylo Hluboké více než vyrovnaným soupeřem. V zápase se ujalo vedení a hned šestkrát najíždělo na osamoceného domácího brankaře. Přidat další gól však nedokázalo. Hluboká byla v proměňování šancí mnohem efektivnější. Ve druhé třetině otočila stav ve svůj prospěch a další branky přidala v poslední části, přičemž tu poslední při milevské hře bez brankaře. Milevsko tak ani druhou finálovou účast za sebou v titul neproměnilo.

První možnost zápasu měl domácí Nedorost, který se ve 3. minutě dostal za obránce, při nájezdu na Michaela Pance v milevské brance volil kličku, ale narazil na připravený brankařův beton. Brzo poté mělo Milevsko svoji první přesilovku a dokázalo ji využít, když zpoza kruží prostřelil vše před sebou Aleš Řezáč. I v další početní výhodě Milevsko mělo možnost, když Jan Janoch z rohu poslal puk na kruhy, odkud František Januška domácího brankaře Daška neprostřelil.Do šancí ve vlastním oslabení se však dostala i Hluboká. Po pravé straně ujel Matys, Michael Panec jeho střelu vyrazil a dokázal si poradit při další domácí akci i s dorážkou Moudrého. Již při plném počtu hráčů na ledě získal puk na vlastní modré Jakub Suchan, ujel všem, ale Daška neprostřelil.

První možnost prostřední části měl v 24. minutě Matouš Masopust, jenž střílel po průniku z kruhu, Dašek dokázal jeho střelu vytěsnit. Z protiakce se Hluboké podařilo vyrovnat, když nahození od mantinelu z hranice pásma dokázal u tyčky úspěšně tečovat Hanzal. Milevsko mohlo brzo poté znova jít do vedení, ale Vojtěch Krcho osamocený na kruhách brankaře domácích neprostřelil. Milevsko bylo i nadále aktivnější a mnohem častěji se dostávalo k ohrožení branky než Hluboká. Tomáš Vochozka pálil z levého kruhu, Dašek vyrazil. Pavel Chocholoušek unikal obráncům, byl sražen, ale dokázal vstát a bekhendem zakončit, gólmana však nepřekonal. František Januška najížděl na domácí branku z levé strany, úspěšný nebyl. V polovině zápasu ujel všem Tomáš Vochozka, Daška neprostřelil. Za Hlubokou hrozil hlavně Hanzal, který po dorážce své vlastní střely dostal puk do branky, bylo to však kopnutím puku a gól tak nemohl být uznán. Ve 32. minutě získal puk ve středním pásmu František Januška, dokázal ujet obráncům, ale Daška nepřelstil. Hluboká měla šancí o dost méně, ale dokázala je lépe využívat. Před brankou se ocitl osamocený Moudrý, Michael Panec jeho střelu vyrazil. K puku se však dostal Arnold, vyjel s ním před branku a poslal Hlubokou do vedení. Milevsko ještě do konce třetiny mohlo vyrovnat. Matouš Masopust najížděl na domácí branku zprava, mířil k bližší tyči, brankař vytlačil puk vedle branky. V poslední minutě této části našel Pavel Chocholoušek před brankou Davida Blažka, který nasměroval puk vedle branky. Na opačném konci zakončoval u tyčky volný Matys, Michael Panec se v brance roztáhl a puk zastavil.

Blíže k vítězství pak nasměroval Hlubokou Nedorost, který v 6. minutě třetí třetiny těsně před brankařem tečoval nahození Matyse od mantinelu. Kontaktní gól měl na hokejce Vojtěch Krcho, který v dalším milevském samostatném nájezdu znova brankaře nepřekonal. Ve 49. minutě pak vzal hostům všechny naděje domácí Hanzal, který v přesilovce dobře umístěnou ranou zpoza kruhů zvýšil na 4:1. Milevští už nenašli sílu na obrat. V přesilovce ještě střílel osamocen z mezikruží David Blažek, ale ani on Daška nedokázal prostřelit. Již pět a půl minuty před koncem zkusilo Milevsko hru bez brankaře. Dvě minuty dobývalo domácí branku, ale také muselo čelit soupeřovým útočným výpadům. Při jednom z nich Arnold získal kotouč na hranici vlastního pásma, dojel s ním až do útočného a trefil opuštěnou branku. Pasoval tak Hlubokou na vítěze finálové části play off, ve které se Milevsko potýkalo s horším proměňováním šancí a také s početnou marodkou v obranných řadách, když celou sérii odehrálo pouze na tři čistokrevné obránce.

5 : 1
(0:1, 2:0, 3:0)
Hluboká nad Vltavou vs Milevsko

Branky a nahrávky: 25. Hanzal (Nedorost, Ťoupal), 36. Arnold (Moudrý, Michel), 46. Nedorost (Matys), 49. Hanzal (Nedorost), 57. Arnold (Michel) – 5. Řezáč (Janoch, Krcho). Rozhodčí: Šperl, Jílek - Lang, Diviš. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení:0:0 . Diváci: . Střely na branku: 49:39 (14:14, 18:16, 17:9) . Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Dašek - Škopek, Dohnal, Robin Rákosník, Roman Rákosník, Formánek, Ťoupal, Žlůva - Schmidmayer, Miler, Vácha - Arnold, Moudrý, Michel - Matys, M. Hanzal, D. Nedorost

Panec - Štekr, Řezáč, Kohout, Fencl, Hubáček - Janoch, V. Krcho, Masopust - Březina, Suchan, Vochozka - Chocholoušek, Januška, Blažek