5
1
1. 10. 2023

Na úvod vítězství Mladších žáků.

Mladší žáci si v prvním kole Ligy Mladších žáků poradili s celkem HC Motor České Budějovice.

Mladší žáci zahájili letošní sezónu na domácím ledě. Los jim přiřadil za soupeře HC Motor České Budějovice. Hosté se vzali vedení ve druhé minutě. Milevští dokázali vývoj zápasu otočil a dvěma slepenými brankami se ujali vedení. Na čtvrtou branku Milevska Motoráci reagovali vstřelením své druhé branky v první třetině. Do druhé třetina se šlo za stavu 4:2 a milevští mladší žáci měli více ze hry pouze v úvodu třetiny. Od 26. minuty ledovou plochu ovládli hosté. Během 4. minuty vstřelili tři branky. V závěru Milevští nabrali dech a dvě branky v jedné minutě dávali opět naději. Za stavu 6:5 šli týmy do kabin. Přestávka přidala více sil hostům, ti 14. vteřin po vhazování dali vyrovnávací branku. Domácí to však nezlovilo, zabrali a vzali si vedení opět na svoji stranu. Vytvořili si znovu dvoubrankové vedení. Hosté v 54. minutě snížili na rozdíl branky. Svěřenci Jiřího Rybáka však závěr zápasu dokázali zvládnout a hostům nepomohlo ani odvolání brankáře. Na úvod sezóny velmi slušný výkon podali oba celky.

Milevsko vs České Budějovice

Branky a nahrávky: 3. Mošovský, 7. Šoule, 7. Mošovský, 18. Votruba (Mošovský), 37. Mošovský (Šimeček), 38. Král (Podrabská), 46. Mošovský, 52. Podrabská – 2. Mikyna, 19. Pražák (Líbal), 26. Líbal, 29. Líbal (TS), 30. Líbal (Placek), 41. Placek (Mikyna), 54. Pelc. Rozhodčí: Pěček - Šrubař Vyloučení: 8:5 navíc TS Mil. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 4:5, 6:5, 6:6, 8:6, 8:7.

Veselá (Mleziva) — Vaniš, Šimečková, Stejskal, Komárek, Bejšáková — Janouch, Veselá, Mošovský, Šimeček, Podrabská, Král, Hamerle, Votruba, Šoule, Krlín