5
1
16. 2. 2024

Milevsko ovládlo úvodní čtvrtfinále

Milevsko suverénně ovládlo úvodní čtvrtfinále. Radomyšl byla Milevsku vyrovnaným soupeřem v první třetině, kdy ještě měla dostatek sil. Dokázala i vyrovnat domácí vedení, ale i tak odcházelo Milevsko na první přestávku s dvougólovým mankem. Prostřední třetina přinesla Milevsku uklidnění v podobě zvýšení náskoku. V závěrečném dějství již domácí tým exceloval a uštědřil hostům vysokou prohru. Série se nyní přesouvá do Písku, kde Radomyšl hraje svoje domácí zápasy.

Milevsko začalo utkání náporem. Hned v první minutě nebezpečně pálil Jan Janoch a brankařem Koryťákem vyražený puk dorážel Matouš Masopust nad branku. Ve 2. minutě se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, Pavel Chocholoušek přihrával Františku Januškovi, který trefil tyčku hostující branky. To bylo na delší dobu vše. Milevsku nepomohla ani přesilová hra. V 10. minutě vyslal Tomáš Vochozka do průniku mezi obránce Jakuba Suchana, jehož nájezd však hostující gólman Koryťák zastavil. Až na začátku 15. minuty se Milevsko ujalo vedení. Jáchym Štekr nahazoval od modré, před brankou srdnatě dorážel David Blažek, ale až Pavlu Chocholouškovi se podařilo protlačit puk do branky. Radomyšl vyrovnala 3 vteřiny před skončením početní výhody, kdy protečoval puk do branky domácího Davida Nováka Lamač. Vyrovnaný stav netrval ani minutu. Aleš Řezáč skrytou ranou od modré prostřelil vše před sebou. Pak najížděl sám na hostující branku Jakub Suchan, Koryťák znova ze souboje vzešel vítězně. V 19. minutě David Svoboda našel na protějším kruhu osamoceného Tomáše Vochozku, jenž branku přestřelil. I tak se Milevsko ve stejné minutě radovalo z dalšího gólu. Po vyhraném vhazování Jáchym Štekr znova nahazoval, František Januška tečoval a Pavel Chocholoušek dorážel.

Hned v první minutě prostřední části si Milevsko vynutilo početní výhodu. V té zakončoval u tyčky Vojtěch Krcho, Koryťák vyrazil. A stejně si vedl již při plném počtu hráčů na ledě proti střele Františka Janušky. V 26. minutě dostal prostor na zakončení z levého kruhu hostující Novotný, ale branku těsně minul. Za minutu vyslal Jan Březina dlouhým pasem za obránce Tomáše Vochozku, který svůj nájezd zakončil přesnou střelou k tyči. Za Radomyšl se snažil odpovědět Sýbek, ale David Novák jeho střelu z kruhu zastavil. Milevsko minutu a půl před koncem třetiny svoje vedení ještě navýšilo. Aleš Řezáč na útočném modré vybojoval puk pro Matouše Masopusta, ten v přečíslení 2 na 1 ideálně načasoval přihrávku na Jana Janocha, jenž poslal puk do poloodkryté brány.

Poslední třetina byla ve znamení velké domácí převahy. Hráčům Radomyšle viditelně docházely síly a Milevsko toho využilo ke konečnému desetibrankovému rozdílu ve skóre. Hned ve 2. minutě Filip Hubáček od modré trefil tyčku hostující branky. Pak mělo Milevsko přesilovou hru a Pavel Chocholoušek svojí třetí úspěšnou dorážkou dokonal hattrick. Hned po rozehrání najížděl sám na brankaře František Januška, Koryťák vyrazil. V 47. minutě Jakub Suchan poslal puk na protější kruh najetému Davidu Svobodovi, který zamířil nad brankařovo rameno. V 49. minutě se František Januška kličkou na hranici útočného pásma zbavil protihráče, uviděl před brankou Pavla Chocholouška, který však zblízka puk do branky nedostal. V 51. minutě chyboval v rozehrávce gólman Koryťák, puk získal Jan Janoch, přihrál na druhou tyčku Matouši Masopustovi, ale hostující brankař se včas přemístil a puk směřující do odkryté brány ještě stihl zasáhnout. Pak měla Radomyšl možnost početní výhody, ale z gólu se radovalo Milevsko. Matouš Masopust se dostal do nájezdu 1 na 1 a chytrou střelou zpoza obránce zamířil přesně. A Milevsko nebylo daleko ani další branky ve stejném oslabení. Dobře vykombinované přečíslení 3 na 1 zakončoval u tyčky Tomáš Vochozka, brankař hostí stihl vyrazit. Gól i tak vzápětí padl. Stalo se tak vteřinu po návratu milevského vyloučeného hráče, kdy František Januška vyslal do nájezdu Davida Blažka, který jej zakončil úspěšným bekhendem pod horní tyč. Populární desátý gól přidal David Svoboda, který se vydal podpořit útok. Tomáš Vochozka po přejetí modré prostrčil puk na Václava Poucha, ten perfektně přes obránce přihrál na protější tyč, kde proti rychlé střele Davida Svobody neměl gólman Radomyšle šanci zasáhnout. S pocitem zoufalství, že je na ledě snad sám, musel brankař Koryťák čelit dalšímu domácímu nájezdu osamoceného hráče. Do toho vyslal Matyáš Staněk Tomáše Fencla, jenž předvedl krásné bekhendové zakončení, kdy puk doslova pověsil pod horní tyč. Poslední možnost zápasu měl autor jediného hostujícího gólu Lamač, když obešel protihráče, ale proti Davidu Novákovi v milevské brance neuspěl.

11 : 1
(3:1, 2:0, 6:0)
Milevsko vs Radomyšl

Branky a nahrávky: 15. Chocholoušek (Blažek, Štekr), 18. Řezáč (Janoch, Masopust), 19. Chocholoušek (Januška, Štekr), 27. Vochozka (Březina), 39. Janoch (Masopust, Řezáč), 44. Chocholoušek (Suchan, Vochozka), 47. Svoboda (Suchan, Vochozka), 50. Masopust (Řezáč), 52. Blažek (Januška), 54. Svoboda (Pouch, Vochozka), 57. Fencl (Staněk) – 17. Lamač (Rod, Maršík). Rozhodčí: Hamr, Ondřej - Bušta, Kopřiva. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 53:32 (16:12, 16:10, 21:10). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 11:1.

Novák - Janda, Řezáč, Kohout, Svoboda, Hubáček, Štekr, Růžek - Janoch, V. Krcho, Masopust - Březina, Suchan, Vochozka - Chocholoušek, Januška, Blažek – Fencl, Přívozník, Pouch - Staněk