5
1
9. 1. 2022

Milevsko Soběslav o body neobralo

Milevsko nedokázalo zastavit rozjetou Soběslav. V utkání se sice ujalo vedení, ale hosté ještě do přestávky otočili skóre ve svůj prospěch. I druhou část Soběslav vyhrála o gól a navýšila své vedení. Milevsko se v posledním dějství přiblížilo na rozdíl jedné branky, ale pak si vstřelilo vlastní gól a samo se tak připravilo při stupňující se převaze o možnost vyrovnání. Hosté pak v závěru druhou využitou přesilovkou dali výsledku konečnou podobu.

Poprvé brankaře vážněji ohrozili soběslavský Přibyl, jenž pálil z mezikruží a na druhé straně Aleš Řezáč, který neuspěl u tyčky. V 8. minutě si hostující Čížek sjel od modré až na kruhy, ale mezi tyče nezamířil. Stejně si vedl jeho spoluhráč Přibyl, který dostal přihrávku od zadního mantinelu na tyč. Z protiakce Milevsko otevřelo skóre zápasu. Jakub Suchan se zprava prodral až před branku, obklíčen protihráči dokázal vystřelit, brankař Soběslavi puk vyrazil před branku, kde dojíždějí Štěpán Kadilák zametl puk do odkryté brány. Stejný hráč ohrozil soupeřova gólmana po zpětné přihrávce od Radima Škrdlety, ten zastavil puk lapačkou. Pak měla Soběslav přesilovku. V té nejprve Píha neprostřelil Michaela Pance z prostoru kruhů. Pak však bránící hráč nešťastně sklepl puk před Žákovského, tan našel u protější tyče Hraňa, který se trefil nad přesunujícím se gólmanem. Za necelé 2 minuty už šla Soběslav do vedení. Žákovského vysoký lob z obranného pásma nedokázala dvojice obránců po nedorozumění zastavit, Hák se dostal s pukem za ně a svůj únik s přehledem proměnil. Vyrovnat mohl Aleš Řezáč, před kterým se po přechodu modré otevřel prostor, ale z kruhů brankaře neprostřelil.

Prostřední třetinu začali lépe hosté a brzy svůj náskok navýšili. Nájezd z levé strany dokázal Michael Panec zastavit, poradil se i se sérií dorážek, ale na poslední z nich z hole Píhy nedosáhl. Po rozehrání pronikl po pravé straně Aleš Řezáč, našel mezi kruhy Jana Březinu, který branku netrefil. Milevsku se podařil snížit na začátku 29. minuty. Václav Pouch obkroužil útočné pásmo, našel před brankou zapomenutého Jakuba Suchana, jenž bekhendem oklamal brankaře. Na konci stejné minuty však Soběslav už znovu vedla o dvě branky. Ránu Čížka zpoza kruhů milevský brankař zastavil, dorážka Macháčka mu však již prošla do sítě. Po polovině zápasu Štěpán Kadilák přihrál k tyči Radimu Škrdlantovi, ten puk do branky nedostal. V 33. minutě už to bylo o tři góly. Hostující přečíslení dokázali bránící hráči za notné pomoci brankaře zastavit, puk se však dostal k mantinelu k Vojtěchu Pánkovi, který přes clonící hráče poslal kotouč do branky. Milevsko se přiblížilo v 35. minutě, kdy nájezd 2 na 1 gólově vyřešila dvojice přihrávající Aleš Řezáč a zakončující Václav Pouch. Každá strana pak měla do konce třetiny ještě jednu možnost. Hostující hráč se pokoušel překvapit domácího brankaře nahozením zpoza branky, ve snaze odrazit od něj puk do branky. Vehementně se pak radoval se spoluhráči z gólu, puk však zůstal v gólmanově výstroji. Jan Březina pak pronikl do pásma středem, posunul puk doleva Václavu Pouchovi, jehož střela se zastavila na gólmanových chráničích.

Vstup do poslední části patřil Milevsku, které se znovu přiblížilo na rozdíl jednoho gólu. Po 38 vteřinách hry Aleš Řezáč předal puk Václavu Pouchovi, který odrazem o horní tyč vstřelil svůj druhý gól v zápase. Milevsko pak svého soupeře zatlačilo. Mělo více ze hry i více možností. Jan Brož střelou zpoza obránce trefil tyč. Jakub Suchan útočil zprava, Štěpán Kadilák jeho výpad u tyčky nevyužil a nepodařilo se to ani Janu Tampierovi, před něhož puk vypadl na kruhy. O závěrečný nápor se Milevsko připravilo samo. Vhazování ve vlastním pásmu se mu podařilo vyhrát, puk však zamířil přímo na branku. Brankař jej zastavil a snažil se jej zalehnout. Na pomoc mu přispěchal spoluhráč před atakujícím Žákovským, přičemž si bránící dvojice srazila puk do branky. Pak navíc Soběslav měla možnost početní výhody, kterou využila. Žákovský posla puk před branku Hraňovi, který sice měl zablokovanou hokejku, avšak bruslí posunul puk Hákovi, který se z kruhu trefil pod horní tyč.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 12. Kadilák (Suchan, Šedivý), 29. Suchan (Pouch), 35. Pouch (Řezáč), 41. Pouch (Řezáč) – 16. Hraňo (Žákovský, Hák), 18. Hák (Žákovský), 23. Píha (Kubeš, Pauš), 29. Macháček (Čížek), 33. V. Pánek (Přibyl), 56. Žákovský (Macháček), 59. Hák (Hraňo, Žákovský). Rozhodčí: Šperl - Mitáš, Diviš. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 37:35 (14:14, 14:10, 9:11). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 4:5, 4:7.

Panec - Hastrman, Tampier, Jíška, Šedivý, Štekr, Bednář - Březina, Řezáč, Pouch - Suchan, Škrdleta, Kadilák - Bílek, Brož, Pecka