Radomyšl
19:00
před 3 dny

I v oslabené sestavě si Milevsko poradilo s Veselím

Milevsko nastoupilo do zápasu v dosti oslabené sestavě, ale i tak dokázalo připravit Veselí jeho první prohru v dosavadním průběhu soutěže. Domácí tým od počátku soupeře přehrával a svoji převahu zužitkoval dvěma góly v krátkém sledu za sebou. V dalším průběhu Milevsko skóre navyšovalo, avšak Veselí se dařilo, i přes malé množství šancí, korigovat. Nakonec byl rozdíl jen o tři góly, což je vzhledem k převaze Milevska pro Veselí lichotivá prohra.

Při početných absencích poprvé v letošní sezóně nastoupil v milevském dresu Jaroslav Suchan. Milevsko začalo aktivně. Již po 10 vteřinách hry zavezl puk do útočného pásma podél levého mantinelu Pavel Chocholoušek, našel na protějším kruhu Aleše Řezáče, jehož střela skončila na betonu hostujícího gólmana Ludvíka. Aleš Řezáč obral na vlastní modré o puk soupeře, najížděl na hostující branku, ale tísněn mířil jen vedle ní. Ke konci 5. minuty šlo Milevsko do vedení. František Januška uviděl před brankou volného Jáchyma Štekra, který těsně minul. Milevský obránce se pak vrátil na svůj post na modrou, odkud zamířil přes clonící hráče do horního rohu hostující branky. Po následném rozehrání se Milevsko dopustilo zakázaného uvolnění. Po vyhraném buly poslal Josef Růžek obloučkem za obránce Pavla Chocholouška, jenž svůj nájezd zakončil přesně. Za další minutu pálil Yahor Hrakholski z kruhů nad branku. V 8. minutě poprvé zahrozilo i Veselí, když před brankou nebezpečně dorážel Radek Benda. Ze strany hostů to byl ojedinělý útočný atak, jinak i nadále mnohem více hrozilo Milevsko. Jan Janoch přihrával od mantinelu před branku, kde Yahor Hrakholski tečoval do připraveného Ludvíka. Aleš Řezáč poslal puk od levého mantinelu na před brankou volného Michala Přívozníka, jenž Ludvíka nepřekonal. Pavel Chocholoušek pronikl po pravé straně, našel na protějším kruhu Aleše Řezáče, který trefil jen gólmana. V 17. minutě se Michal Přívozník prohnal kolem obránce, ale ani nadvakrát brankaře neprostřelil.

I v prostřední části pokračovalo Milevsko ve své aktivitě. V 24. minutě Pavel Chocholoušek obešel obránce, ale zakončením po ledě Ludvíka nepřekvapil. František Januška pak přihrával zpoza branky, Jaroslav Suchan mířil vedle. V 26. minutě František Januška najížděl zleva na branku, gólman jeho střelu vystihl, domácí útočník se však znova dostal k puku a poslal jej před branku, kde měl Václav Pouch již snadnou práci s umístěním puku do odkryté brány. Hostující tým se pak dopustil dvou přestupků ve stejný čas a před Milevskem se otevřela dvouminutová přesilovka 5 proti 3. Veselí jí dokázalo ubránit, když v největších šancích Jaroslav Suchan tečoval puk nad branku a Pavel Chocholoušek po křížné přihrávce Františka Janušky pálil jen do brankaře. V 36. minutě vedl další útočný výpad František Januška, Václav Pouch po jeho přihrávce z kruhů přestřelil. Hosté stříleli na domácí branku většinou jen z uctivé vzdálenosti. V 39. minutě však získali puk za útočnou modrou, Kratochvíl s ním vjel do pásma a střelou z kruhu zpoza obránce zamířil přesně ke vzdálenější tyči branky hájené Davidem Novákem. Milevsko ještě stihlo mít jednu možnost, ale Václav Pouch sám před brankařem neuspěl.

První možnost posledního dějství mělo Veselí, když se po domácí chybě dostal k puku Radek Benda, ale z kruhů mířil vedle branky. Pak už znova hrozilo hlavně Milevsko. Jan Janoch se uvolnil u mantinelu a poslal puk k tyči, kde Yahor Hrakholski nadvakrát dostal puk do branky. V 43. minutě se dostal za obránce Michal Přívozník, v nájezdu na brankaře byl podražen Kramplem, za což rozhodčí nařídil trestné střílení. To faulovaný hráč po kličce nevyužil. V 44. minutě pálil zpoza kruhu Lukáš Pavlát a brankařem vyražený puk dorazil do branky Yahor Hrakholski. Veselí přeci jen zvýšilo svoji útočnou aktivitu. Klípa pronikl do útočné třetiny, pálil zpoza obránce a David Novák musel předvést svoje umění, aby puk vyrazil. Pak však dostal puk za obránce Mikeska, a zamířil mezi betony domácího gólmana. Milevsko se hned vrhlo do útoku. František Januška vedl útok po levé straně, hledal přihrávkou před branku Jaroslava Suchana, který brankaře neprostřelil. Po buly sehrálo Milevsko nacvičený signál, když Jan Janoch poslal puk na protější kruh, kam si najel Jan Kouhout, jeho střelu dokázal Ludvík vyrazit, ale na dorážku Vojtěcha Krcha již nedosáhl. Brzo po rozehrání najížděl na hostující branku Yahor Hrakholski, ale Ludvík vytěsnil puk vedle branky. Na opačném konci najížděl zleva na domácí branku Josef Krcho, David Novák jej dokázal zastavit. V polovině třetiny připravil František Januška jednu z dalších šancí, ale Jaroslav Suchan po jeho pasu trefil horní tyč. V 52. minutě mělo Veselí přesilovou hru. V té nejprve David Novák zastavil průnik Radka Bendy mezi obránci. Pak však vystřelil od modré Čížek a puk se přes houf hráčů zastavil až v domácí brance. Poslední dvě možnosti zápasu měl Yahor Hrakholski. Jeho ránu z mezikruží Ludvík vyrazil. Po přihrávce Jana Janoucha pak najížděl sám na branku, volil bekhendové zakončení, ale úspěšný nebyl.

Milevsko vs Veselí nad Lužnicí

Branky a nahrávky: 5. Štekr (Pouch), 6. Chocholoušek (Růžek), 26. Pouch (Januška), 42. Hrakholski (Janoch), 44. Hrakholski (Pavlát, V. Krcho), 49. V. Krcho (Kohout, Janoch) – 39. Kratochvíl (Čančura), 47. Mikeska (Šťastný, Čančura), 53. Čížek (Mikeska, Novotný). Rozhodčí: Macháček – Pěček, Lang. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 55:35 (22:11, 18:12, 15:12). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

Novák - Růžek, Pavlát, Kohout, Hubáček, Štekr - Chocholoušek, Přívozník, Řezáč - Janoch, V. Krcho, Hrakholski – Jar. Suchan, Januška, Pouch

Ludvík – Štěcha, J. Benda, Šťastný, Čížek, Klípa, Krampl – Vlach, R. Benda, Novotný - Klimeš, Mikeska, J. Krcho - Čančura, Čevora, Kratochvíl