Radomyšl
19:00
13. 10. 2024

Z Vimperka pouze bod

Milevsko tentokrát nepředvedlo dobrý výkon a z ledu houževnatého Vimperka si odváží jen jeden bod. Milevsko si zápas zkomplikovalo hned v první třetině, kterou prohrálo 2:0, když dokonce inkasovalo při vlastní početní výhodě. V dalších dvou třetinách domácí náskok dokázalo srovnat. V prodloužení přežilo vimperskou přesilovku, ale necelou půlminutu před koncem prodloužení inkasovalo třetí gól, který Vimperku zajistil bonusový bod.

Brzo po úvodním vhazování se dostal do dobré příležitosti Matouš Masopust, ale zblízka bekhendem domácího brankaře Marka Dvořáka nepřekvapil. To Vimperk svoji první možnost využil. Milevští chybovali při přechodu z obranného pásma, Petr Hrůša přepustil puk mezi kruhy Kašparovi, který se trefil přesně k tyči. Za Milevsko se snažila odpovědět dvojice z rohu přihrávající Jan Janoch a z mezikruží zakončující Matouš Masopust, Marek Dvořák vyrazil. I na druhé straně hájil branku Dvořák, v milevském dresu Tadeáš, jenž si připsal úspěšný zákrok proti osamocenému Patrikovi Novotnému. Vimperk svoji přesilovku v úvodu zápasu využít nedokázal. Zato při milevské se prosadil. Aleš Řezáč neudržel puk na útočné modré, pustil za sebe Kašpara, který v nájezdu na brankaře zamířil do stejného místa, jako při svém prvním gólu. Stejnou možnost měl na opačném konci Jan Březina, který se rovněž dostal za obránce, ale v nájezdu na brankaře domácích neuspěl. V další početní výhodě si Milevsko šance vytvořilo, ale před brankou dorážející Vojtěch Krcho a Matouš Masopust si na Marka Dvořáka nepřišli. Již při plném počtu hráčů na ledě se protáhl po levé straně Yahor Hrakholski, našel mezi kruhy Pavla Chocholouška, ale ani on strážce domácí branky nepřekonal.

Hned v úvodu druhé třetiny se ocitl sám před Tadeášem Dvořákem vimperský Vavřík, ale prostřelit jej nedokázal. Pak mělo naopak šance Milevsko. Yahor Hrakholski zakončil svůj únik po levé straně střelou jen do brankaře. Tomáš Vochozka přihrával z rohu na kruhy, odkud pálil Vojtěch Krcho a brankařem vyražený puk poslal Jan Březina z dorážky nad branku. Milevští znova při své přesilovce pak chybovali, když ztratili puk za brankou, sám před ní zůstal Petr Hrůša, Tadeáš Dvořák vyrazil. Stále ještě v početní výhodě úřadoval na kruhách Pavel Chocholoušek a jeho akci zakončoval Yahor Hrakholski, znova jen do brankaře. Nezvykle často chybující milevští hokejisté pak předvedli další minelu, po které Sitter poslal puk na protější tyč Vavříkovi, Tadeáš Dvořák se v brance roztáhl a puk zastavil. Další milevský útočný výpad vedl Jakub Suchan po levé straně, před brankou našel Jana Březinu, Marek Dvořák vyrazil. Hrálo se ve čtyřech na obou stranách, když František Januška poslal puk z rohu před branku, kde znova neuspěl Yahor Hrakholski. Přesilovku pak měl Vimperk, když se po sraženém puku ocitl před Tadeášem Dvořákem Paule, milevský gólman vyšel ze souboje vítězně. Jan Kohout pak přihrával od pravého mantinelu před branku, kde byl Matouš Masopust příliš blízko brankaře na to, aby jej překonal. Ke konci třetiny mělo Milevsko další přesilovou hru a dokázalo jí využít ke snížení. Yahor Hrakholski se od mantinelu dostal s pukem až za kruhy a povedeným švihem trefil horní roh domácí branky.

Autor milevského gólu však byl po ukončení druhé části vyloučen a tak měl Vimperk na začátku třetího dějství početní výhodu. A mohl v ní znova odskočit na rozdíl dvou branek. U tyčky volný Boška branku přestřelil. Po Kašparově křížné přihrávce přes útočné pásmo pálil z první Paule, bleskově se přemístivší Tadeáš Dvořák puk zastavil. Již při plném počtu hráčů se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, přihrávku Jana Janocha směřující na Pavla Chocholouška srazil vracející se hráč Vimperka a Marek Dvořák špičkou betonu puk vyrazil. V milevské přesilovce předvedli hráči pěkné diagonální pasy z kruhu na kruh zakončené rychlou střelou, kterou však vždy dokázal brankař Vimperka zastavit. Poprvé přihrával Jan Janoch na Matouše Masopusta, podruhé Tomáš Vochozka na Jana Janocha. I po skončení oslabení se Vimperk musel bránit, ale dokázal vyrážet k nebezpečným protiútokům. Při jednom z nich střílel Vavřík z levého kruhu vedle branky. Milevský útočný výpad zakončoval Jan Janoch u tyčky vedle branky. Pak měl dvě možnosti Tomáš Vochozka. Poprvé jeho střelu zpoza kruhu zastavil Marek Dvořák lapačkou. Podruhé mu přihrával Jakub Suchan zpoza branky k tyči, znovu zasáhl domácí gólman. Na začátku 58. minuty se hosté přeci jen dočkali vyrovnání. Jan Kohout napřáhl u mantinelu za pravým kruhem a puk se od gólmanovi vyrážečky odrazil do branky. Hostujícími příznivci očekávaný nápor na otočení zápasu se nekonal. Více měli puk na svých hokejkách domácí a Vavřík si připsal ještě jednu nebezpečnou střelu.

Prodloužení se nejprve hrálo v opatrném módu. Změnil to nešťastný zásah vysokou holí Lukáše Pavláta, za který bylo vyloučen. Domácí měli možnost rozhodnout, ale hosté oslabení skvěle ubránili a příliš toho soupeři nedovolili. Po skončení přesilovky vybídl Matouš Masopust přihrávkou před branku k teči Jana Janocha, po jehož zásahu trefil puk tyčku domácí branky. Z následné protiakce se před Aleše Řezáče natlačil Paule a zblízka se trefil nad brankařův beton.

Vimperk vs Milevsko

Branky a nahrávky: > 6. Kašpar (Hrůša, Vavřík), 11. Kašpar (Vavřík), 65. Paule (Předota) – 40. Hrakholski (Januška), 58. Kohout (Masopust, Janoch). Rozhodčí: Šperl – Lang, Vavruška. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 39:40 (13:12, 13:12, 10:14 - 3:2). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.