5
1
23. 1. 2016

Milevští svoji herní převahu zužitkovali hlavně ve třetí třetině.

Milevští sice prohrávali, využitou přesilovkou stav srovnali v 18. minutě přidali dvě branky. Svoji herní převahu zužitkovali ve třetím dějství, kdy svému soupeři nastříleli pět branek.

Milevští nastoupili do utkání vědomi si důležitosti utkání. Koncem první minuty měl velkou příležitost Hájek, ale Dašek byl připraven. Vzápětí měl tentýž hráč druhou šanci na překonání hlubockého gólmana. Ve třetí minutě velmi dobře zapracoval u mantinelu Votruba. Milevští hráli první oslabení koncem čtvrté minuty. Velmi dobře zapracoval Hájek a pak padl do střely od modré. Žilinčík raději přidržel puk, aby spoluhráči mohli vystřídat. Začátkem 9. minuty se před milevskou brankou prosadil Šimek a hosté vedli. Domácí museli zvýšit četnost střelby. Proti střele Fořta vytáhl Dašek pěkný zákrok lapačkou. Koncem jedenácté minuty hráli i domácí první přesilovku utkání. Velmi pěknou akci Novotný-Hájek zakončil vyrovnávací brankou Hamerle. Koncem 13. minuty Čunát pod tlakem raději vyhodil puk přes všechny čáry. Velmi slibnou šanci měl Bláha. Bohužel v polovině 15. minuty šli milevští opět do čtyř. V oslabení zahrozil Nevolný. Milevští se oslabení ubránili, krátkou dolu po návratu z trestné domácí udeřili. v polovině 18.minuty zužitkoval Bartůněk přihrávku Nevolného. Hned po vhazování vypíchl soupeři puk Bláha a proti němu neměl Dašek šanci. Začátkem 19. minuty byl faulován Hájek, ale nařízené TS neproměnil. Do šaten se šlo za stavu 3:1. Druhá třetina se začíná při hře 4:4. Těsně minul Hamerle. Velmi dobře zapracoval u mantinelu Nevolný. Ve 23. minutě byl vyloučen hráč Milevska za vysokou hokejku. Oslabení domácí zvládli vcelku dobře, ale po vypršení trestu přišel hned druhý. I tuto přesilovku hlubockých domácí dobře bránili. Dokonce se jim podařilo v oslabení skórovat, když Bartůněk vypíchl puk na Hamerleho a ten podruhé skóroval. Novotný poslal pěknou nahrávku Hájkovi před branku na teč, ta však těsně minula klec hlubockých. Fořtovi přistála hokejka soupeře v obličeji a doktor mu musel tržnou ránu šít. Milevští ve své přesilovce vyslali na gólmana soupeře 4 střely, ale mnoho práce neměl. Proti střele Bláhy vytáhl opět Dašek svoji rychlou lapačku. Müller svůj samostatný únik nedokázal proměnit v branku. Trest hostů se přenese do třetího dějství. Za stavu 4.1 začala poslední třetina utkání. Milevští ji začali aktivně, napomohla k tomu přesilovka. Začátkem 43. minuty dovršil hattryck Hamerle velký podíl na brance měl Novotný. Po minutě a půl se milevští mohli opět radovat. Tentokráte se trefil Bláha za asistence Štycha. Další milevská přesilovka nebyla špatně sehrána, ale branka nepadla. Další velmi pěknou hokejovou akci Bláha-Radosta zakončil Müller. Koncem 50. minuty trefili Mikše do hlavy ramenem. Ten se velmi těžce zvedl, ale v utkání nepokračoval. Odpověď na zvýšenou aktivitu hostů přišla z hole Novotného. Zbytečná ztráta puku na modrá vedla k závaru před Žilinčíkem a posléze ke vstřelení druhé branky Hluboké. V 59. minutě uzavřel skóre svoji druhou brankou Novotný za asistence Hájka.

Jak hodnotit toto velmi důležité utkání. Takto jednoznačné skóre se nerodilo nejjednodušeji. Hosté po první třetině prohrávali 3:1, ale jejich hra nebyla nikterak odevzdaná. Milevské hráče dohrávali, byli velmi důrazní. Milevští hráli velmi dobře kombinačně a dnes se dařilo i střelecky. Těžko se vytahuje hra jednotlivce, dnes hráli milevští za tým. Přesto svým brankovým přínosem Hamerle, Novotný měli velký podíl na skóre. Jinak za dnešní utkání patří týmu dík. Zítra si to týmy rozdají znovu a za podmínek otevřeného hlubockého stadionu.

Milevsko vs Hluboká nad Vltavou

Branky a nahrávky: 12. Hamerle (Hájek, Novotný), 18. Bartůněk (Nevolný), 18. Bláha, 27. Hamerle (Bartůněk), 43. Hamerle ( Novotný), 44. Bláha (Štych), 49. Müller (Radosta, Bláha), 52. Novotný (Hájek), 59. Novotný (Hájek) - 9. Šimek (Dušek), 58. Šimek (Janda). Rozhodčí: Stach - Jirovský, Karlín. Vyloučení: 7:6 navíc TS (Hl). Využití: 1:0. V oslabení:1:0 . Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 0:1, 8:1, 8:2, 9:2.

Žilinčík (Šindelář) - Štych, Čunát, Mikš od 50.min Jíška, Havran, Votruba, Bartůněk - Fořt, Müller, Bláha - Novotný, Hamerle, Hájek - Radosta, Pouch, Nevolný (Kubička, Flegl)

Dašek, od 42. Černý - Bělohlav, Formánek, Černý, Troup, Dušek, Žluva, Heřmánek, Miler, Šimek, Oulík, Moudrý, Mašnička, Janda, Mavrenz, Klauser, Sedlák, Hejda