5
1
9. 1. 2016

Při přestřelce měli domácí v posledních deseti minutách lepší mušku

Milevští potřebovali v tomto utkání vyhrát, skóre se velmi často měnilo, hosté v utkání jednou vedli. Přestřelku tentokráte vyhráli milevští díky lepší mušce v posledních deseti minutách utkání.

Milevští ve svém prvním utkání v roce 2016 přivítali soupeře z druhého místa tabulka HC Slavoj Český Krumlov. Prvé utkání po brankové přestřelce skončilo vítězstvím Krumlova na nájezdy. Domácí chtěli soupeři utkání a hlavně výsledek soupeři oplatit. Hned první střídání ukázalo, že svůj cíl zápas vyhrát myslí vážně. Po buly se první lajna dostala do gólové situace a domácí po 13 vteřinách vedli. Akci Hamerle - Bláha zakončil Fořt. Následoval druhé střídání, kdy Nevolný nedokázal puk zvednout nad betony krumlovského gólmana. Hosté také dokázali využít svoji první velkou šanci. Po vstřelené brance hosté začali být aktivnější, milevské hráče napadali při rozehrávce a nedávali jim mnoho prostoru. Koncem 5. minuty zazvonila spojnice za Šindelářovi branky. Začátkem šesté minuty hráli milevští svoji první přesilovku utkání. Následovalo další vyloučení hostů. Velmi krátkou přesilovku 5:3 a následnou klasickou nedokázali domácí využít. Radost do řad domácích přišla v začátku 11. minuty. Hájek našel rozjetého Suchana a ten puk zasunul pod betony do sítě Píchovi branky. Radost však opět trvala pouhé dvě minuty. Hosté využili svoji početní výhodu a začínalo se znovu. Vedení si domácí přiklonilo na svoji stranu v 19. minutě brankou Štycha. Do začátku druhé třetiny se přenesla část trestu milevského hráče. V úvodu třetiny ji krumlovští dokázali opět využít. O minutu později se hosté poprvé v utkání ujali vedení. Domácí na tuto branku velmi dobře zareagovali a skóre dokázali srovnat za 20 vteřin. Akci Pouch - Nevolný zakončil Radost. Vedení si domácí přiklonili po další minutě druhou brankou Fořta za asistence Bláha - Hamerle. Přestřelka a tahanice o vedení pokračovala v polovině třetiny. Hosté dokázali využít svoji třetí přesilovku na tabuli v 32. minutě svítil stav 5:5. Vedení na stranu milevských přiklonil Bláha po přihrávce Štycha. Následovala přesilovka domácích, po chvilce se zvýšila na dvojnásobnou. Bohužel domácím se nepodařilo svůj náskok zvýšil. Trest přišel ve 45. minutě, kdy hosté skórovali při svém vlastním oslabení, když odpykával trest 5+OK Machálek za úder do hlavy a oblasti krku. Přestřelka pokračovala. V polovině třetího dějství o výsledku není rozhodnutu. V 51. minutě Müller vystihl rozehrávku hostů a nezaváhal. Po necelých dvou minutách zvýšil na rozdíl dvou branek Pešta za asistence Suchan - Čunát. V čase 57,12 si hosté vzali oddechový čas a pokračovali bez brankáře. Tuto herní variantu domácí zvládli a ukončili přestřelku svojí devátou brankou z hole Fořta. Ten odehrál velmi dobré utkání hattrick a jedna asistence.

Milevští na domácím ledě zvítězili za tři boby. Velmi cenné vítězství nad druhým celkem tabulky. Zápas se divákům musel líbit, protože 15 gólů s vítězstvím domácích nebývá mnoho. V utkání hráči obou celků vytvořili mnoho chyb. Milevským pomohl nemalou měrou výkon Šindeláře hlavně v závěru zápasu.

Milevsko vs Český Krumlov

Branky a nahrávky: 1. Fořt (Hamerle, Bláha), 11. Suchan (Hájek), 19. Štych (Fořt, Müller), 23. Radosta (Pouch, Nevolný), 24. Fořt (Bláha, Hamerle), 33. Blána (Štych), 51. Müller, 53. Pešta (Suchan, Čunát), 58. Fořt (Müller, Štych) - 3. Fučík (Pichler), 13. Vondřich (Štěrba), 21. Uhlíř (Kadlec), 22. Štěpán (Čížek, Lukeš), 32. Čížek (Lukeš), 45. Lukeš (Machálek) . Rozhodčí: Stach - Němec, Šesták. Vyloučení: 7:9 navíc Havran (Mil) OT, Kadlec OT, Štěrba 5+OK oba (CK). Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,2:2,3:2,3:4,5:4,5:5,6:5,6:6, 9:6 .

Šindelář (Žilinčík) - Štych, Hamerle, Mikš, Havran, Votruba, Čunát, Jíška (Sláma) - Fořt, Müller, Bláha - Hájek, Suchan, Pešta - Radosta, Pouch, Nevolný (Novotný, Flegl, Bartůněk)