5
1
2. 1. 2016

Domácí David servis nad síly milevských

Domácí od prvních minut ukazovali svoji sílu a herní přehled. Milevští se soupeřem dokázali držet krok ve druhé třetině. V závěru neměli hosté již mnoho sil soupeři vzdorovat a domácí toho využili ke vstřelení dalších branek.

Utkání David servisu s Milevskem otevíralo 17. kolo jihočeské hokejové ligy. David Servis suverénně vede tabulku s plným počtem bodů. Domácí do utkání nastoupili s plné sestavě v milevské chybělo několik hráčů, přesto odjeli na utkání s cílem v Budějovicích odehrát rovnocenný zápas. Domácí však do svého soupeře šli hned od úvodního vhazování. Hosté sice hráli hned v úvodu přesilovku, milevští sice vyslali pár střel na brankáře Vojtu, ty mu však mnoho práce nenadělali. Ve čtvrté minutě domácí nastřelili boční konstrukci branky, kterou hájil Šindelář. Domácí se ujali vedení v sedmé minutě, kdy využili chybu v milevské obraně. Po nevyužité milevské přesilovce přišlo první vyloučení na straně hostů. Domácí přesilovku dokázali využít po minutě a půl. Další oslabení milevští dokázali ubránit. Domácí však v rozmezí 13. a 15. minuty dokázali vstřelit dvě branky. V prvních patnácti minutách bylo v podstatě o vítězi rozhodnutu. V závěru první třetiny předvedl překrásný zákrok Mikš. Do druhé třetiny nastoupili hosté oslabeni. Ve 23. minutě předvedl perfektní zákrok lapačkou Šindelář. V úvodu druhé třetiny milevští ukazovali, že hrát hokej umí, ale střely na branku buď zablokovali budějovičtí obránci nebo končili v moci dobře chytajícího Vojty. V desáté minutě měli milevští výhodu 4:3, ale ani tato herní situace nevedla ke vstřelení branky do sítě David servisu. V závěru třetí třetiny hráli milevští přesilovku 5:3 necelou půlminutu, bez úspěchu. Druhá třetina skončila bez branek. V úvodu třetí třetiny milevští dokázali využít další přesilovku. Pouch zužitkoval akci Jíška - Nevolný. Milevským svitla naděje o uhrání přijatelného výsledku. Ve 45. minutě ustál Jíška velmi tvrdý atak Fleischmana v brankovišti. Hlavní rozhodčí však vyloučil oba hráče za hrubost. Domácím hra 4:4 vyhovovala více a dokázali ji využít ke vstřelení páté branky. Obránce Zich projel celé kluziště středem a nedal Šindelářovi šanci. Tato branka opět nastartovala domácí. Šestou branku dokázali vstřelit při vlastním oslabení. Svoji střeleckou, brankovou převahu dokonali v posledních minutách, kdy v rozmezí 1,20 minuty vstřelili dvě branky, to poslední byla při přesilové hře.

Jak zhodnotit utkání, hosté odehráli utkání možná až s velkým respektem, trápila je koncovka, kdy se po vypracované příležitosti nedokázali střelecky prosadit. Co k obdrženým osobním trestům Čunát, za zdržování průběhu utkání odjetím na hráčskou lavici(viz zápis) - trest mu nebyl hlavním ani čárovými oznámen. Pešta - bouchl hokejku do plexiskla(viz zápis). Milevští musí zlepšit zakončení, snažit se prosadit před brankou soupeře, hru na branku zakončovat střelou. Ze strany domácích - předvedli kombinační hokej, který jim asi právem vynesl první místo tabulky, ale za jednoznačného stavu předvedli i několik zbytečných faulů, kterým si kazili herní projev.

David Servis ČB vs Milevsko

Branky a nahrávky: 7. Tupý (Macháček, Suchánek), 9. Šulčík (Šperger, Trummer), 13. Šulčík (Šperger, Trummer), 15. Mikeš (Zich, Jindra), 46. Zich (Vojta), 49. Jindra (Nedorost), 58. Nedorost (Suchánek, Zich), 59. Macháček (Sumerauer) - 42. Pouch (Nevolný, Jíška) Rozhodčí: Vovčko - Vondráček, Němec. Vyloučení: 13:8 navíc Čunát, Pešta OT (Mil). Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.