5
1
20. 12. 2015

O vítězství milevští rozhodli v prvních dvou třetinách

Milevští v první třetině svého soupeře přehráli, dokázali vstřelit tři branky. Po obdržení brance v oslabení milevští opět přidali a svůj náskok zvýšili na rozdíl šesti branek na konci druhé třetiny. Poslední dějství bylo rozkouskované a hosté vstřelili již jen jednu branku.

Milevští odjížděli do Humpolce s cílem získat plný počet bodů. V prvních minutách utkání domácí milevským sbírali puky při rozehrávkách. A první zákrok musel předvést Šindelář v brance hostů. Hosté si začali lépe přihrávat a začali soupeře častěji uzavírat v jejich pásmu. Milevští se z první vstřelené branky radovali v 5. minutě. Pěknou akci Novotný, Suchan zakončoval Pešta. Při rychlém protiútoku velmi dobře zapracoval Havran. Koncem 7. minuty musel vyrážečkou zasahovat Šindelář proti tvrdé střele od modré. Vzápětí byl pozorný proti střele, když protihráč vyjel z rohu a dostal se do dobré pozice. Pro domácí však v 9. minutě přišla sprcha, když Pešta vstřelil druhou branku Milevska. Velký podíl na brance měl Suchan. Domácí velmi často ujížděli do brejků. Začátkem 14. minuty hosté hráli první přesilovku, ale větší šanci měli domácí, když zachytili rozehrávku na modrá. Šindeláře však nepřekonali. Ani druhou nabídnutou výhodu milevští nedokázali využít i když byla podstatně lépe sehraná. V závěru přesilovky se počet hráčů srovnal a následné oslabení hostů ubránili. V závěru třetiny padla třetí branka milevských. Vypadlý puk z výstroje Skořepy našel Hájek a dorazil ho za záda gólmana domácích. I druhá třetina začala pro hosty lépe. Ve 23. minutě se opět prosadil třetí útok. Střelcem byl Pešta za asistence Suchan - Novotný. Hosté v těchto okamžicích byli aktivnější, do hry se domácí dostali při své druhé přesilovce, ty také dokázali využít. Milevští však velmi rychle odpověděli střelením své páté branky. Střelu od modré Votruby tečoval do sítě Radosta , druhá asistence byla připsána Pouchovi. Do konce druhé třetiny milevští ještě dvakrát skórovali ve dvouminutových intervalech. Ve 33. minutě se trefil Pouch za asistence Nevolného a Radosty. Ve 35. minutě Müller po akci Čunát - Radosta. I ve druhé třetině byli milevští lepším celkem, i když ve svém obranném pásmu dokázali dělat dost závažné chyby a tím si komplikovali hru. Po prvním střídání třetí třetiny pro zranění odstoupil Bláha, nahradil ho Flegl. Koncem 41. minuty se podruhé trefil Radosta, když využil perfektní přihrávku v hole Čunáta. Hosté ubránili oslabení. Zhruba od 47. začali mít rozhodčí trochu jiný metr na hru. Začali zvláštním způsobem rozmazávat zakázané uvolnění, přehlíželi dohrávání hráčů bez puku. Až v56. minutě museli vylučovat za hru vysokou holí, která zanechala krvavý šrám v obličeji Nevolného, které si vyžádalo ošetření, ze zápasu odstoupil. Za tohoto stavu začalo být na ledě mnoho emocí. V úplném závěru byl vyloučen domácí na 5 a OK za napadení a milevský Hájek dostal TH za údajné kopnutí ležícího protihráče. Dle mého ani jeden z rozhodčích kopnutí neviděl, protože k žádnému nedošlo, ale podlehli velmi silnému a hlasitému tlaku domácí střídačky.

Milevští velmi dobře hráli v prvních dvou třetinách, kdy ve výkonu pokračovalo ve v dějství třetím výsledek by byl pro domácí ještě krutější. Tak trochu, k tomu přispěl výkon rozhodčích, kteří dost povolili domácím. I když vítězství je jednoznačné bylo dost chyb hlavně při hře ve vlastním pásmu, kdy si hráči hodně komplikovali hru. O vstřelené branky se podělili všechny útoky. Vedlo se Peštovi, Radostovi do sestavy velmi dobře zapadl Suchan. Velmi pěkný výkon podal v brance Šindelář. Další utkání hrají milevští až v novém roce, kdy zajíždí 2. ledna do Pouzar arény.

Humpolec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 29. Kříž (Kavka) - 5. Pešta (Suchan, Novotný), 9. Pešta (Suchan), 20. Hájek, 23. Pešta (Suchan, Novotný), 30. Radosta (Pouch, Votruba), 33. Pouch (Nevolný, Radosta), 35. Müller (Čunát, Radosta), 41. Radosta (Čunát). Rozhodčí: Grochal - Jirovský, Karlín. Vyloučení: 8:8 navíc Šerák 5+OK (Hum) a Hájek TH (Mil). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 4:0, 1:4, 1:8.