5
1
13. 12. 2015

Milevští těsně podlehli Táboru

Milevští v poslední třetině dokázali vstřelit dvě branky v rozmezí jedné minuty, ale na zvrat a otočení výsledku již nebyl čas a zkušený soupeř to nedopustil.

Před utkání a v jeho průběhu byly prodávány hrané druholigové dresy HC Milevsko 2010. Výtěžek byl věnován na podporu akce " Strom splněných přání".

Do utkání milevští vstoupili aktivněji, hned v úvodu slibně vystřelil od modré Štych. Z protiútoku zahrozili hosté, když před útočícími táborskými upadl Havran, musel zasahovat Žilinčík. Hosté se také hned ve třetí minutě ujali vedení, když střela Dudáka z vrcholu kruhů prošla za záda milevského gólmana. Domácí vzápětí dostali šanci srovnat, když byl vyloučen hrát Tábora. Domácí si vytvořili mírný tlak, ale branku vstřelit nedokázali. Druhou branku hostů vstřelili v desáté minutě. Za stavu 0:2 hráli hosté přesilovku. Velmi dobře při ní zapracoval nejprve Mikš, Müller i Radosta. Celou přesilovku milevští odehráli zodpovědně. Ve 14. minutě domácí hráli svoji druhou přesilovku. Domácí propadli na útočné modré a bylo štěstí, že se hosté dostali do postavení mimo hru. Před brankou předvedli dobrý důraz Pouch, Nevolný, ale ke snížení skóre to nevedlo. V 18. minutě vyprášil Šelepovi betony nejdříve Štych po chvilce Pouch. I když domácí svého soupeře přestříleli do šatny odcházeli za stavu 0:2. Do druhého dějství vstoupili šťastněji hosté. Ve 23. minutě navršili své vedení, když potrestali špatnou rozehrávku Milevska. Domácí opět více stříleli, ale puky končili buď na betonech či v lapačce táborského gólmana. Faul na Hájka byl potrestán dvouminutovým trestem. Třetí přesilovka domácích opět ke vstřelení branky nevedla. Z branky se milevští radovali minutu po vypršení trestu. Střelcem první branky Bláha, který nastoupil v milevském dresu k prvnímu utkání v letošní sezóně. Ve druhé třetině domácí ubránili dvě oslabení, jedno za faul a druhé za špatné střídání respektive za mnoho hráčů na ledě. Domácí opět i ve druhé třetině vyslali více střel, ale hosté i tuto třetiny vyhráli, když se v poslední minutě trefil Mařík. Za stavu 1:4 šli týmy do kabin. Do poslední třetiny milevští zahýbali se sestavou a bylo to znát na projevu hry. Ve 4ž. minutě byl dost přísně vyloučen Pouch. Domácí se ubránili a necelou minutu po vypršení trestu se radovali ze vstřelení druhé branky. Střelce již jmenovaný Bláha asistenci si připsali Štych a Hájek. Něco málo přes minutu potřeboval Bláha ke vstřelení třetí branky v utkání. Na brance si podíl připsali Jíška a Müller. Hosté si vzali oddechový čas, jak se později ukázalo jim pomohl zastavit nástup Milevska. V 53. minutě hráli přesilovku hosté. Před vypršením milevského trestu byl vyloučen hráč Tábora. 11. vteřin se hrálo 4:4. Vzápětí přišlo vzájemné vyloučení a pokračovala přesilovka domácích. Domácí ke srovnání skóre nedosáhli. Půl minuty před závěrečnou sirénou po oddechovém čase milevští hráli bez brankáře, ani tato herní varianta nepřinesla srovnání skóre.

Co k utkání na závěr. Milevští se po celé utkání snažili hrát hokej, táborští stříleli branky. Domácí svého soupeře jednoznačně přestříleli, ale efektivnost byla žalostná. Soupeř z minima vytěžil maximum. V letošním roce čeká milevské ještě jednou těžké utkání a to v neděli 20. prosince v Humpolci.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 30. Bláha ( Fořt, Müller), 49. Bláha (Štych, Hájek), 50. Bláha (Müller, Jíška) - 3. Dudák P. (Ošmyk), 10. Ošmyk (Hubáček), 23. Drda (Hraňo, Hubáček), 40. Mařík (Hraňo, Hubáček). Rozhodčí: Stach - Macháček, Zelenka. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:19. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4.

Žilinčík (Šindelář) - Sláma, Bartůněk, Štych, Jíška, Hamerle, Mikš, Havran - Fořt, Müller, Bláha - Hájek, Pouch, Nevolný - Novotný, Pešta, Radosta - (Flegl, Mácha, Kubička,