5
1
5. 12. 2015

Milevští předvedli nevídaný obrat.

Milevští ve Strakonicích předvedli neuvěřitelný obrat. Ještě v čase 42,42 prohrávali 4:0. V čase 51,54 byl stav 4:4 a v závěru se milevští radovali ze vstřelení sedmé branky 5 vteřin před sirénou.

Milevští odjížděli do Strakonic potvrdit zisk bodů v Soběslavi. V minulém kole milevští stáli, protože Žirovnice odstoupila ze soutěže. Do utkání nevstoupili hosté dobře sice hráli první přesilovku již ve třetí minutě. Obrana hostů chybovala na útočné modré a z protiútoku se domácí dostali do vedení. Druhou branku strakoničtí přidali ve své přesilovce, když Fořt odpykával trest za podražení. Hosté se nemohli dostat do tempa, vázla souhra. Domácí byli o krůček lepším týmem na ledě. Třetí branka domácích jejich náladu pečetila. Milevští sice soupeře přestříleli, ale střely na branku mnoho práce Havelecovi nenadělali. Do druhé třetiny v brance Milevska nastoupil Šindelář. Milevští v úvodu třetiny hráli přesilovku, byla podstatně lepší než ta v první třetině. Hosté si sice vytvořili mírný tlak, ale ke skórování nedošlo. Střela Hájka skončila v lapačce strakonického gólmana. Dobrou kombinaci předvedli Pouch s Nevolným. Po jedenácté minutě se milevští dostali pod velký tlak, který museli řešit pouze zakázaným uvolněním. Ve třicáté minutě měli milevští druhého vyloučeného. Při signalizované výhodě pro hosty slušně vystřelil Mikš. Minutu a půl se hrálo 4:4. V závěru strakoničtí velmi špatně sehráli přečíslení 3:1. Do třetí třetiny vstoupili dobře opět domácí. Ve 43. minutě se dostali do čtyřbrankového vedení. S milevskými to v tuto chvíli vypadalo velmi špatně. Na tuto branku hosté zareagovali Fořtem. Ten započal milevský obrat. Po minutě branku přidal Suchan, který přišel na střídavý start z IHC Písek. Po dalších dvou minutách se prosadil Čunát při přesilové hře domácích. V 52. minutě vyrovnávací branku vstřelil Hájek. O minutu později využil přesilovku Müller. Tato branka vyhnala Havelece z branky. Pro zbytek zápasu šel chránit domácí klec Doubek. Branku dobře hájil do poslední minuty. Domácí zapomněli, že zápas končí hvizdem hlavního rozhodčího. To se jim vymstilo. Milevští v rozmezí 30. vteřin dvakráte udeřili. Nejprve skóroval Fořt a poslední zápis mezi střelce zápasu byl proveden pouhých 5. vteřin před sirénou, tím byl Nevolný.

Milevští ve Strakonicích ukázali, že ani stav 4:0 není nezvládnutelný. Hostům dlouho trvalo než se dostali do tempa. Hráli celé utkání disciplinovaně co se týče čistoty hry, obdrželi jen tři dvouminutové tresty. Vytvářeli však dost herních chyb, hlavně v první a druhé třetině. Strakoničtí si byli až moc jistí svým náskokem a pak rozjeté milevské nedokázali zastavit. Hostům se vyplatilo hrát do posledních vteřin a tím nedali šanci domácím ke srovnání. V sobotu 12. prosince čeká milevské na domácím ledě Tábor B.

Strakonice vs Milevsko

Branky a nahrávky: 5. Major, 7. Hřebíček, 15. Topinka (Kovář, Srb), 43. Papež (Major, Kurečka) - 44. Fořt (Hamerle), 45. Suchan (Müller, Štych), 47. Čunát (Nevolný Pouch), 52. Hájek (Hamerle), 53. Müller (Fořt, Hamerle), 60. Fořt (Müller, Nevolný), 60. Nevolný (Hájek, Mikš). Rozhodčí: Svoboda - Horažďovský, Šesták. Vyloučení: 6:3 navíc Suchan OT 10 min. (Mil). Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 4:0, 4:7.

Havelec, od 53. Doubek - Kovář, Hřebíček, Kašpar, Kloud, Topinka, Řehoř, Kordík, Papež D., Kurečka, Major, Papež L., Andrle, Tetour, Binder, Křenek, Srb, Vavřík

Žilinčík, od 21. Šindelář - Štych, Hamerle, Mikš, Havran, Čunát, Bartůněk - Novotný, Müller, Fořt - Hájek, Pouch, Flegl - Nevolný, Pešta, Radosta - |Sláma, Mácha, Suchan