5
1
21. 11. 2015

Milevští byli o jednu branku lepší než domácí Soběslav

Milevští v úvodu druhé třetiny vedli o dvě branky. Domácím se podařilo vyrovnat, ale na branku Hájka ve 48. minutě již odpovědět nedokázali. Ani hra bez brankáře v závěru nepřinesla zisk bodů pro domácí.

Milevští v utkání potřebovali odčinit prohru ve Vimperku. Soběslav naopak v předchozím kole porazila Tábor B. Dal se očekávat boj sousedů v tabulce, to se také stalo. V utkání převládal boj nad vynikajícím hokejem. Od prvních minut se hra přelévala z pásma do pásma bez větších brankových příležitostí. První nebezpečnou střelu vyslal Pešta, ale lapačka Kříklána byla proti dalšímu pohybu puku za jeho záda. Při první přesilovce domácích milevské zachránila tyč. Oslabení jsme vcelku bez větších obtíží uhráli. Následující přesilovku hostů soběslavští ubránili, Hosté vyslali dvě střely od modré na teč. Puk za brankovou čarou neskončil ani jednou. V 15. minutě vytasil Žilinčík zákrok lapačkou proti střele. Začátkem 16. minuty byl za podražení potrestán hráč Milevska. I toto oslabení se milevským povedlo ustát. Müller dokázal zahrozit a střela skončila v moci domácího gólmana. V závěru hosté soupeře zavřeli v jeho pásmu, byli vykázání do středního pásma pro postavení hráče v brankovišti. V poslední minutě první třetiny útok Hájek - Pouch -Flegl svůj tlak dokázali využít. Vstup do druhé třetiny se stejné útočné řadě vydařit. Pouch využil přihrávku Hájka a milevští vedli dva nula. Bohužel pak jako již v několika předchozích zápasech přišla série 5 vyloučení na straně Milevska. Hosté hráli i 1,13 minuty ve třech, pak se vyzkoušela i herní varianta 4:3. Ve 26. minutě domácí, zároveň s vypršením trestu Hamerleho, snížili na rozdíl jediné branky. Kolem 35. minuty výhodu dvou hráčů měli milevští. Využít ji však nedokázali. Po špatném odehrání puku milevským obráncem u mantinelu ve vlastním pásmu domácí srovnali skóre. Od první minuty posledního dějství začal boj o body v podstatě od nuly. Svoji samostatnou akci neproměnil Müller. V úvodu po strkanici před Žilinčíkem dostal od hlavního rozhodčího Havran 2+2 a Hák pouze 2 minuty. Oslabení hráči zvládli. Ve 48. minutě nahrál Müller na hůl Hájka a ten dokázal puk dostat za záda Křiklána. Milevští se tak opět dostali do vedení. V 52.minutě vyloučit za potyčku domácí i hosty na 2+2minuty. V 54. minutě šel na trestnou k Fořtovi Pouch. Domácí si v čase 54,36 vzali oddechový čas. Zkusili i hru bez gólmana. V čase 58,14 si čas pro oddech nejvytíženějších hráčů vzali trenéři hostů. Jednobrankový náskok Milevsko v Soběslavi udrželo.

Milevští odjeli do Soběslavi bez několika zraněných opor. Obraz hry odpovídal postavení soupeřů v tabulce. Milevští měli opět dvanáct vyloučených. Hra ve čtyřech stojí všechny hráče, stavěné na hru v oslabení mnoho sil, které na konci utkání chybí. V neděli se udržet vedení podařilo.

Soběslav vs Milevsko

Branky a nahrávky: 28. Píha (Vild), 38. Rybák (Máca) - 20. Flegl (Hájek), 22. Pouch (Hájek), 48. Hájek (Müller). Rozhodčí: Urban - Lang, Šimánek. Vyloučení: 8:12. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.