5
1
15. 11. 2015

Velmi cenné vítězství na domácím ledě.

Milevští se v utkání ujali velmi brzy vedení, hosté do konce první třetiny vývoj otočili ve svůj prospěch. Domácí dvěma brankami v prostřední třetině strhli vedení opět na svou stranu a to již nepustili. Vítězství je vydřené, ale zasloužené.

Milevští do utkání vstoupili aktivně. nejprve Flegl dobře nahodil puk na gólmana. Dobrým napadáním puk získali zpět a kombinace celého útoku byla zakončena brankou z hole Flegla, asistence po právu připsána Pouchovi s Hájkem. Domácí ještě jednou gólmanovi hostů zavářeli. z kombinace Fořt - Müller, ale nic nebylo. Hra se přenesla do obranného pásma domácích a nahození z velkého úhlu skončilo za zády Žilinčíka, který dnes poprvé nastoupil do mistrovského utkání. V páté minutě velmi obětavě udržel útočné pásmo Jíška. V 7.minutě Havran střílel od modré, Radosta netrefil přesně puk před odkrytou brankou. V desáté minutě přišlo první vyloučení a to na straně domácích. Milevští oslabení zvládli poměrně bez větších problémů. Vzápětí po vypršení trestu přišel druhý. Tuto přesilovku však hosté dokázali využít a dostali se do vedení. Vstřelená branka hosty povzbudila a začali být pro Žilinčíka nebezpeční. Dvakráte za sebou jej trefili do masky. V závěru dobrou přihrávku do jízdy využil Pouch k pěkné akci, Kadlec se překonat nenechal. Do druhé třetiny šli hosté s jednobrankovým vedením. Hned v úvodu zkoušel Hájek, trefil pouze boční síťku. Začátkem 24. minuty se z vyrovnávací branky radovali Matějka, Hamerle a střelec gólu Müller. Začátkem 25. minuty ujel Flegl, ale mezeru mezi betony netrefil. Ve 26. minutě byl vyloučen Čunát a 35.vteřin Havran. Hosté od hlavního rozhodčího dostali dvojnásobnou přesilovku v trvání 1,15 minuty. Milevští hráči velmi dobře bránili a nedali mnoho místa pro střelu. Tuto herní variantu domácí zvládli. Přestáté dvojnásobné oslabení milevské povzbudilo a převzali opět iniciativu na ledě. Novotný dvakrát ujel obráncům hostů, ale branku se mu vstřelit nepodařilo. Tyč trefil od modré Jíška. Před brankou se dobře orientoval Flegl, ale branka to opět nebyla. Za potyčku před brankou vyloučil hlavní po jednom hráči na obou stranách, navíc potrestal Hamerleho osobním trestem za opětovné protesty. Milevští se do vedení dostali při hře 4:4. Gólovou akci začal Havran, puk šel přes Hájka na hůl Poucha. Jak se Na konci utkání ukázala byla to branka vítězná. V závěru nebyla Milevsku uznána branka pro kopnutí puku. Do kabin šli domácí s jednobrankovým vedením. Hned v první minutě posílá hlavní domácí do čtyř. Po necelé minutě se počet hráčů srovnává. Za sekání chce hlavní vyloučit domácího hráče, po rozhovoru se svými pomocníky však otáčí a na trestnou jde hráč hostů. Pěknou střelou rozvlnil boční síťku Radosta. Ve 47. minutě hrají domácí přesilovku. S nečekaným nahozením měl Žilinčík dost práce, ale puk udržel před brankovou čárou. Matějkova střela z první skončila v lapačce. Domácí se koncem 51. minuty ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění. I pár vteřin oddechu pomáhá udržet síly. Ve 53. minutě Matějka donutil hostujícího gólmana přidržet puk a vhazuje se v útočném pásmu. Začátkem 58. minuty zůstal v útočném pásmu po naražení na mantinel ležet Radosta. Rozhodčím se moc přerušit hru nechtělo. Vzápětí přichází další darovaná přesilovka pro hosty. Hosté si berou oddechový čas. Po střele drží Žilinčík puk na masce. V čase 58,27 odvolává trenér hostů svého gólmana z branky. Pouch trefuje tyčku. Postavení hry hostů posouzeno jako úmyslné a vhazuje se v jejich pásmu. Gólman se musí vrátit a milevští již hosty do útoku nepouští.

Milevským se podařilo na domácím ledě urvat plný počet bodů. Ubráněné dvojnásobné oslabení tým spojilo a dnes hráli jako jeden celek. Obrana nevytvořila mnoho chyb a bodře tým hrál v početních nevýhodách. Kdo na milevském zimáku byl si úsudek o výkonu všech třech arbitrů udělal sám. Budu se raději držet svého pravidla výkon rozhodčích nekomentovat.

Milevsko vs Radomyšl

Branky a nahrávky: 1. Flegl (Hájek, Pouch), 24. Müller (Matějka, Hamerle), 39. Pouch (Hájek, Havran) - 3. Řehoř (Duchoň), 14. Burkoň (Duchoň). Rozhodčí: Vovčko - Mašek, Vondráček. Vyloučení: 7:4 navíc Hamerle OT (Mil). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Žilinčík (Šindelář) - Hamerle, Jíška, Čunát, Kubička, Mikš, Havran - Fořt, Müller, Matějka - Hájek, Pouch, Flegl - Novotný, Radosta, Sláma