5
1
18. 10. 2015

Milevsko doplatilo na nedisciplinovanost

Milevsko nejprve dokázalo otočit utkání, když prohrávalo o dvě branky, ve své vedení 6:4. V posledních deseti minutách však svojí nedisciplinovaností poskytli hostům prostor pro vyrovnání, po samostatných nájezdech si bod navíc připsali hosté.

Milevsko do utkání vstoupilo aktivně. Hned v úvodu zahrozil Pouch a Hájek. Ve čtvrté minutě musel zasahovat betonem Zour proti střela Fořta. Koncem 6.minuty byl potrestán hráč Humpolce za podražení. Domácí se sice usadili pásmu, ale ke střele se nedostávali. Výjimkou byla pěkná střela Štycha. V osmé minutě zpracoval odražený puk Nevolný a dostal svůj tým do vedení, Milevsko tímto využilo přesilovku. Milevští se opět snaží dostat puk do prázdné branky. Teď se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš. Tento gól vyburcoval hosty k tlaku a ten také dokázali využít. Další dvě slepené branky dostali hosty do dvoubrankového vedení. Ve 14. minutě po strkanici před brankou hostů mají milevští prvního vyloučeného, ale hrají přesilovku protože Hurda dostal 2+2. Po necelé minutě hrají domácí ve dvojnásobné početní výhodě. Milevští se hostům dostávají na dostřel brankou Hájkem, když využil přihrávku Hamerleho. Hosté však hráli již ve čtyřech. V závěru první třetiny za sekání je vyloučen Pouch. Velmi dobře zapracoval Fořt. Do konce třetiny se již hosté k většímu ohrožení branky, kterou v tomto utkání hájil Kolář. Za stavu 2:3 šly týmy do šaten. Větší debata byla patrně u domácích. Trenér musel svým svěřencům vytýkat velké chyby v hlavně ve hře obraných dvojic. Výtky a rozbor pomohl. Domácí dobránili oslabení pokračující z první třetiny. Další velmi slibný pokus měl Hájek, ale branka z toho nebyla. Ve 22. minutě domácí začali hrát přesilovku ta však dlouho netrvala, protože milevští špatně střídali a bylo odpískáno mnoho hráčů na ledě. Stav hráčů 4:4 nebyl opět dlouho. Chvilku se hrálo čtyři na tři. Domácí však tyto herní varianty nedokázali využít. Koncem sedmé minuty Koláře od samostatného nájezdu zachránil ofsajd humpoleckého útočníka. Začátkem 28. minuty srovnal skóre Matějka za asistence Hájka a Čunáta. Vzápětí dávají možnost domácí svému soupeře při přesilovce. Dokázali se ubránit, brankář musel řešit dva větší závary před svojí klecí. Podruhé do vedení se domácí dostávají brankou Nevolného, získal puk po chybě hostujícího gólmana ten se snažil rychle rozehrát puk a trefil spoluhráče před sebou a odražený puk si střelec sebral na svoji hůl a dopravil ho do sítě. Po buly, když Dolejš ještě před vhození puku vjel do pásma domácích v podstatě za obránce neměl moc práce využít přihrávku z vhazování. Stav byl opět srovnán. Čárový pohyb protihráče před vhození buly musel viděl. Protesty odnesl desetiminutovým trestem Havran. Po dvou minutách se do průniku dostal Pouch byl faulován a nařízené trestní střílení proměnil. Milevští následní hráli 1,17 minuty přesilovku 5:3. Za celou dobu vystřeli nebezpečně pouze Štych, ale Zourova lapačka byla proti dalšímu pohybu puku do sítě. V závěru musel řešit a zachraňovat chybu obrany Kolář. Za stavu 5:4 skončila druhá třetina. V úvodu třetího dějství se domácí museli bránit tlaku hostů. Řešily to vyhozením puku až na zakázané. Po dalším vhazování se milevští již z pásma dostali a Matějka si pěkně najel pro faul. Do dalšího oslabení se dostali hosté hrou o jednoho muže více na ledě. Milevští dokázali vstřelit svoji šestou branku Hájkem již při normální přesilovce. Milevští vedli o dvě branky. V polovině 49. minuty po potyčce před brankou hostů byli udělení dvouminutové tresty na obou stranách. Matějka však protestoval tak vehementně, že to rozhodčí ocenil nejdříve osobním trestem, vzhledem k tomu, že nejel na trestnou a pokračoval v řečnění byl mu následně udělen trest do konce utkání. Hosté začali milevské tlačit, dokázali snížit na rozdíl jediné branky při avizovaném vylučování. Do hry domácí pustili svého soupeře dalšími třemi fauly. První dvě oslabení domácí ustáli, ale trest 2+2 za hru vysokou holí Čunáta dokázali využít ke srovnání. Bohužel pro milevské branka padla v první dvouminutovce, takže se museli poslední dvě minuty bránit. V závěru zisk jednoho bodu vysel na vlásku. Gólman však nedovolil žádnému puku cestu za jeho záda. Za stavu 6:6 skončil řádný čas pro utkání. Následovaly samostatné nájezdy. Po losu začínali domácí, Hájek neproměnil. Jako druhý jel Radosta ten puk do sítě dostal. Třetí se rozjel Pouch jeho blafák však nevyšel. Z hostů v první sérii proměnil také pouze Dolejš, druhé dva pokusy zlikvidoval Kolář, jeden betonem, druhý lapačkou. V dalším rozstřelu se otočilo pořadí střelců. Za hosty se rozjel Hynek a proměnil. Za domácí jel podruhé Radosta, ale svůj první pokus neopakoval a tak bod navíc si odvezli hosté do Humpolce.

Toto velmi divoké na branky sice bohaté utkání domácí nedokázali dotáhnout do zisku plného počtu bodů. V utkání domácí vytvořili dost chyb při hře dozadu, nechávali svého soupeře před gólmanem. V závěru o vedení přišli svojí nedisciplinovaností. Vyloučení Matějky do konce utkání a 8 trestných minut v poslední sedmi minutách zápasu je trestu hodné. V jihočeské lize toto soupeři dokáží využít. Je potřeba se urychleně připravovat na další velmi těžké utkání. V sobotu 24. října v Milevsku přivítáme vedoucí tým soutěže David Servis České Budějovice.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 8. Nevolný, 17. Hájek (Hamerle), 28. Matějka (Hájek, Čunát), 33. Nevolný, 35 Pouch TS, 45. Hájek - 9. Dvořák (Hřeben), 13. Vitera (Hynek), 13. Hynek (Jelínek), 34. Dolejš (Dvořák), 50. Hubata (Dolejš), 58. Brychta ( Hurda, Šerák), rozhodující nájezd Hynek . Rozhodčí: Hamr M. - Vaňásek J., Voves M. . Vyloučení: 9:13 navíc Havran OT, Matějka OT+OK (oba Mil.), TS (Hum). Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:41. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3,4:4, 6:4, 6:6, 6:7 ,.

Kolář (Šindelář) - Čunát, Štych, Mikš, Kubička, Havran, Sláma - Hamerle, Matějka, Hájek - Novotný, Pouch, Nevolný - Fořt, Radosta, Mácha (Flegl)