5
1
19. 9. 2015

Milevsko v premiéře letošní sezóny porazilo OLH Soběslav

Milevsko si v úvodním utkání Krajské ligy mužů poradilo s týmem OLH Soběslav. O vítězství rozhodlo využití čtyř přesilovek, když v utkání bylo uděleno vcelku dost trestů na obou stranách. Škoda zaváhání v závěru utkání.

Hned na úvod měli velkou šanci hosté, ale pro štěstí Šindeláře soběslavský útočník minul puk. Po úvodním tlaku hostů se milevští začali prosazovat a ohrožovat své protihráče. V šesté minutě dostal pukem do obličeje Hamerle. Tvář rychle otekla, ale Jakub pokračoval v zápase. Pro postavení hráče v brankoviště byli domácí vykázáni z útočného pásma, po buly velmi dobře vystřelil Radosta. Koncem 8. minuty byl za faul potrestán Müller z celku domácím. Po necelé minutě byl počet hráčů na ledě vyrovnán. Vzápětí hrálo přesilovku 4:3 Milevsko. Krátkou přesilovku 5:3 domácí využili. Vše před sebou propálil Štych, když zakončoval spolupráci Matějka a Hamerleho. Po vstřelení branky milevští pokračovali v přesilovce, dvakrát velmi pěkně vystřelil od modré Havran. Ve dvanácté minutě šlo Milevsko do třech , když krátce za sebou hlavní vyloučit nejdříve Bartůňka a pak Havrana. Hosté také tuto herní situaci využili ke vstřelení branky Smržem. V závěru se blýskl skvělou lapačkou Šindelář, když při hře 4:4 hosté zahrozili. V poslední minutě se milevští ujali vedení při přesilovce. Puk šel z hole Nevolného k Bartůňkovi a ten jej poslal Kubičkovi a domácí vedli 22. vteřin před závěrečným hvizdem první třetiny. Hned v úvodu druhého dějství zahrozili domácí. Z druhého pokusu již padla branka. Akci Nevolný - Pouch zakončil Hájek. Milevští začali soběslavské přehrávat. Hlavní rozhodčí domácí několikrát vykázal z pásma pro postavení hráče v brankovišti. V polovině druhé třetiny pronikal Radosta byl podražen a v pádu dokázal zvýšit náskok svého týmu. Signalizovaný trest nebyl udělen. Stav 4:1 trochu domácí oslabil v pozornosti, toho hosté využili ke vstřelení druhé branky. Střelcem byl Smrž, který dělal domácím obráncům potíže. Domácí opět v samém závěru třetiny dokázali využít přesilovku. Tentokráte chyběla pouhá vteřina. Akci Čunát - Štych zakončil Nevolný. Do posledního dějství vstoupili domácí opět aktivně. Ve třetí minutě využili početní výhodu při vyloučení soběslavských pro mnoho hráčů na ledě. Druhým hráčem, který vstřelil svoji druhou branku byl Hájek, když před ním měli puk v držení Pouch a Bartůněk, těm byla také připsána asistence. Ve 45 minutě byl za krosček vyloučen Štych, tomu se výrok hlavního nelíbil, takže od něj dostal přídavek desetiminutový osobní trest. V 55. a 57. minutě hosté využily velkého zaváhání domácím a snížili na rozdíl dvou branek. Soběslavští vycítili příležitost a odvolali ve hře brankáře. Po přerušení hry si vzali oddechový čas k vymyšlení taktiky jak se pokusit utkání ještě více zdramatizoval. Milevští, ale jako v celém utkání velmi dobře bránili při hře v oslabení. Pokusili se puk vyhodit do prázdné branky, puk minul a tak se pískalo zakázané uvolnění. Podruhé to vyšlo vyhozený puk dojel Pouch nahrával Nevolnému a ten stanovil konečný výsledek 7:4 minutu před konce utkání.

V milevském dresu se dnes po několika letech představil dvěma brankami Tomáš Hájek. Ze soupeřova týmu se také dvěma brankami ukázal Smrž. Domácí úvodní utkání zvládli, kdy však dokázali ještě lépe využít vypracované příležitost a za stavu 6:2 nepolevili mohl být výsledek ještě lepší. Tým by chtěl poděkovat fanouškům za skvělou atmosféru. Protože tým Žirovnice odstoupil ze soutěže, hrají milevští další utkání za čtrnáct dnů opět na domácím ledě. Soupeřem budou Strakonice.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 11. Štych (Matějka, Hamerle), 20. Kubička (Bartůněk, Nevolný), 22. Hájek (Pouch, Nevolný), 32. Radosta (Kubička), 40. Nevolný (Štych, Čunát), 44. Hájek(Bartůněk, Pouch), 60. Nevolný (Pouch) - 13. Smrž (Schejbal, 39. Smrž (Chalupský), 55. Chalupský, 57. Karpíšek L. (Smrž). Rozhodčí: Svoboda - Strnad,Brůna. Vyloučení: 11:11 navíc OT Štych (Mil). Využití: 4:1. V oslabení: . Střely na branku: 42:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:4, 7:4.

Šindelář (Kolář) - Čunát, Štych, Bartůněk, Kubička, Havran, Sláma - Hamerle, Müller, Matějka - Hájek, Pouch, Nevolný - Fořt, Radosta, Flegl -Urban od 46.min - Mácha