5
1
27. 8. 2015

Tým z Reykjavíku milevské zaskočil a zaslouženě zvítězil

V druhém přípravném utkání milevští hokejisté podlehli celku z Reykjaviku. Domácím se utkání nepovedlo. Nedařilo se v podstatě nic.

Dnešní soupeř v přípravě pro nastávající sezónu byl celek ESJA Reykjavik. V týmu působí odchovanec táborského hokeje Daniel Kolář. Po dohodě jsou uváděna pouze jména hráčů soupeře, protože příjmení jsou pro nás složitá. Hráči s tím souhlasili.

Milevští do utkání vstoupili velmi dobře po několika minutách, kdy soupeře přehrávali se ujali vedení v 6.munutě. Pěknou kombinaci Urban - Müller zakončil dobře sjetý Čunát. Po půlminutě domácí vedli o dvě branky. Matějka našel volného Jíšku, který dokázal puk dostat za záda hostujícího gólmana. Od poloviny třetiny se hosté zlepšili, začali domácí hráče napadat při rozehrávce a milevským to začalo dělat čím dál tím více problémů. Po vstřelení kontaktní branky hosté přidali ještě více. Ke zvýšení náskoku nepomohla milevským ani přesilová hra. Do konce třetiny se stav skóre neměnil. Do druhého dějství vstoupili milevští jak opaření, nedařila se rozehrávka, obranou soupeř začal poměrně hladce procházet. Domácí gólman začal mít dost práce. Ve dvacáté šesté minutě hosté využili přesilovku a po dvou minutách se ujali vedení. Zhruba za stejný čas podruhé využili přesilovku a vedli již o dvě branky. Domácí po polovině třetiny zužitkovali také jednu přesilovku když přihrávku Čunáta zužitkoval Müller . Místo toho, aby vstřelená branka domácí nakopla nadále ponechávali hostům až moc prostoru. Vázla kombinace, komunikace útočníků s obranou. Domácí ztráceli mnoho puků na modrých čarách. Hráči hostů byli před brankou milevských častěji. Pátou a jak se později ukázalo poslední branku vstřelili v podstatě se sirénou druhé třetiny, když obránci ponechali hosty několikráte dorážet puk. Ve třetí třetině již branka nepadla. Hosté byli však aktivnější a milevského gólmana podstatně více než domácí jeho protějšek.

Domácí v tomto přípravném utkání podali horší výkon než v předcházejícím utkání. Bohužel zápas nedohrál Matějka a Votruba, oba budou nějaký čas chybět v sestavě. Další zápas čeká milevské v pátek 28.8. kdy od 19,00 hod přivítají TJ Radomyšl.

3 : 5
(2:1, 1:4, 0:0)
Milevsko vs Island

Branky a nahrávky: 6. Čunát (Müller, Urban), 6. Jíška (Matějka), 34.Müller (Čunát) - 11. Štuli (Bjossi), 26. Egman (Andri), 28. Gunnar (Ragishark), 29. Andri (Robert), 40. Egman (Andri). Rozhodčí: Mitáš - Straďák, Venclík. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:42. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4, 3:5.

Kolář (Žilinčík) - Jíška, Čunát, Votruba, Kubička, Havran, Sláma - Urban, Müller, Matějka, od 21.min Nevolný Lukáš - Novotný, Pouch, Nevolný Aleš - Fořt, Mácha, Flégl