5
1
7. 2. 2015

Milevsko nedokázalo udržet dvoubrankové vedení proti Slavoji Krumlov

Domácí Milevsko dokázalo ze stavu 1:3 otočit zápas ve svůj prospěch na 5:3. Bohužel dvoubrankové vedení však udržet nedokázalo. Krumlov opět předvedl houževnatý hokej.

V posledním utkání základní části hostilo Milevsko na svém ledě celek HC Slavoj Český Krumlov. Domácí měli co soupeři oplácet. Domácím se povedl nástup do zápasu. Ve druhé minutě se ujali vedení brankou Fořta asistence Pešta, Radosta. Hosté, ale hned odpověděli velmi rychlou a nebezpečnou akcí, která zahasil až Šindelář. V 6. minutě se velmi dobře vrátil Čunát. V sedmé minutě velmi nebezpečně vypálil Štěrba těsně mimo. Začátkem 9. minuty byl za podražení vyloučen Novotný. Toto oslabení milevští sehráli velmi dobře. Nejprve dobře zapracoval Fořt, později Štych nastřelil na Lukeše, který musel puk přidržet, a vhazovalo se u hostů. První vyloučení na straně hostů přišlo 0.34 vteřin před vypršením trestu Novotného. Při hře 4:4 měl slibnou příležitost Nevolný. Při přesilovce domácích se před golmanem objevil Urbanec, ale puku v cestě do sítě leželi gólmanovi betony. Koncem 13. minuty fauloval Havran, po dvaceti vteřinách neúmyslně podrazil Nevolný soupeře a Krumlov měl výhodu dvou hráčů. Milevští velmi dobře tuto situaci zvládli. Hosté však dokázali skórovat pár vteřin po přesilovce. Vzápětí měli hosté další přesilovku, tu dokázali velmi záhy využít a ujali se vedení. Milevští si sice vytvořili několik příležitostí, ale stav 1:2 zůstal do konce první třetiny. Úvod druhého dějství patřil hostů. Do dvou brankového vedení se hosté dostali začátkem 25. minuty. Do dobrého postavení se dostal Urbanec a Reinišem, ale vyšli naprázdno. Domácí se však radovali po minutě, když pěknou akci předvedli Pouch a střelec branky Nevolný. Začátkem 30. minuty byl v průniku faulován Urbanec, bylo nařízeno TS, ale využito ke srovnání skóre nebylo. Při naší přesilovce v 31. minutě krumlovští ujeli domácím, situaci bravurně vyřešil Šindelář. Ve 35. minutě zazvonila tyč za zády Šindeláře. Další průnik Urbance skončil na betonech Lukeše. Hezkou teč měl Reiniš, bohužel do náruče gólmana. Začátkem 39. minuty je stav vyrovnán Novotným po přihrávce Nevolného. Za stavu 3:3 jdou týmy do kabin. Do třetí třetiny hosté nastoupili velmi aktivně, ještě že se postavili do postavení mimo hru, protože jinak hrozilo přečíslení. Milevští převzali vedení v utkání ve 46. minutě, když předvedli velmi pěknou hokejovou akci Novotný, Nevolný a skórující Pouch. Domácí následující přesilovku také dokázali využít. Bartůněk dostal puk na modrou, se štěstím přešel před dva bránící protihráče a nečekanou střelou překonal Lukeše. Milevští získali dvoubrankové vedení. Hosté se však nevzdali a stav snížili po dvou minutách. Začátkem 54. minuty došlo k potyčce mezi Matějkou a Čížkem. Hlavní rozhodčí udělil trest 2+2 pro oba hráče. Milevským hra 4:4 nešla, v útočném pásmu propadli a hosté poměrně snadno skóre opět srovnali. V závěru si hosté vzali OČ. Do konce utkání již branka nepadla a tak přišli na řadu samostatné nájezdy. Za Milevsko jeli Novotný, Matějka ten proměnil, a na závěr Štych, který nedokázal svůj blafák dotáhnout. Za hosty neproměnil Štěrba, ale za Šindeláře puk dostali Klíma a Uhlíř Zdeněk.

Milevští v utkání nedokázali opět proměnit spoustu dobrých příležitostí. Dokázali si vytvořit tlak, ale v rozhodných chvílích je opouštělo štěstí. Tímto zápasem skončila základní část. Milevsko skončí na 6. místě. O svém soupeři se však doví až po odehrání nedělních utkání a po rozhodnutí STK o nepovoleném startu hráče za David Servis. V tuto chvíli to vypadá, že tým v play-off narazí na Veselí či Tábor. Včas o soupeři budeme informovat. Jisté je, že první utkání bude v pátek na ledě soupeře a odveta na milevském ledě v neděli od 17,00. Hraje se na dva vítězné zápasy.

Milevsko vs Český Krumlov

Branky a nahrávky: 2. Fořt (Pešta, Radosta), 27. Pouch (Nevoplný), 39. Novotný (Nevolný), 46. Pouch (Nevolný, Novotný), 47. Bartůněk - 16. Kadlec (Uhlíř R.), 17. Klíma (Uhlíř Z., Lukeš), 25. Uhlíř R. (Příchovský), 49. Uhlíř R. (Klíma, Lukeš), 55. Uhlíř R. (Kadlec), rozhod. nájezd Uhlíř Zd.. Rozhodčí: Grochal - Mitáš, Horažďovský. Vyloučení: 8:10 +TS. Využití: 1:1. V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3,5:6.

Šindelář (Žilinčík) - Votruba, Čunát, Jíška, Štych, Havran, Bartůněk - Novotný, Pouch, Nevolný - Matějka, Reiniš, Urbanec - Fořt, Pešta, Radosta - (Novák, Sláma)