5
1
1. 2. 2015

Milevsko v boji o šestou příčku porazilo Strakonice

Utkání se hrálo ve velmi dobrém tempu. Domácí díky častějším přesilovkám byli aktivnější. V celku hostů vynikal Šindelář, který po zásluze udržel nulu. Branka v 56. minutě znamenala zisk třech bodů.

Milevská zahajovací pětka velmi dobře zahájila utkání. V úvodu utkání, ale měli větší šanci domácí, když velmi nebezpečně pálil Bazgier. Šindelář puk ukryl do své lapačky. Domácí jsou aktivnější, již na začátku je vidět, že Šindelář bude mít dost práce. V šesté minutě Pešta vybojoval puk, domácí situaci řeší zákrokem na hraně. Kolem poloviny třetiny milevští srovnali hru, pěknou střelu vyslal Radosta. V zápětí pěknou akci Pouch, Nevolný zakončoval Novotný, ale na Myslivce si nepřišel. Z rychlého protiútoku velmi nebezpečně střílel Kepl. Po chybě měli strakoničtí přečíslení, ale k zakončení se tentokráte nedostali.Kolem 15. minuty domácí opět zesílili tlak. Šindelář přidržel puk, aby spoluhráči mohli vystřídat. Z protiútoku zahrozil Nevolný, ale puk z betonu sjel těsně kolem tyčky. Začátkem 18.minuty se poprvé vylučuje. Přesilovku si zahrají hosté. Ta trvá pouhých 26.vteřin. Nejednou se s tresty protrhl pytel. Za dalších dvanáct vteřin se hraje 3:4, ale vzápětí 3:3. Tak jak první třetina končila začalo druhé dějství. Tentokráte se ale vylučovalo dvakráte za sebou na straně hostů. Díky tomu byli domácí více aktivní a vyslali několik střel na Šindeláře, ten ale nechtěl dopustit změnu stavu a dělal vše proto, aby tomu tak bylo. Urbanec dostatl pěkný pas, ale nepodařilo se mu zakončit. Po chybě musel Matějka zahrát a ofsajdu, to bylo posouzeno jako úmyslné a puk se vrátil k Šindelářovi. Najednou se před milevských gólmanem zjevil osamocený Binder, a opět přišel čarovný zákrok, stav zůstal 0:0. Od 33. minuty milevští měli výhodu dvou hráčů v trvání 1,35 minuty. Domácí se dokázali ubránit a Myslivec neměl moc práce. V závěru třetiny domácí hráli dvakrát přesilovku. Hosté se dokázali ubránit. Poslední trest hostů přešel do posledního dějství. Boj bude pokračovat. Patrně ten kdo dá první branku vyhraje. V oslebení zachytil puk Nevolný, ale prostřelit Myslivce nedokázal. Domácí opět doráží před brankou, Šindelář raději puk uklidil. Nahození před branku hostů nytečoval nad Štych. Fořt ve 49. minutě vyslal pěknou střelu, Myslivec puk schoval do lapačky. Vzápěti vypálil Kovář těsně mimo. V 52. minutě od modré pěkně vystřelil Votruba. V 56. minutě prokázal dokonalý přehled a důraz Novotný, který dostal puk do sítě za asistence Pouch - Nevolný. V polovině 59. minuty si domácí vzali OČ. I trenér milevských využil čas k sestavení pětice a vyložení taktiky. Přes úsilí hostů, domácí odvolali gólmana. V závěru hosté nastřelili hráče Strakonic, který zaskočil za gólmana.

Myslím si, že kdo z Milevska zajel do Strakonic nelitoval. Utkání se muselo líbit všem, mělo pro milevské sladčí konec. Ziskem třech bodů si Milevsko pojistilo šesté místo. Za předvedený výkon zaslouží tým pochvalu. Dnes to byl souboj gólmanů, Šindelář na straně Milevska kromě vynikajích zákrokou měl i štěstí, a to ke sportu patří. Poslední kolo hraje Milevsko doma s Krumlovem. O soupeři do flay off se rozhodne až podle výsledků posledního kola.

Strakonice vs Milevsko

Branky a nahrávky: - 56. Novotný (Pouch, Nevolný). Rozhodčí: Pexa - Studnář, Zelenka. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 0:1.

Myslivec (Havelec) - Hřebíček, Hrubý, Ondrejec, Kovář, Gross, Kloud, Srb J., Kepl, Andrle, Binder, Dlouhý, Major, Bazgier, Křenek, Srb P., Kurečka, Hrubý, Pangrác

Šindelář (Žilinčík) - Votruba, Matějka, Jíška, Štych, Havran, Bartůněk - Novotný, Pouch, Nevolný - Hamerle, Reiniš, Urbanec - Fořt, Pešta, Radosta - Sláma, Novák, Čunát