5
1
24. 1. 2015

Milevští vyhráli díky výkonu ve třetí třetině.

Milevští se ujali vedení o které do konce první třetiny přišli. Druhou třetinu vyhráli dokonce hosté 2:0. Ve třetím dějství milevští přeskupili sestavu, zlepšili bruslení, začali jít do branky a to se jim vyplatilo. Čtyřmi brankami si vzali vedení opět pro sebe, a v závěru již výsledek pohlídali.

Milevští při prvním střídání uzavřeli hosty v jejich třetině. Domácí začali velmi aktivně, bohužel tlak byl zastaven, když vysoká hůl Urbance byla potrestána čtyřminutovým trestem. Domácí i ve čtyřech několikráte dobře zaútočili. Votruba od modré prověřil pozornost Dašeka. Nevolný pěkně vyjel ze za branky, ale puk také neprostřelil do sítě. Pešta jel na gólmana sám, ale nedal. Oslabení milevští odehráli velmi dobře. Začátkem 9. minuty šli domácí opět do oslabení. Milevští vybojovali puk, Nevolný nahrál na Novotného a ten skóroval v oslabení. V pokračující přesilovce hlubockých předvedl Šindelář vynikající zákrok lapačkou, když puk směřoval do prázdné branky. Ve dvanácté minutě domácí hráli svoji první přesilovku zápasu. Bohužel se moc ke střelbě nedostali, a když ano tak moc práce hosté s likvidací neměli. V 15. minutě po střele zvonila za Šindelářem konstrukce branky. Vzápětí dobře zasáhl proti střele, která následovala hned po buly. Koncem 19. minuty se radovali hosté, když Heřmánek skóroval. Do druhého dějství vstoupili šťastněji hosté, ty do vedení dostal Miler. Hosté nejednou měli navrch. Domácí se těžko prosazpovali, jejich střelba, i když byla častá, byla neproduktivní. Dvě oslabení milevských napomohlo hostům. Velmi dobré příležitosti měl Urbanec, ale na gólmana se mu vyzrát nepodařilo. Do dvoubrankového vedení se Hluboká dostala zásluhou Gottwalda. Ve 37. minutě minul Sláma ve vyložené šanci. Matějka v 38. minutě poslal čistým zákrokem Žlůvu na střídačku domácích. V závěru střelu Bartůňka dobře tečoval Fořt, ale minul. Milevští v šatně před začátkem třetí třetiny provedli změny v sestavě a vyříkali si styl hry. Do zbytku utkání šli s cílem otočit zápas a hlubockým body nenechat. Hned v úvodu zahajovací pětka ukázala, že to půjde. Začátkem 43. minuty šel puk z hole Urbance na Hamerleho, ten našel Reiniše a ten skóroval. Z dalšího protiútoku zavěsil Novotný, bez asistence. Domácí se dostali do tempa a začali hosty přehrávat. Šindelář musel být stále ve střehu, protože hosté stříleli ze všech pozic. Po střele Matějky zazvonila konstrukce za zády Dašeka. Do vedení milevské dostal Novotný, který využil dobré přihrávky Poucha. Fořt vyslal pěknou střelu z první, ale lapačka hostujícího gólmana byla rychlá. Domácí vytvořil hrubou chybu na své modré, zachraňovat museli za cenu zakázané uvolnění. V polovině 55. minuty vašel Bartůněk Fořta a ten dal uklidňující branku Milevska. Po chybě obrany musel zatáhnout záchranou Hamerle. Oslabení hráli domácí dobře. Potyčku mezi Havranem a Heřmánkem hlavní potrestal 4 minutami na obou stranách. Pokračovalo se ve hře 4:5. Milevští již dvoubrankové vedení hlídali. Hosté při hře bez brankáře měli štěstí, když puk trefil tyč.

Vítězství domácích bylo zasloužené hlavně za výkon ve třetí třetině. I v tomto zápase byla hra ve druhé třetině nejslabším článkem milevských. Velmi dobře zachytal Šindelář. V dalším kole jedou milevští do Strakonic a to v neděli 1.února od 17,00 hodin.

Milevsko vs Hluboká nad Vltavou

Branky a nahrávky: 9. Novotný (Nevolný), 43. Reiniš (Hamerle, Urbanec), 43. Novotný, 49. Novotný (Pouch), 55. Fořt (Bartůněk) - 18. Heřmánek (Fuka), 22. Miler (Žlůva, Mavrenz), 35. Gottvald (Miler, Mavrenz). Rozhodčí: Hamr - Streďák, Živnůstka. Vyloučení: 7:4. Využití:0:0 . V oslabení: 1:0. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3.

Šindelář (Žilinčík) - Votruba, Matějka, Jíška, Štych, Havran, Bartůněk - Novotný,Pouch,Nevolný - Hamerle,Pešta,Urbanec - Fořt,Reiniš,Radosta - Novák,Kořánek,Sláma

Dašek - Bělohlav, Král, Dušek, Heřmánek, Formánek, Žlůva, Moudrý, Miler, Černý, Oulík, Mavrenz, Fuka, Gottwald