5
1
18. 1. 2015

Milevsko zdolalo Spartak Soběslav.

Milevští si vypracovali až čtyřbrankové vedení. Domácí se však třemi brankami dostali do zápasu, ale hosté své vítězství pečetili dalšími dvěma brankami.

Milevští do utkání vstoupili velmi aktivně. Hned zahajovací pětka si vytvořila tlak a po 23. vteřinách vstřelil Nevolný gól, když zužitkoval přihrávku z hole Novotného. Po zakázaném uvolnění se vhazovalo pravici Šindeláře, který dával dobrý pozor, protože hned po buly následovala dobře mířená střela. Při první přesilovce domácích dobře gólman vytečoval puk nad, do ochranné sítě. Velmi dobře zapracoval Fořt a puk dostal z pásma. Druhá přesilovka domácích netrvala dlouho, 1,41 minuty se hrálo 4:4, pak následovala krátká milevská přesilovka. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo vyloženou příležitost. Další faul hostů byl potrestán, vzápětí domácí hráli v 6 mužích na ledě a počet hráčů se srovnal na 4:4. V oslabení zahrozil Hamerle s Urbancem, ale ke změně skóre nedošlo. V krátké milevské přesilovce velmi pěkně vystřelil Urbanec, ale lapačka Drachovského byla velmi rychlá. V závěru třetiny předvedl vynikající zákrok Šindelář. Do druhé třetiny šli milevští v početní výhodě. Tentokráte předvedli pěknou kombinaci Urbanec,Pešta a Štych prostřelil vše před sebou. Hosté se následně ubránili přesilovce. Po ubráněném oslabení přišel protiútok hostů a přihrávku Reiniše zužitkoval Votruba. Další faul domácích znamenal výhodu pro milevské. Milevští ji dokázali využít, akci založil Votruba, puk od Novotného našel hokejku Poucha a ten zvýšil na 0:4. O minutu později domácí vstřelili branku při hře 4.4. Ve 33. minutě využili domácí přesilovku a skóre 2:4 bylo i na konci druhého dějství. Domácí v úvodu třetí třetiny faulovali, ale domácí třetí brankou ve vlastním oslabení snížili. Domácí byli v zápase a opět se začalo bojovat o výsledek. Začátkem 47. minuty milevští šli do třech, s touto situaci si však s velkým nasazením poradili. Minutu po přežití pěknou akci zakončil Urbanec uklidňující brankou.V jedenácté minutě třetí třetiny šli hosté opět do třech. I tentokráte udrželi domácí mimo nebezpečné pásmo. V brance Milevska se vyznamenával Šindelář, obránci si plnili úkoly a společně udrželi dvoubrankové vedení. Poslední branka padla po odvolání domácího gólmana. V obranném pásmu milevští vybojovali puk, Štych, Urbanec jej poslal na Peštu a ten na několikráte skóroval.

Milevští prvních 25. minut hráli velmi zodpovědně, aktivně, střelecky se jim dařilo. Od 25. minuty měli však osm vyloučených, domácí se dostali do utkání. Uklidnění na jejich hokejky přinesl až gól Urbance. Některá vyloučení byla zbytečná a v následujících zápasech se toho musí hráči vyvarovat, protože to může rozhodovat utkání.

Soběslav vs Milevsko

Branky a nahrávky: 27. Máca (Hastrman,Horáček), 33. Hák (Žákovský, Smrž), 43. Píha) - 1. Nevolný (Novotný), 21.Štych (Pešta, Urbanec), 25. Votruba (Reiniš), 26. Pouch (Votruba, Novotný), 50. Urbanec (Štych), 59. Pešta (Štych, Urbanec). Rozhodčí: Grochal - Strnad, Zelenka. Vyloučení: 9:12 navíc Votruba (Mil) OT. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání:0:4, 3:4, 3:6 .