5
1
10. 1. 2015

Důležité body zůstávají v Milevsku

Milevští v prvním domácím utkání roku 2015 porazili Vimperk. O vítězství milevští rozhodli vynikajícím výkonem v první třetině. Druhou třetinu domácí hráli v podstatě ve čtyřech či třech hráčích. Ve třetím dějství si výsledek zodpovědnou hrou uhlídali.

Milevští do dlouhé době nastoupili před domácím publikem. Poslední tři utkání odehráli na ledě svých soupeřů. Domácí potřebovali v tomto utkání plně bodovat, aby si zajistili klidnější závěr základní část. Podle slov trenéra před utkáním byli hráči nabádáni k odpovědnosti, přímé hře na branku. Do první třetiny nastoupili ve velmi dobrém svižném tempu. Od úvodního vhazování se domácí aktivní hrou dostávali před brankáře hostů. Začátkem 4.minuty předvedli Nevolný - Pouch a zakončující Novotný pěknou kombinaci. V polovině 8. minuty předvedl perfektní zákrok Šindelář proti Slabému, hosté velmi nebezpečně zahrozili ve vlastním oslabení. Vzápětí jdou milevští poprvé do oslabení. V oslabení velmi dobře zapracoval Fořt s Bartůňkem. Domácí oslabení zvládli, hned po skončení hry 4:5 zahrozil únikem Pešta, ale Podskalský se nenechal nachytat. Další akce však gólem skončila. Votrubova střela na branku se odrazila na hůl Nevolného a za asistence Poucha Milevsko vedlo 2:0. Za dvě minuty se domácí radovali potřetí. Podruhé v utkání se trefuje Novotný, asistence Pouch a Matějka. Milevsko vyvinulo velký tlak. Hosté potrestání za faul. Domácí však při této přesilovce mnoho neukázali. Po dvou minutách domácí hrají přesilovku 5:3, když hlavní potrestal dva fauly v jednom čase. K využití potřebovali domácí 12 vteřin. Puk šel z hole Štych na Urbance, ten vrátil na modrou na Matějku a ten propálil vše před sebou. Milevští dokázali využít i pokračující klasickou přesilovku. Nejprve minul Reiniš prázdnou branku, pak se dostal puk na hůl Radosty a ten vyhnal pavouky z růžku branky hostů. Do druhé třetiny se šlo za vcelku jasného stavu. Hosté vysřídali gólmany, nastoupil Pixa. V úvodu se domácí ubránili přesilovce za faul Matějky. Dobře zasáhl Šindelář proti střele z mezikruží, pak puku v cestě do sítě zabránil, betonem. v čase 28.38 došlo v nenápadné potyčce, kterou hlavní velmi přísně až nesmyslně potrestal 5+OK pro hráče obou týmů a po dvou minutách na každé straně. Po půlminutě za údajný úder do hlavy a oblasti hlavy dostal druhý hráč domácích 5+OK. Milevští hráli 3:4. Následně přišli další tresty pro domácí. Kromě dvouminutových přešel i OT pro Urbance za protesty. Na trestné lavici domácích měl dohlížitel mnoho práce se v odložených trestech vyznat. Do konce třetiny milevští v podstatě nehráli v pěti. Domácí velmi dobře bránili a v brankovišti čaroval Šindelář. Puk z brankové čáry vytáhl Votruba. Se Šindelářem hrálo břevno jeho svatyně. Jíška změnil směr střely, která by jistě znamenala branku. Byl do krutý nácvik hry v oslabení. Do třetího dějství šli, ale domácí se stejným vedením jako třetinu začínali. Na začátku třetiny hosté dohráli svoji přesilovku. Při signalizovaném vyloučení hostů milevští těsně minuli branku soupeře. Při přesilovce se Pixa vyznamenal proti střele Nováka později Radosty. Šindelář vychytal Slabého, z rychlého protiútoku zvonila tyč po střele Bartůňka. Domácí přežili další přesilovku. V závěru byl opět vyloučen domácí Pešta. Nejprve Šindelář vychytal tutovku Langa. Šindelář bohužel necelou minuty před koncen byl, ale překonán Krejsou.

Jak zhodnotit dnešní utkání. Milevští sehráli první třetinu na jedničku s hvězdičkou. Druhá třetina patřila výrokům rozhodčích, domácí si zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení při hře v oslabení. Ve druhé třetině vimperští domácí přestříleli díky hře v početní výhodě. Třetí třetina byla rychlá, na domácích byl znát úbytek sil, které odevzdali v druhém dějství zápasu. Všechny body zůstávají v Milevsku. Velkou pochvalu dnes zaslouží Šindelář. Výkon rozhodčích posuďte Vy diváci, co jste vcelku dramatické utkání viděli na vlastní oči.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 4. Novotný (Pouch, Nevolný), 11. Nevolný (Votruba,Pouch), 13. Novotný (Pouch, Matějka), 19. Matějka (Štych, Urbanec), 20. Radosta (Reiniš) - 60. Krejsa ( Hail, Plouhar). Rozhodčí: Svoboda F. - Jirovský, Karlín. Vyloučení: 9:7 navíc Havran 5+OK, Pouch 5+OK, Urbanec OT (všichni Mil.), Vávra 5+OK (Vim). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Šindelář (Žilinčík) - Votruba, Matějka, Jíška, Štych, Havran, Bartůněk, od 29.min Sláma - Novotný, Pouch, Nevolný - Hamerle, Pešta, Urbanec - Fořt, Reiniš, Radosta - od od 30.min Novák