5
1
4. 1. 2015

Milevsko body z Veselí buhužel nepřivezlo.

Milevsko ve Veselí odehrálo vcelku vyrovnanou první třetinu. Od počátku druhého dějství se ujali až tříbrankového vedení a to si s přehledem uhájilo do konce utkání. Milevsko doplatilo na individuální chyby v obraně a na střeleckou nemohoucnost.

Milevsko do utkání vstoupilo velice špatně, již v 9. vteřině byl Matějka potrestán za hákování. Domácí měli tímto zahájení utkání velmi usnadněné. Urbanec se sice dostal hned po vhazování do protiútoku, ale na domácího gólmana si nepřišel. Žilinčík musel hned v začátku několikráte zasahovat proti dotírajícím hráčům. O branku v přesilovce se postaral Benda. Tlak domácí však trval i po obdržené brance. Nedařilo se vyhrát vhazování, velmi těžko se milevští dostávali alespoň na chvilku z obranného pásma. Koncem sedmé minuty se hosté na chvilku usadili v útočném pásmu. Milevští se prosadili, když přihrávku Novotného proměnil Pouch ve vyrovnávací branku. Bohužel z vyrovnání se hosté radovali pouhých deset vteřin. I na tuto branku domácích Milevsko stačilo zareagovat, když začátkem 11. minuty padl velmi kuriózní gól z hole Jíšky, ten od obranné modré poslal puk na branku, ten v brankovišti skočil mimo dosah gólmanovi lapačky. Za vyhození puku mimo kluziště dostal Fořt dvě minuty. Oslabení milevští zvládli, ale branka vzápětí přesto padla. Podruhé se trefil Čáp. V závěru třetiny musel Žilinčík několikráte řešit velmi nebezpečnou situaci před vlastní brankou. Do druhého dějství vstoupili opět domácí velmi aktivně. Milevští sice dohrávali přesilovku, ale domácí dokázali velmi nebezpečně vystřelit na Žilinčíka. Do dvoubrankového vedení se domácí dostali ve 23. minutě, po chybě v milevské obraně. Ve 24. minutě po faulu Matějky měli domácí přesilovku. Po jedné střele se puk zvláštně odrazil od mantinelu přímo před Žilinčíka, ten si dokázal se situací poradit. Vzápětí dokázal prudkou střelu vytěsnit vyrážečkou mimo branku. Koncem 28. minuty však milevští ponechali domácí puk dorážet a to se jim na po čtvrté podařilo. Při této situaci si Žilinčík natáhl stehenní sval a po chvilce musel z utkání odstoupit. Šindelář hned musel zasahovat při nebezpečné průniku domácích. V polovině utkání se před Dvořáka dostal Reiniš, ale se zakončením si gólman poradil. Milevští začali být dotěrní, nejdříve se dobře orientoval Pouch, Nevolný, Urbanec se snažil puk dostat přes beton domácího gólmana. Milevská aktivita byla ukončena dalším vyloučením. Domácí měli velký tlak, který přerušil druhý puk na ledě, který vypadl asi ze sítě za brankou. Do třetího dějství šli domácí s tříbrankovým vedením. Milevští, ale chtěli ještě bojovat. Šindelář si v brance vedl velmi dobře, zlikvidoval několik střel. Ve 48. minutě nahrál Radosta na hůl Fořta a ten dokázal Dvořáka prostřelit. Bohužel domácí v podobě Čápa dokázali udeřit opět během pár vteřin. Své tříbrankové vedení si ve třetí třetině bez problému uhlídali.

Milevsko doplatilo na individuální chyby v obranné činnosti. Milevští, když si vypracovali střeleckou příležitost, nedokázali skórovat. Milevsko se musí připravit na další velmi důležité utkání, které sehrají na svém ledě s celkem Vimperku v sobotu 10. ledna 2015 od 17,00 hod..

Veselí nad Lužnicí vs Milevsko

Branky a nahrávky: 2. Benda, 8. Čáp (Mikeska), 15. Čáp (Švanda), 23. Klimeš (Švanda), 28. Sekera (Schmied), 48. Čáp (Mikeska) - 7. Pouch (Novotný), 11. Jíška, 48. Fořt (Radosta). Rozhodčí: Hamr - Voves, Macháček. Vyloučení: 4:5, navíc Urbanec OT (Mil). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:37. Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,2:2,5:2,5:3,6:3.

Veselí nad Lužnicí

Dvořák (Studnař) - Malecha, Chlaň, Švanda, Krampl, Schmied, Míchal - Čáp, Drs, Klimeš, Benda, Míchal, Mikeska, Dušák, Sekera, Bůžek, Vlach, Janda

Žilinčík (od 30. minuty Šindelář) - Jíška, Štych, Votruba, Matějka, Havran, Sláma, od 28. minuty Bartůněk - Novotný, Pouch, Nevolný - Hamerle, Pešta, Urbanec - Fořt, Reiniš, Radosta - Kubička