5
1
22. 12. 2014

Velmi cenné vítězství v Humpolci.

Milevští po páteční výhře na Hluboká odjížděli do Humpolce s cílem navázat na tento zápas. Nasazením a bojovností přehráli domácí Jiskru a podruhé v řadě vyhráli na ledě soupeře shodným výsledkem.

Milevští po tříbodové výhře na Hluboká chtěli v Humpolci zisk bodů potvrdit. Odjížděli na utkání bez zraněných hráčů Novotného, Pešty. V brance po dobrém výkonu zůstal Žilinčík. Zahajovací pětka hned v úvodu roztočila domácí obranu. Domácí se v úvodu ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění. Ve čtvrté minutě vyslal pěknou střelu Urbanec, tu však domácí stačili nadzvednout. Při první přesilovce vyslal pěknou střelu od modré Matějka, bohužel nikdo nedokázal puk dorazit za záda Zoura. Přesto že prvních deset minut měli hosté převahu, ze vstřelené branky se radovali domácí.Ve 14. minutě hosté špatně střídali a byl z toho trest pro hráčskou lavičku za mnoho hráčů na ledě. Milevští dobře bránili. Žilinčík předvedl dva pěkné zákroky lapačkou. Fořt se dostal osamocen před gólmana, ale svou příležitost nedokázal využít. Domácí obraně se prosmýkl Urbanec, ale s jeho střelou si Zour poradil. Štych v závěru třetiny bombou provětral gólmanovu lapačku. Do druhé třetiny měli hosté aktivnější, pomohl k tomu i faul domácích. Největší šanci, ale měli domácí, když milevští propadli a tutovku musel zachraňovat Žilinčík. Za protesty šel Fořt na deset minut za katr. Hosté dokázali přežít i další oslabení, tentokráte měli velkou šanci Pouch, Nevolný, ale Zour se nachytat nenechal. Pěknou střelou zahrozil Urbanec. V osmé minutě Nevolný nahrál na modrou Votrubovi a ten pěknou střelou přes hráče vymetl růžek soupeřovo branky. Bylo vyrovnáno. Domácí zahráli vysokou holí v pásmu hostů, byly vykázáni do středního pásma, po vyhraném buly nahodil Hamerle puk na branku, Urbanec dobře dohrával, ale do dráhy střeli domácí stačili strčit hokejku. Po chybě hostů se v 16. minutě druhé třetiny podruhé domácí ujímají vedení. Z této branky se radovali pouhé dvě minuty. Milevští dokázali využít početní výhodu. Střelu vyslal od modré Matějka za asistence Štych - Reiniš. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu a začátkem třetího dějství se začílalo znovu v podstatě od nuly. Začátek třetiny jako podle kopíráku té druhé, po půlminutě také faul domácích. Hosté opět dokázali využít nabídnutou šanci. Tentokráte překonal Zoura Pouch za spolupráce s Nevolným. Poprvé v zápase se hosté dostávají do vedení. Po minutě byl potrestán zákrok Havrana. Milevští se bránili, ale po minutě a půl přišel zákrok Urbance a ten hlavní rozhodčí ocenil 5 minutovým a OK trestem. Hosté se dokázali ubránit nejdříve dvojnásobné přesile. Následně s velkým nasazením, dodržováním pokynů ustáli i dlouhé 5 minutové oslabení. V oslabení velmi dobře zapracoval Votruba, Reinišovi se podařilo napadnout rozehrávku a puk vyhodit za modrou. Domácí se dvakrát zastavili ofsajdem. Co prošlo až ke gólmanovi, Žilinčík schoval do výstroje. Radosta již při hře 5:5 ujel, ale branku nedal. Hamerle vyslal střelu na branku, puk se odrazil od betonů na hůl Radosty, ten nedokázal Zoura překonat. V 57. minutě fauloval domácí Kočí a k trestu přibyl OT za protesty. 21. vteřin před koncem si vzali domácí oddechový čas, závěr utkání dohráli bez brankáře. Hosté i když získali puk neriskovali střelu na prázdnou bránu, ale takticky si puk ponechali.

Milevští před Vánočními svátky vyhráli druhý zápas pod vedením Lubošem Krupkou. V tabulce poskočili o jedno místo. Obě utkání nebyla jednoduchá, určitě hráče stála hodně sil, bude dost času síly nabrat a připravit se na další utkání. K utkání jedou milevští 3. ledna do Veselí nad Lužnicí. Přeji všem příznivcům milevského hokeje hezké a příjemné svátky vánoční a do nového roku 2015 mnoho zdraví, štěstí, spokojenosti.

Humpolec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 11. Dvořák (Hynek), 36. Kočí (Zeman) - 28. Votruba (Nevolný), 40. Matějka (Štych, Reiniš), 43. Pouch (Nevolný). Rozhodčí: Slavík - Macháček, Voves. Vyloučení: 5:4, navíc Kočí OT (Hu), Fořt OT, Urbanec 5+OK oba Mil.. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:40. Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,2:3.