5
1
14. 12. 2014

V závěru utkání milevští neudrželi dvoubrankové vedení.

Milevsko na domácím ledě neudrželo dvoubrankové vedení. Žirovnice v posledních dvou minutách brankami Šachla skóre srovnala, a proměněný Ondřejům samostatný nájezd znamenal pro hosty zisk prémiového bodu.

Po prohře v Táboře potřebovali milevští v zápase bodovat za plný počet. Do utkání vstoupili domácí velmi aktivně. Od prvních minut tlačili soupeře a vytvářeli si dobré příležitost. Při první přesilovce domácí vyslali několik střel na branku hostů. Velký tlak milevských přerušila přihrávka rukou. Koncem 9. minuty se před Krásným objevil osamocený Novotný, ale gólman mu puk vypíchl z hokejky. Velkou příležitost měli hosté v 11. minutě, když dobře zasáhl Žilinčík. Další střelu zastavil Štych v brankovišti. Ve 14. minutě se konečně mohli domácí radovat. První branku vstřelil Pouch za asistence Novotného. Při přesilové hře Urbanec nepřekvapil Krásného, který betonem stačil jeho střelu vyrazit. V 18. minutě předvedli milevští pěknou akci. Novotný od pravého mantinelu nasměroval křížnou přihrávku do míst, kam si sjel Pouch a druhou brankou v zápase navýšil vedení. Druhou třetinu začalo Milevsko hrou v oslabení. Milevští dobře brání, do střely se postavil Matějka a puk nemohl najít ve své výstroji. Další střela skončila v připravené lapačce Žilinčíka. Hned po přežití oslabení se domácí zabydleli před Krásným. Střela Urbance kočí na břevnu. Začátkem 26. minuty nebyla domácím uznána branka pro postavení hráče v brankovišti. Po vhazování však další střela brankou končí. Střelu Matějky od modré dobře tečoval Pešta.Po faulu Radosty hráli hosté svoji třetí přesilovku. Po půlminutě přišel další faul domácí a hosté měli dvounásobnou přesilovku. Tu dokázali začátkem 29. minuty využít. Zbytek jednoduché přesilovky domácí již dohráli bez inkasované branky. Po střele z hokejky Štycha zvonila tyč za zády Krásného. V závěru hlavní rozhodčí ještě vylučoval, takže třetí třetina se začala hrát ve čtyřech na obou stranách. V úvodu třetího dějství měl šanci Votruba, ale na Krásného nevyzrál. Ve 45. minutě Žilinčíka zachránila tyč. V 50. minutě Ondřej na podruhé však milevského gólmana překonal. Domácí dokázali odpovědět, když Urbanec přebral za brankou puk, objel ji, a přestože byl podražen, dokázal v pádu ještě výborně najít Hamerleho, pro kterého nebyl problém zakončit do poloprázdné branky. Vzápětí měl další příležitost Pešta, ale puk za brankovou čáru nedostal. V 54. minutě byl vyloučen Urbanec za vyseknutou soupeřovu hokejku. Hosté se při přesilovce dostali do velkého tlaku. Domácí sice přesilovku ubránili, ale vzápětí inkasovali z hole Šachla, ten nehlídán natřikrát dostal puk do sítě. Závěr mohl být pro domácí klidnější, protože začali hrát přesilovku, ta však byla velmi krátká, protože fauloval Votruba. Při hře 4:4 si hosté chtěli vzít oddechový čas, hlavní rozhodčí jin jej nepovolil protože již ukončil střídání. Při opakovaném vhazování však hostům OČ povolil, ale domácím střídání ne. Drama mělo pro domácí špatný konec, protože hosté při hře bez brankáře skóre srovnali. Na samostatné nájezdy byli hosté lepší a tím získali druhý bod do tabulky a Milevsku se opět přiblížili.

Milevsko bylo dalo by se říci po celé utkání lepší, nedokázali však proměnit více svých příležitostí. Ondřej a Šachl hrající za Žirovnici ukázali, že utkání se musí hrát na 100 procent do posledního hvizdu rozhodčího. Posledních pět minut, kdy milevští zcela nepochopitelně vysadili a dali těmto dvou zkušeným harcovníkům prostor, připravilo domácí tým o velmi potřebné body v boji o dobré postavení pro play off. V pátek 19.12. čeká milevské odložené utkání na Hluboké .

Milevsko vs Žirovnice

Branky a nahrávky: 14. Pouch (Novotný, Votruba), 18. Pouch (Novotný, Urbanec), 26. Pešta (Matějka), 52. Hamerle (Urbanec, Pešta) - 29. Ondřej (Koláček), 50. Ondřej, 58. Šachl (Ondřej), 60. Šachl (Popelka), rozhod. nájezd Ondřej. Rozhodčí: Urban - Deim, Hřídel. Vyloučení: 8:8 navíc Jedlinski 10 min.(Žir). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 3:0,3:2,4:2,4:5.

Žilinčík (Šindelář) - Matějka, Votruba, Jíška, Štych, Havran, Bartůněk, Kubička - Novotný, Pouch, Nevolný - Hamerle, Pešta, Urbanec - Novák,Reiniš,Fořt,Radosta