5
1
23. 11. 2014

Milevsko si vyšláplo na David Servis

Milevší si svým nasazením a bojovností šli pro tři body v utkání s favoritem. Díky výkonu hlavně ve třetí třetině si opravdu z Budějovic přivezli plný počet bodů. Utkání se hrálo ve velmi rychlém tempu. Pochvalu a poděkování zaslouží celý tým.

Milevští odjížděli do Českých Budějovic pokusit se napravit prohru v Krumlově. V sestavě jim chyběl zraněný Čunát, Matějka, nemocný Jíška, Radosta. Domácí začali velmi aktivně jako v utkání prvního kola. Po odehrání 16 vteřin musel Šindelář krýt nebezpečnou střelu z pravého kruhu. Z protiútoku zahrozil Urbanec, ale Vojta byl také pozorný. Ve čtvrté minutě velký závar před brankou zažehnal Sláma ve spolupráci s gólmanem. Koncem páté minuty Novotný donutil domácího brankáře přidržet puk. Vzápětí přišlo první vyloučení domácích. Hosté přesilovku nesehráli špatně, nejprve vyzkoušel pozornost gólmana Urbanec, pak pěkně vystřelil Hamerle v závěru vyzkoušel zda neprojde střela od modré Havran. Začátkem 11. minuty využívá Urbanec nahrávku od Hamerleho. Po půl minutě přichází faul na Nevolného, ten dobře mířil do horního růžku, ale lapačka Vojty byla rychlá. Koncem 13. minuty projel celým kluzištěm Nedorost a srovnal stav utkání. Po faulu na Króla hrají hosté svoji druhou přesilovku. Z rychlého protiútoku zahrozili domácí, před brankou se dobře zorientoval Votruba, zahrál sice na zakázané, ale hráči se zklidnili. Ani druhá početní výhoda nepřinesla branku. Koncem třetiny přišla třetí výhoda. Po chybě obrany se domácí dostali do přímého ohrožení branky. Šindelář, ale puk ukryl do lapačky. Do druhého dějství vstupují hosté přesilovkou. Po jejím skončení mají opět velkou šanci domácí. Hosté propadli a na Šindeláře se řítili tři budějovičtí. Tato chyba sice potrestána nebyla, ale ta následující již ano a domácí se ujímají vedení brankou Sumeraeura. V těchto minutách domácí milevské přehrávali. Na tom, že se skóre neměnilo, měl velkou zásluhu doposud čarující Šindelář. Do dvoubrankového vedení se domácí dostávají brankou Hanzala. Střelu Urbance udržel domácí brankář pod ramenem. V polovině druhé třetiny přichází první faul milevských. Oslabení hosté zvládli. Šindelář střelu od modré vyrazil do ochranné sítě. Po vypršení trestu, ale přicházi faul Štycha a David Servis pokračuje v přesilovce. Domácí Milevsko sevřelo v jeho pásmu a na branku jde několik střel. V jedné z mel před brankou Šindelář puk před sebou vidí a raději ho přikryl lapačkou, aby si spoluhráči oddechli. Ve 36. minutě dává druhou branku utkání Urbanec. Po vstřelení kontaktní branky hosté srovnali hru a začali se více tlačit do prostoru před branku domácích. V závěru vyslal pěknou střelu od modré Bartůněk, ale brankář byl pozorný. Do třetí třetiny hosté nevstoupili dobře. Po osmi vteřinách dávají svým faulem domácí další přesilovku. Chaloupka vyslal jedovatou dělovku, ale nikdo ji netečoval tak šla mimu branku. Po odehraných 4. minutách předvedl Šindelář další fantastický zákrok lapačkou. Ve 45. minutě došlo k potyčce Hanzala s Havranem. Hlavní ohodnotil čtyřminutovým trestem pro oba aktéry. Po necelé minutě Hamerle srovnává za asistence Urbance. Hosté po vstřelení branky ožili, začali soupeře napadat. Velmi pěknou akci předvedli Pouch a Nevolným. Novák se ocitl sám před Vojtou, ale puk za jeho záda také nedostal. Ve 47. minutě dostal Votruba 2+2 za údajné dva fauly. Minutu se hrálo 4:3. S touto velmi svízelnou situací si hosté poradili. Ubránili nerozhodný stav. Milevští měli šanci v početní výhodě otočit skóre ve svůj prospěch. V 58. minutě zužitkovat Reinišovu přihrávku Król ke vstřelení branky. Od tohoto momentu domácí několikráte navýšili agresivitu a některé zákroky byly za hranicí pravidel, hlavní však nic neviděl. Šindelář opět zachraňoval vedení. Hosté hráli s velkým nasazením. vrhali se do střel. Po přerušení 1,48 do konce utkání si David Servis vzal oddechový čas, po uplynutí bylo nasazeno 6 hráčů s cílem srovnat skóre. Milevským se povedlo vybojovat puk zavést ho do útočného pásma a Votruba dokázal pečetit vítězství 22.vteřin před závěrečnou sirénou.

Milevsko si vítězství zasloužilo hlavně za bojovnost, za to, že za stavu 3:1 nepřestalo toužit po zisku jakéhokoliv bodu. To, že z Budějovic tým přivezl body tři, se zasloužili všichni. Vyzdvihnout však chci výkon brankáře. Tentokráte výkon rozhodčích komentovat nebudu, jejich metr se po srovnání skóre,tak trochu změnil. Přesto budou body za toto utkání připsány na konto Milevska. Za týden tým čeká další zkouška a to soupeř od Otavy IHC Písek. Utkání začíná v sobotu 29. listopadu od 17,00 na milevském zimním stadionu. Přijďte kluky povzbudit.

David Servis ČB vs Milevsko

Branky a nahrávky: 13. Nedorost (Chaloupka), 22. Sumerauer, 28. Hanzal (Korbela) - 11. Urbanec (Hemerle), 36. Urbanec (Pešta), 46. Hamerle (Urbanec), 58. Król (Reiniš), 60. Votruba. Rozhodčí: Vovčko - Živnůstka, Streďák. Vyloučení: 6:6 + TS (D.S.). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5.