5
1
15. 11. 2014

Strakonice na milevském ledě nevstřelily branku

Milevští dokázali porazit Strakonice před svými příznivci. Hostům nedovolili vstřelit ani čestnou branku. Vítězství bylo zasloužené, domácí předvedli zodpovědnou hru s dobrým nasazením

Milevští v posledním kole nehráli, protože vlivem velmi teplého počasí se na Hluboké potýkají se zahájením provozu na ZS. Do branky domácích se postavil znovu David Žilinčík, který podává velmi dobré výkony. Domácí začali utkání velmi aktivně. Koncem třetí minuty byli milevští potrestání pro mnoho hráčů na ledě. Domácí velmi dobře bránili. Domácí aktivně napadali soupeře. Na druhé straně musel Žilinčík krýt střelu od modré. Hosté se ale nedokázali ani v útočné třetině usadit. Po pětiminutové hře 5:5, kdy se o puk spíše bojovalo, přišla další přesilovka hostů. Tuto již hosté hráli podstatně pro milevské nebezpečněji. Žilinčík však nepovolil hostům puk zasunout za jeho záda. Po 40 vteřinách hlavní rozhodčí vyloučil dalšího milevského hráče. Domácí dokázali dvojnásobné oslabení uhrát a ubránit nerozhodný stav utkání. Následovala pasáž, kdy oba týmy neměli na ledě plný počet hráčů. Hosté nedokázali trefit puk do odkryté Žilinčíkovi branky. Z milevských Urbanec nedokázal prostřelit Myslivce po samostatném nájezdu. Na přelomu 14. a 15. minuty dostali domácí výhodu dvojnásobné přesilovky. Hosté se ve třech ubránili, ale v následující klasické přesilovce se milevští prosadili. Branku vstřelil Matějka, krásnou střelou od modré. Asistence byla připsána Štychovi a Hamerlemu. V přesilovce hostů zaútočil Novotný, vzápětí při protiútoku se velmi dobře vracel Król. žilinčík puk podržel ve své výstroji, aby umožnil střídání. Za stavu 1:0 skončila první třetina, toho spíše bojovného utkání. Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí. Koncem první minuty zazvonila tyč po střele Havrana. Novotný měl i slibnou příležitost po pěkné akci Pouch - Nevolný. V čase 24,03 vstřelil Hamerle druhou branku domácích. Asistence Reiniš, Jíška. Ve 26.minutě je vyloučen opět milevský hráč. Hosté se usadili v útočném pásmu, ale k přímému ohrožení branky se nedostali. V polovině třetiny hráli hosté opět dvojnásobnou přesilovku v trvání 1,18 minuty. Při této přesilovce tým podržel Žilinčík. Domácí se dokázali ubránit. Vzápětí se na druhé straně předvedl Myslivec proti Novotnému. Ve 37. minutě našel Hamerle perfektně najetého Reiše , který nedal gólmanovi nejmenší šanci. V závěru třetiny byli vyloučeni hráči z obou týmů na dvě minuty. Do posledního dějství nastoupil Pešta, hned v prvním střídání si vynutil vhazování v pásmu Strakonic. Tvrdou a dobře mířenou střelu Štycha ukryl Myslivec do své lapačky. Při dalším začínajícím tlaku hostů Žilinčík takticky přidržel puk ve své moci, spoluhráči vystřídali a bylo po tlaku. Ve 49. minutě Myslivec vyrazil střelu Fořta před sebe, na brankovišti se nejlépe orientoval Pešta, po krátkém přemýšlení ukázal hlavní na branku a uznal ji. V oslabení je Fořt sám před brankářem, ale na Myslivce nevyzrál.V 54. minutě hrají milevští přesilovku. Po minutě přichází zbytečný až zákeřný faul Kováře, ten od hlavního dostává 5 a OK za úder do hlavy. Nejprve Królům samostatný nájezd strakonický gólman vyráží, ale po pár vteřinách lovil puk ze sítě za svými zády. V 57. minutě předvedl velmi pěknou akci Reiniš - Hamerle a střelec páté branky Król. V závěru celý tým zodpovědnou hrou hlídá Zilinčíkovu nulu, to se také povedlo.

V tomto utkání bylo Milevsko mírně hokejovější, ale předvedlo velmi kvalitní nasazení a bojovnost. Žilinčík si předvedeným výkonem zasloužil vychytanou nulu. Oba týmy mají pouze neděli na zotavenou, protože v pondělí 17. listopadu je hracím dnem. Milevští zajíždí za velmi kvalitním soupeřem do Českého Krumlova. Věřme, že hráči udělají vše pro zisk nějakého bodu.

Milevsko vs Strakonice

Branky a nahrávky: 15. Matějka (Hamerle, Štych), 25. Hamerle (Reiniš, Jíška), 37. Reiniš (Hamerle, Štych), 49. Pešta (Fořt, Urbanec), 57. Król (Hamerle, Reiniš). Rozhodčí: Urban - Mitáš, Vondráček. Vyloučení: 10:6 navíc Kovář 5+OK (St). Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 47:27 (11:9, 16:11, 20:7). Průběh utkání: 5:0.

Žilinčík (Šindelář) - Matějka, Votruba, Jíška, Štych, Havran, Sláma, Bartůněk - Novotný, Pouch, Nevolný - Hamerle, Reiniš, Urbanec - Fořt, Radosta, Król - Novák, Pešta, Kubička

Myslivec (Havelec) - Hřebíček, Kašpar, Kovář, Všetečka, Hrubý, Gross, Topinka - Bláha, Srb, Bazgier - Čadek, Major, Ondrejec - Křenek, Andrle, Binder - Kurečka