5
1
20. 12. 2014

Milevsko ve vyrovnaném utkání porazilo v dohrávce Hlubokou nad Vltavou.

Milevští na otevřeném zimáku dokázali porazit domácí Hlubokou. O zisku třech bodů se rozhodlo v poslední minutě zápasu.

Milevsko po prohře na nájezdy na svém ledě potřebovalo v dohrávce bodovat naplno. Velmi teplé počasí a časté dešťové přeháňky vyvolávaly obavy o kvalitě ledu a déšť během zápasu obavy o bezpečnost hráčů. Led byl podle teplotních podmínek připraven kvalitně. Úprava bylo sice nasucho, ale dobrá. I dvě silnější přeháňky se přežily. Milevská zahajovací pětka po vyhrané buly zaútočila a v 11. vteřině po přihrávce Novotného skóroval Pouch. Bohužel se hosté radovali pouhou minutu, než přišlo srovnání skóre po chybě na modré, kdy hráči očekávali odpískání postavení mimo hru, které nepřišlo. Po vyrovnání byli domácí aktivnější. Koncem páté minuty měl velkou šanci opět Pouch, ale gólman stačil zasáhnout betonem. Domácí se v 8. minutě usadili před Žilinčíkem, který raději puk přidržel, aby spoluhráči mohli vystřídat, další střelu skoval do lapačky. V prvním oslabení se milevští nemohli dostat za modrou, přesto se podařilo oslabení přežít. Bohužel branka přišla po chvilce. Začátkem 13. minuty se prosadil Bělohlav a Hluboká se dostala do vedení. Žilinčík si do konce třetiny na nedostatek práce nemohl stěžovat. Domácí hráli ještě dvě přesilovky, ale puk se jim za záda milevského gólmana dostat nepodařilo. Druhou třetinu začali hosté opět aktivněji. Začátkem 30. minuty po kombinaci Novák, Reiniš poslal od modré střelu Kubička, nebyla to žádná bomba, ale skončila v síti. Milevští po srovnání skóre začali více střílet a tlačit se do branky. Ve třicáté druhé minutě hosté měli výhodu dvou hráčů. To netrvalo dlouho a hrálo se 3:4, hosté nedokázali využít tuto herní variantu. Po strkanici dostávají domácí 2+2 a hosté 2 minuty za hrubost. V závěru třetiny se do tutovky dostal Pouch, ale těsně minul. Třetí třetina byla zahájena za nerozhodného stavu. V úvodu vyslal pěknou dělovku Votruba, ale minula branku. V 45. minutě se před Daškem objevil Novák, ale puk přes betony nedostal. Hosté se při své další přesilovce nemohli dostat do pásma, takže ani nedokázali domácího gólmana ohrozit. Slibnou akci Milevska přerušila siréna ohlašující polovinu třetí třetiny a tím střídaní stran. Střelu od modré hlubocký brankář udržel pod betonem. 52. minutě předvedl skvělý zásah betonem Žilinčík. Další střelu raději přidržel v lapačce. Hosté přečkali oslabení v 54. minutě. Milevští v závěru začali domácí tlačit. V poslední minutě si vyměnil puk Havran, Štych, ten vyslal Urbance do brejku a tomu se zadařilo. Do konce utkání chyběla necelé minuta a hosté vedli. Závěr utkání nezvládla střídačka Hluboká, vstup trenéra na ledovou plochu ohodnotil hlavní rozhodčí dvouminutovým trestem za nesportovní chování. Hosté tím poslední vteřiny dohráli relativně v poklidu.

Milevsko v dohrávce zvítězilo těsně, ale tři body jsou velice důležité. V neděli nás čeká těžké utkání v Humpolci. Bylo by fantastické hlubockou výhru potvrdit.

Hluboká nad Vltavou vs Milevsko

Branky a nahrávky: 2. Miler (Černý), 13. Bělohlav (Oulík, Moudrý) - 1. Pouch (Novotný), 30. Kubička (Reiniš, Novák), 60. Urbanec (Štych, Havran). Rozhodčí: Vovčko - Vondráček, Diviš. Vyloučení: 7:7 navíc Král, Oulík 10.min. (Hluboká) Využití: 0:0b>V oslabení: 0:0 Střely na branku: 29:36 Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3

Dašek (Brom) - Bělohlav, Král, Dušek, Heřmánek, Formánek, Žlůva, Moudrý, Miler, Černý, Troup, Oulík, Mavrenz, Švec

Žilinčík ( Šindelář) - Matějka, Votruba, Jíška, Štych, Havran, Sláma - Novotný, Popuch, Nevolný - Hamerle, Pešta, Urbanec - Novák, Reiniš, Kubička