5
1
2. 11. 2014

Milevští na domácím ledě porazili OLH Spartak Soběslav

Domácí zaslouženě na domácím ledě vyhráli. O svém vítězství v podstatě rozhodli výkonem v první třetině zápasu. Po vítězství ve Vimperku si do tabulky připsali další velmi cenné tři body.

Milevští po výhře na ledě Vimperka, potřebovali před svými příznivci ukázat, že umí hrát hokej i na domácím ledě. Do zápasu šli s odhodláním potvrdit výhru venku. Hned při prvním střídaní si zahaovací útok zajistil tlak před brankou hostů. V polovině třetí minuty signalizoval hlavní rozhodčí faul hostů. K vyloučení však nedošlo, protože domácí dokázali vstřelit první branku utkání, jěště před odpískáním. Velmi pěšknou akci , kterou začal rozehrávkou Matějka na Poucha a ten našel zakončujícího Novotného. Po minutě měl domácí celek výhodu přesilovky. Milevští, ale nedokázali proměnit tuto výhodu ke vstřelení branky. Tlak si sice vytvořili, ale k vážnějšímu ohrožení branky Dvořáka však nedošlo. Koncem sedmé minuty předvedl Žilinčík perfektní zákrok a týmu udržel jednobrankové vedení. Začátkem 8. minuty Urbanec pěkným blafákem zakončil akci, asistenci si právem připsali Hamerle a Reiniš. Po chybě na červené se do průniku dostávají hosté, ale Žilinčíkova lapačka je proti jejich skórování. Ve 13. minutě přichází první oslabení domácích. Milevští hru ve čtyřech zvládli bez větších problémů. Po dvou minutách přišla rozehrávka Matějky na Novotného,ten puk posunul na hůl Nevolného a ten zvýšil vedení na tři nula. 17. minutě Žilinčík raději přidržel puk ve své moci. Zastavil tak začínající tlak hostů a svým spoluhráčům umožnil vystřídat. Domácí se v závěru první třetiny dostali opět do tlaku, hosté se několikráte ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění. Domácí první třetinu zvládli, velká škoda, že nedokázali využít několik pěkných příležitostí. Do druhého dějství vstoupili domácí opět velmi aktivně. Ve druhé minutě předvedli pěknou kombinaci před brankou Dvořáka, ale branka z toho nebyla. Od času 22,14 do 28,32 hráli milevští tři za sebou jdoucí přesilovky, opět se ukázala tak trochu nemohoucnost tuto herní variantu zužitkovat ke vstřelení branky. Domácí nabídli hostů přesilovku 5:3, když nejprve fauloval Urbanec a vzápětí poslal tým do třech Novotný. Hosté početní výhodu dokázali využít brankou Háka. Žilinčík v pokračující přesilovce tým několika zásahy tým uklidňuje. Hosté hráli další přesilovku po faulu Fořta, domácí dokázali zachytit rozehrávku a z pěkného protiútoku dávají čtvrtou branku. Autorem byl Urbanec za asistence Štycha a Hamerleho. V závěru je vyloučen Štych, hosté budou na začátku třetí třetiny hrát přesilovku. Ve druhé třetině dali týmy po brance. Milevští však v prostřední části utkání nedokázali hrát tak aktivně jako v první třetině. Milevští po faulu Žákovského dostávají opět výhodu jednoho hráče navíc. Pěkně se rozvíjející akci však zastavují sami svým ofsajdem. Hamerle měl velkou příležitost, objel branku, ale puk do odkryté svatyně hostů nedokázal zasunout. Ve 46. minutě skóruje Štych po přihrávkách Reiniše a Urbance. Velmi slibnou šanci měl Radosta, o chvilku později Pešta, opět to ke vstřelení branky nestačilo. V závěru utkání domácí dvakrát za sebou faulovali, ten druhý faul hosté potrestali po dvaceti vteřinách své výhody. Druhou branku Soběslavi vstřelil Jansa.

Milevským se podařilo na domácím ledě potvrdit výsledek z Vimperka. Předvedli velmi dobrý výkon hlavně v první třetině. Opět relativně slabší výkon ve střední části zápasu. V utkání se projevila slabina milevského hokeje a to je hra v přesilovkách. Hráči si tlak vytvoří dobrou kombinací, ale branky v těchto herních situacích nedávají. Po několika zápasech byla na zimáku velmi dobrá atmosféra, ke které přispěli oba tábory fanoušků. Myslím si, že ten kdo na zimák zavítal, byl předvedeným výkonem spokojen. Pokud bude Hlubockým přát počasí měli bychom na jediném otevřeném kluzišti odehrát první nedělní zápas 9. listopadu.

Milevsko vs Soběslav

Branky a nahrávky: 3. Novotný (Pouch,Matějka), 8. Urbanec (Hamerle,Reiniš),17. Nevolný (Novotný, Matějka), 37. Urbanec (Štych, Hamerle), 46. Štych (Urbanec,Reiniš) - 31. Hák (Schejbal, Hraňo), 59. Jansa (Schejbal) Rozhodčí: Poskočil - Diviš, Sýkora Vyloučení: 7:8 Využití: 0:2b>V oslabení: 1:0 Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2

Žilinčík (Šindelář) - Jíška, Štych, Matějka, Votruba, Havran, Sláma, Kubička - Hamerle, Reiniš, Urbanec - Novotný, Pouch, Nevolný - Novák, Radosta, Fořt - Pešta