5
1
28. 10. 2014

Zasloužené vítězství ve Vimperku.

Milevští se otřevali z prohry na domácím ledě. Po úpravě sestavy podali na ledě svého dnešního soupeře dobrý, soustředěný výkon. Po celé utkání byli hosté mírně lepším celkem na kluzišti. Své vítězství pečetili v poslední minutě brankou do prázdné branky, když se Vimperk snažil srovnat skóre hrou bez brankáře.

Milevští odjížděli k utkání ve Vimperku s cílem napravit výsledek na domácím ledě. Již od prvních vteřin utkání bylo jasné, že se bude hrát ve velmi dobré atmosféře. Kulisa utkání je pro Vimperk již tradičně super. Milevští začali velmi aktivně a již při prvním střídání, když utkání otevírala netradičně řada mladých. Hra byla od prvních minut rychlá. Po nahození puku Novotným před branku, musel Podskalský řešit první velmi pro něho nebezpečnou situaci. Hosté se usadili v útočném pásmu, domácí se osvobodili pouze zakázaným uvolněním. Koncem 6. minuty byl potrestán faul domácích. Při přesilovce vyslal velmi pěknou střelu Štych, ale domácí gólman byl připraven. Přesilovka trvala necelou minutu, skončila faulem Štycha. Hra 4:4 vyhovovala více hostům a těm se také podařilo otevřít skóre. V 8. minutě přihrávku Nevolného Pouch zpracoval a puk dokázal dostat za záda domácího brankáře. Při přesilovce domácích po faulu Votruby několikráte svůj tým podržel Žilinčík. Tuto herní situaci hosté zvládli velmi dobře. Hosté několikráte svého soupeře uzavřeli v jeho obranném pásmu, bylo jen otázkou, kdy padne druhá branka. Bohužel pro milevské se z branky radovali domácí, když využili další přesilovku po faulu Nováka 5. vteřin před koncem první třetiny. Druhé dějství začali velmi aktivně opět hosté. Domácí po přestávce jemně přidali na důrazu. Hosté, ale velmi zodpovědně bránili. Po přesilovce hostů přišla vzápětí druhá, ta byla přerušena vyloučením Votruby. Při hře 4:4 měli velkou šanci domácí, ale stav utkání zůstává nezměněn. Další přesilovku hosté již dokázali využít. Velmi pěknou akci Havran - Urbanec dokázal zakončit Pouch. Vzápětí měli šanci na srovnání domácí, když hráli v početní výhodě po faulu Urbance. V tomto oslabení velmi dobře několikrát zapracoval Jíška. Toto slabení milevští přežili. Při hře 5:5 měli hosté opět trochu více ze hry, několikráte domácí uzavřeli v jejich pásmu. Začátkem 39. minuty založil akci, která vedla ke vstřelení třetí branky, Nevolný, puk šel přes Novotného a dobře se orientujícího Radostu za záda Podskalského. Milevští vyhráli druhou třetinu dvěma brankami. S rozdílem těchto dvou branek vstupovali do třetího dějství. Hned po vhazování byl Nevolný dohrán u mantinelu. Velmi těžce se zvedal. Bohužel po vhazování se domácí dostali do pásma hostů a střelou Slabého se dostali hostům na dostřel. Milevští však bojovali, po pěkné akci se nepovedlo dostat puk do odkryté branky Vimperka. Domácí při přesilovce po odpískání faulu Reiniše, několikráte nebezpečně vystřeli na branku, ale situaci obrana dokázala s Žilinčíkem vyřešit. V oslabení se do úniku dostal Novák, ale zakončit nedokázal. Další pěknou akci Poucha s Nevolným zastavilo postavení mimo hru. Na druhé straně tvrdá střela Paulkeho konči v lapačce milevského gólmana. Faul na Hamerleho byl potrestán. Po menší strkanici jsou vzájemně vyloučení Štych a Král. Milevsko však hraje dál v početní výhodě. 6. minut před konce Matějka čistě zastavuje protihráče u mantinelu. Vzápětí Nevolný vystihl přihrávku domácích, skórovat však nedokázal. Velmi rychlou akci si domácí zastavují sami, když se dostanou do postavení mimo hru. Hosté čelí sílící snaze domácí ke srovnání skóre. Hosté se ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění. V čase 57,40 si bere trenér domácích oddechový čas. O minutu později zkouší domácí skórovat při hře bez brankáře. Hosté se velmi dobře brání. 20. vteřin před koncem zachytí puk Štych, pošle jej za modrou na Poucha a ten ho posune na ujíždějícího Nevolného a tem výhru Milevsko pojistí.

Hodnocení utkání ve Vimperku, které se hrálo před opravdu vynikající kulisou. Diváci museli být spokojeni s hokejem nikoliv s výsledkem pro domácí tým. Milevským se v utkání dařilo, dobře pracovala obrana, škoda několika velmi slibně vypadajících situací. Vítězství hostů bylo dle mého názoru zasloužené. Teď je potřeba takovíto výkon podat před domácím publikem a hlavně na své konto začít takových utkání připisovat více.

Vimperk vs Milevsko

Branky a nahrávky: 20. Paule (Klang), 41. Slabý (Paule, Plouhar) - 8. Pouch (Nevolný), 29. Pouch (Urbanec, Havran), 39. Radosta (Novotný, Nevolný), 60. Nevolný (Pouch, Štych). Rozhodčí: Čáp - Streďák, Schlixbier. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: . Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.