5
1
19. 10. 2014

Konečně vítězství za tři body.

Milevští v pátém kole dokázali na domácím ledě zvítězit. Získání třech bodů se nerodilo lehce. Soupeř velmi dobře napadal, dostával se často po chybách milevských do přečíslení. Domácí si vědomi své situace, šli za vítězstvím s bojovností i nasazením. Nedokázali využít dvounásobnou přesilovku, ale dali dvě branky v přesilovce. V závěru utkání již své vedení pohlídali a za předvedený výkon ve třetí třetině vyhráli zaslouženě.

Milevští začali utkání velkou chybou při prvním střídání. Jelínkovu střelu od modré Žilinčík zastavil betonem. Ve třetí minutě po faulu Kůrky hráli domácí první přesilovku utkání. Největší šanci měli však hosté, když Kněžů provětral lapačku domácího gólmana. Začátkem 7. minuty po prohrané buly hosté vyzkoušeli pozornost Žilinčíka a ten obstál. Začátkem utkání byli hosté aktivnější, milevské dostávali pod tlak. Začátkem 8. minuty byl při průniku faulován Reiniš a domácí měli druhou přesilovku. Tuto převahu domácí zužitkovali ke vstřelení úvodní branky zápasu. Autorem byl Radosta za asistence Fořta a Štycha. Po podražení Hamerleho hráli hosté první přesilovku. Domácí při tomto oslabení velmi dobře bránili a tlak hostů přestáli. Druhé oslabení přišlo ve 14. minutě po faulu Votruby. Stoklásek získal puk a sám se řítil na Zoura ten však puk vyrazil na tyč a puk šel mimo. Tuto přesilovku bohužel pro milevské hosté využili brankou z hole Zaňáka, ten nahodil puk před branku, kde bylo velmi živo a puk skončil až za zády Žilinčíka. Z vyrovnání se hosté radovali pouhé dvě minuty. Hosté propadli v obraně, za jejich záda se dostal Novotný po přihrávce z hole Havrana a nad betonem Zoura opět poslal svůj tým do vedení. Při oslabení v 19. minutě Urbanec provětral lapačku Zoura. Za stavu 2:1 skončila první třetina. Po lepším začátku hostů milevští hru srovnali a myslím si, že po zásluze i vyhráli. Druhou třetinu začali domácí dohrávkou přesilovky. Ani v této však moc nepředvedli. Ve 22. minutě předvedl velmi dobrý zákrok Žilinčík. Ve čtvrté minutě druhé třetiny slibný útok hostů zastavila jejich přihrávka rukou. Vzápětí poslal Radosta puk padáčkem na branku Zoura. Puk padl snad na záda gólmana, ale za brankovou čáru se nedostal. Vyrovnávací branka Humpolce přišla po velmi špatném vyhození milevského beka. Dolejš přesně trefil k tyčce a stav byl srovnán. V 30. minutě hráli domácí přesilovku na dvounásobnou ji vylepšil Jelínek, když hákoval jednoho z milevských. Domácí měli 1,29 minuty na vstřelení branky při stavu hráčů na ledě 5:3. Tuto herní situaci však vůbec nezvládli a příležitost zahodili. Na branku sice vyslali několik málo střel, ale ty velmi dobře chytajícího Zoura nemohli ohrozit. Druhou třetinu domácí prohráli, hosty podržel Zour, na kterého milevští nedokázali vyzrát. Do třetího dějství šli domácí oslabeni po faulu Votruby. Velmi dobře zapracoval Matějka. V čase 42,45 byl za hákování vyloučen Zaňák. Velmi pěknou akci předvedl Štych - Radosta a mezi betony zakončující Urbanec. Milevští využívají přesilovku a opět se ujímají vedení. Po rozehrávce Zoura, která se mu nevyvedla, skončil puk za hrazením a byla z toho další přesilovka domácích. Reinišovu střelu však zázračně Zour vychytal. Na druhé straně musel Žilinčík být neustále ve střehu. Protože hosté byli neustále velmi aktivní a domácí často propadali. V 52. minutě dostal puk za záda hostujícího gólmana Nevolný po akci Pouch - Novotný. Dvoubrankové vedení domácí ztratili v 53. minutě opět po docela zbytečné chybě o obranné činnosti. Domácím se povedlo vedení navýšit brankou z hole Stokláska, když zužitkoval přihrávku Hamerleho k úniku, prohodil si jednoho z beků hostí a zakončil do poodkryté části branky. Zoura z branky vyhnala šestá branka domácích. Fořtova střela se odrazila od betonů před Radostu. Brankář hostů se právem hněval na své beky, kteří Radostu nechali napotřetí skórovat. V tomto čase došlo jednak ke střídání v brance Humpolce, a hosté si vzali oddechový čas. Domácí však zlepšenou hrou další zdramatizování zápasu nedopustili. Hosté sice hráli ještě jednu přesilovku, ale ta ke skórování nevedla.

Milevští v pátém kole poprvé vyhráli za tři body. Jak utkání hodnotit? Domácí bojovali jednak s hráči soupeře v čele s velmi dobře chytajícím Zourem, jednak se svojí vlastní psychikou, protože věděli, že musí na domácím ledě konečně vyhrát za tři body. To se jim povedlo. Výsledek 6:3 vypadá jako jednoznačné vítězství, ale kdo utkání viděl, ví, že se rodilo velmi těžko. Milevští opět nedokázali dát branku v početní výhodě 5:3, dělali poměrně dost chyb při hře dozadu. Pozorný výkon podal v brance Žilinčík. Tři body zůstávají v Milevsku a to je velmi důležité.

Milevsko vs Humpolec

Branky a nahrávky: 9. Radosta (Fořt, Štych), 17. Novotný (Havran), 44. Urbanec (Radosta, Štych), 52. Nevolný (Novotný, Pouch), 55. Stoklásek (Hamerle), 56. Radosta (Fořt) – 15. Zaňák (Jelínek), 25. Dolejš (Jelínek), 54. Kňezů (Hřeben, Jelínek). Rozhodčí: Urban - Hřídel, Deim. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 1:0, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3.

Žilinčík (Šindelář) - Matějka, Štych, Havran, Vild, Čunát, Votruba, Jíška, Bartůněk - Fořt, Radosta, Urbanec - Hamerle, Pouch, Stoklásek - Novotný, Reiniš, Król - Kubička, Nevolný A., Sláma