5
1
28. 9. 2014

Dva body v okresním derby pro milevské hokejisty

Utkání v normálním hracím čase skončilo 2:2. Vzhledem k tomu, že Krajské lize mužů se nehraje prodloužení a zisku bodu navíc rozhodovali samostatné nájezdy, rozhodující proměnil Matějka a tím zajistil dva velmi cenné body pro svůj tým.

Milevští odjížděli do Písku s cílem odčinit porážku na domácím ledě. Do utkání hosté vstoupili aktivněji hned v první minutě vyslal Nevolný pěknou střelu na Pipka. Druhá nebezpečná střela byla z hole Kubičky hned po buly. Na druhé straně měli domácí velkou šanci, při Žilinčíkovi stálo štěstí, střela skončila na břevně jeho branky. V 9. minutě za faul na ujíždějícího Stokláska nařízeno TS. Střelu Stokláska Pipek vytěsnil mimo branku. V 10. minutě musel Pipek zasahovat proti střele Štycha a Stokláska. Domácí Žilinčíka několikráte vyzkoušeli z připravenosti a postřehu. V 18. minutě se ani napodruhé nepodařilo Królovi dostat puk do sítě Písku. Při signalizovaném vyloučení domácí dokázali využít ponechané výhody a Hřebíčkem se dostali do vedení půl minuty před sirénou. Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji. Do velké šance se mohli dostat ve 2. minutě, když milevští špatně střídali. Samostatný únik zastavilo odpískání postavení mimo hru. Ve 22. minutě se poprvé v utkání vylučovalo. Přesilovku hráli hosté, následně dostali další výhodu. Něco málo přes půl minuty hráli milevští dvojnásobnou přesilovku. V tomto čase měli, ale největší šanci domácí, když vystihli přihrávku po modré. Žilinčík však vytáhl perfektní zákrok. Ve 26. minutě mají výhodu jednoho hráče navíc domácí, když je potrestán faul Matějky. Hosté velmi dobře zvládli hru ve čtyřech. Necelou minutu se hrálo v plném počtu hráčů na ledě. Ve 2í. minutě přišlo nedovolené bránění Havrana a domácí hráli svou druhou přesilovku. Tuto nabídnutou příležitost dokázali využít a brankou Sýbka se ujali dvoubrankového vedení. Písečtí několikráte hosty sevřeli v pásmu a nebezpečně pálili na Žilinčíkovu branku. Na druhé straně Pipek neměl tolik práce se střeli Stokláska či Kubičky. Po chybě beka měli domácí šanci svůj náskok zvýšit. Žilinčík jim však nedovolil se radovat. Hosté nedokázali využít ani třetí přesilovku. I druhou třetinu vyhráli domácí jedna nula. Po buly v úvodu třetího dějství se dostali domácí do útočného pásma, kde se usadili. Hosté se poprvé vymanili z tlaku a jejich první útok vedl ke vstřelení branky. Sláma našel Radostu a ten vykřesal naději pro milevské barvy. Vstřelenou brankou dostali milevští náboj. Hosté ubránili oslabení, kyž bylo dvouminutovým trestem oceněno nedovolené bránění Čunáta. v 51. minutě předvedl útok Novák - Reiniš - Król velmi pěknou akci, která vedla ke srovnání skóre. Střelcem vyrovnávací branky byl Novák. V čase 55,36 mají hosté výhodu dvou hráčů v trvání minutu a půl. Bohužel se v tomto počtu hráčů na ledě milevským nepodařilo přiklonit vedení na svoji stranu. Žilinčík musel dávat neustále pozor, protože domácí útoky byly velmi nebezpečné. Závěr utkání narušila skupina rádoby fanoušků, když hosty polila pivem a poskakováním na stříšce střídačky se snažily milevské vyvést z koncentrace. Branka do konce hrací doby nepadla do žádné sítě. O zisku bodu navíc za vítězství musely rozhodnout samostatné nájezdy. V první sérii začínali hosté Król, Urbanec ani Stoklásek Pipka nepřekonali. Za domácí Žilinčíka neprostřelili Gába, Sýbek ani Mazanec. Po změně pořadí jel Slavík Žilinčík puk zastavil. Za hosty jel Matějka a ten puk za záda Pipka dostal. O dělení bodů je rozhodnuto.

Dva body získávají milevští. O vítězství rozhodli hosté ve třetí třetině především bojovností a nasazením. Dva body z Písku jsou velmi cenné, hráči se přesvědčili, že dvoubrankové vedení soupeře neznamená prohrané utkání. Utkání se možná některým divákům zdálo nehokejové, ale vyznačovalo se právě bojovností a obětavostí. Milevští po prohře na domácím ledě zisk bodů potřebovali, a to že je získali na ledě Písku je velmi důležité i pro psychiku týmu.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 20. Hřebíček (Šimoník, Jungbauer), 31. Sýbek (Stropnický, Gába) - 42. Radosta (Sláma), 51. Novák ( Rainiš, Król), rozhodující nájezd Matějka. Rozhodčí: Pexa - Schlixbier, Lang. Vyloučení: 5 + TS: 3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 405. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 2:0, 2:3.