5
1
8. 9. 2010

V generálce Milevsko přestřílelo Příbram

V generálce před mistrovskými zápasy se Milevsko notně natrápilo s účastníkem krajské ligy Příbramí. Milevsko se hned v první minutě zápasu ujalo vedení, ale v polovině 4. minuty už vedla Příbram. Domácím tým sice odcházel na první přestávku s jednobrankovým vedením, ale v prostřední části musel naopak dotahovat vedení soupeře. O svém vítězství rozhodlo Milevsko až v závěrečné pětiminutovce, kdy se nejprve dostalo do vedení ve vlastní přesilovce a pak dvakrát udeřilo ve vlastním oslabení, z toho jednou dokonce ve 3 proti 5.

Příbram si sice hned při prvním střídání vytvořila tlak v útočném pásmu, ale zároveň hned z první milevské šance inkasovala. Milan Kořánek vybídl dlouhým pasem za obránce k samostatnému úniku Josefa Rezka, který jej střelou k tyči bezpečně proměnil. Vedení Milevska však netrvalo dlouho. Brzy nabídlo svému soupeři přesilovku, který ji využil. Staňo se uvolnil na levém kruhu a bekhendem trefil horní roh milevské branky. Za necelou minutu se ze stejné pozice do stejného místa trefil Hrala a Příbram tak vedla. Milevsko mohlo vyrovnat v 7. minutě, ale střela Jiřího Müllera zpoza obránce jen olízla tyč. V 11. minutě se po vyhraném buly probil před domácí branku Hrala, ale Michael Panec jeho střelu vyrazil. Vyrovnání připravil Josef Rezek, jenž u tyčky dal puk za sebe Tomáši Květoňovi, který trefil protější roh branky. O tom, že Milevsko půjde do prostřední části s jednobrankovým náskokem, rozhodla akce Jiřího Müllera, který ve středním pásmu vybojoval puk, unikl po levé straně a prostřelil příbramského gólmana Pošťačeka. V Závěru třetiny Milan Silbernágl přihrával zpoza branky na tyč Lukáši Matějkovi, ovšem ten gólmana neprostřelil.

První možnost druhé části přinesla 25. minuta, kdy se rychlý milevský brejk vydal podpořit nový obránce v milevském dresu Michal Klíma, dostal přihrávku mezi kruhy od Jiřího Müllera, ale brankaře neprostřelil. Ve stejné minutě Příbram vyrovnala, když nepříliš prudkou střelou zaskočil Michaela Pance od levého mantinelu Mácha. Další obrat ve skóre zařídil za půlminutu Klaus, když nikým neatakován úspěšně dorazil střelu Hájka. Milevsko přišlo s rychlou odpovědí, když po vyhraném vhazování prostřelil vše před sebou Michal Klíma. Ještě před tím byl však blízko gólu Jiří Müller, který po soupeřově chybě na obranné modré najížděl ze strany sám na brankaře, položil si jej, avšak nedokázal puk zasunout do odkryté branky. V polovině zápasu hledal Milan Kořánek od mantinelu před brankou Tomáše Květoně, jehož lehká teč skončila vedle domácí branky. V 35. minutě měl hostující tým možnost početní výhody. V té si Michael Panec poradil s nájezdem Pejsara. Těsně po skončení přesilovky však zužitkoval přihrávku Staňa Šmerhlovský. Milevsko se dočkalo vyrovnání rovněž v početní výhodě. Tomáš Květoň našel před brankou zapomenutého Jiřího Fořta, jenž bekhendem vyrovnal.

Ve třetím dějství jako první zahrozil příbramský Klaus, který si najel mezi kruhy, Michael Panec chytil. Poté Příbram nevyužila dvojnásobnou přesilovku a neproměnila ani příležitost Martina Kozelky, který prošel přes obránce, ale naštěstí nepřehodil položený gólmanův beton. Z protiakce přihrál Jakub Hamerle před branku Filipu Špánkovi, který ovšem kotouč do branky nenasměroval. Rozdílového gólu se Milevsko dočkalo v 55. minutě v přesilovce, když od modré zamířil do branky Michal Klíma. Po dvou milevských faulech měla Příbram další více jak minutovou početní výhodu 5 proti 3. Hostující tým si vybral oddechový čas s cílem vyrovnat. To však absolutně nezvládl a navíc v oslabení dvakrát inkasoval. Poprvé dokonce ve dvojnásobné přesile, kdy získal puk ve středním pásmu Josef Rezek, obešel obránce a střelou k tyči skóroval. V jednoduché hostující přesilovce vypíchl soupeři kotouč Lukáš Matějka, posunul jej do jízdy Josefovi Rezkovi, který tentokrát volil povedený bekhendový blafák. Stále měl ještě soupeř výhodu o jednoho muže, když Jiří Müller sebral protivníkovi puk na vlastní modré, ale svůj únik zakončil střelou nad branku.

8 : 5
(3:2, 2:3, 3:0)
Milevsko vs Příbram

Branky a nahrávky: 1. Rezek (Kořánek, 13. Květoň (Rezek), 17. Müller (Rezek), 27. Klíma (Květoň), 37. Fořt (Květoň), 55. Klíma (Květoň), 57. Rezek, 57. Rezek (Matějka) – 3. Staňo (Matouš), 4. Hrala (Hlaváč), 25. Mácha (Hlaváč, Hrala), 26. Klaus (Hájek), 36. Šmerhlovský (Staňo. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 36:21 (11:8, 14:10, 11:6). Průběh utkání: 1:0,1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 8:5.

Panec – Škulina, Štěrba, Štych, Dvořák, Cirulis, Čunát, Klíma – Rezek, Květoň, Kořánek - Silbernágl, Müller, Matějka – Špánek, Novák, Hamerle - Fořt