5
1
6. 9. 2014

Po dobrém výkonu vítězství ve Strakonicích.

Ve třetím přípravném zápase Milevští dokázali zvítězit na ledě Strakonic. Na ledě soupeře předvedli dobrý, bojovný hokej s nasazením, dobře hráli do předu a ve vlastním pásmu si plnili povinosti.

Ke třetímu přípravnému utkání odjeli milevští do Strakonic. V zápase měli domácí vracet porážku na svém ledě. Do utkání nenastoupili někteří hráči z předpokládaného kádru pro letošní sezónu. Do utkání nastoupili i oba mladí brankáři a jak se ukázalo, předvedli velmi dobrý výkon. Utkání bylo od prvních minut hráno ve velmi slušném tempu. Hosté byli v první třetině mírně aktivnější a více zaměstnávali nejen domácí obranu, ale i Špilera v brance. Milevská obrana v této třetině pracovala dobře, útočníci si vypracovali několik velmi slibných šancí, ale branku vstřelit nedokázali. Od prvních minut druhého dějství byli domácí aktivnější. Gólman hostů hned ve druhé minutě musel řešit několik nebezpečných situací. Ke zvýšení tlaku domácích pomohlo milevské vyloučení. Oslabení hosté sice zvládli, ale ve 26.minutě domácí poprvé skórovali. Využili zmatku v milevské obraně a Bazgier poprvé skóroval. Domácí se hned po buly dostali před branku Milevska a skórovali podruhé tentokráte z hole Martina Pangráce. Hosté se však nevdávali a dokázali po třech minutách odpovědět. Fořt našel volného Urbance a ten puk dostal za záda Špilera. V zápětí byl vyloučen milevský obránce. Hosté oslabení hráli velmi dobře a dokonce v jeho závěru získal puk Pouch, našel ve středním pásmu Nováka a ten srovnal skóre. V závěru druhé třetiny dostal domácí do vedení druhým svým gólem Pangrác. Od začátku třetího dějství si v brance Milevska odbýval svoji premiéru v A týmu Marek Kafka. Ke srovnání skóre hostům pomohla přesilovka. V této herní situaci si velmi dobře vedla útočná řada mladých. Puk šel přes Bartůňka - Nováka na hůl Aleše Nevolného a ten se nemýlil. Poprvé se do vedení hosté dostali začátkem 54.minuty. Reiniš našel Novotného a ten propálil Špilera. Utkání se stále hrálo ve velmi solidním tempu. Domácí se snažili srovnat a začali hosty tlačit. V závěru k tlaku pomohl výrok rozhodčí, kteří potrestali hosty za zdržování hry, když vystřelený puk tečovaný mantinelem vypadl z ledové plochy. Necelou minutu před závěrečnou sirénou hosté o svém vítězství rozhodli druhou brankou v oslabení. Stoklásek získal puk a přesnou přihrávkou vyslal do samostatného úniku Reiniše a ten jej proměnil.

Hosté výhru potřebovali, v utkání ve kterém chybělo několik hráčů nastávajícího kádru, předvedli dobrou kombinační hru dopředu, ale velmi dobře pracovali v obranném pásmu. K výhře jim pomohla bojovnost a vůle po vítězství. Dobrou práci předvedli i oba mladí brankáři. V poslední třetině měli hosté i trochu více fyzických sil. Milevské před startem Krajské ligy mužů čeká ještě jeden přípravný zápas o to s celkem HC Tábor B v pátek 12. září na domácím ledě.

3 : 5
(0:0, 3:2, 0:3)
Strakonice vs Milevsko

Branky a nahrávky: 27. Bazgier (Růžička, Pangrác), 27. Pangrác (Růžička)), 39. Pangrác ( Růžička, Bazgier) - 30. Urbanec (Fořt), 33. Nováik (Pouch), 43. Nevolný A. (Bartůněk, Novák), 54. Novotný ( Reiniš), 60. Reiniš (Stoklásek). Rozhodčí: Diviš - Sýkora. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 36:42. Průběh utkání: . 2:2, 2:2, 3:2, 3:5

Špiler, Myslivec - Hřebíček, Všetečka, Kloud, Ondrejec, Kovář, Gross, Pangrác M., Růžička, Pangrác Z., Major, Hrubý, Binder, Křenek, Srb, Kurečka, Vavřík, Bazgier

Kolář, 40.Kafka - Havran, Matějka, Votruba, Sláma, Jíška, Bartůněk - Novotný, Radosta, Stoklásek - Fořt, Reiniš, Urbanec - Novák, Pouch, Nevolný Aleš - Nevolný Lukáš