5
1
20. 3. 2014

V přípravě před baráží výhra ve Veselí

Milevsko ve Veselí odehrálo solidně první polovinu zápasu. Do 25. minuty vstřelilo čtyři góly, aniž by inkasovalo a vypadalo to na jasnou záležitost. Ztráta koncentrace, řada chyb a zlepšený výkon domácích však poklidný průběh zápasu změnily. Veselí se gólově přiblížilo a usilovalo o vyrovnání. To Milevsko nepřipustilo, ale špatná hra v druhé půlce ho mohla stát výhru.

K utkání bohužel nebyl k dispozici zápis a tudíž ani sestava domácího týmu. V zápase neprobíhalo ani hlášení a tak je reportáž bez identifikace domácích hráčů. V úvodu zápasu zahrozili na obou stranách hráči s číslem 41 na dresu. Jako první hostující Lukáš Drda, který dorážel u tyčky, domácí brankař s číslem 2 vyrazil. Na druhé straně vyjel z rohu před branku hráč Veselí s číslem 41 (Mikeska), Václav Pipek v milevské brance jej zastavil. V 5. minutě našel Václav Pouch mezi kruhy Aleše Nevolného, ale ten brankaře neprostřelil. V 8. minutě Václav Korous přihrál před branku zapomenutému Ivo Novákovi, jenž zblízka nedal. V 11. minutě už se Milevsko dočkalo. Po vyhraném vhazování Václava Poucha vypálil Aleš Nevolný a prostřelil gólmana. Po rozehrání vyslal Václav Korous dlouhým pasem za obránce do úniku Ivo Nováka, jehož klička ke gólovému efektu nevedla. Ve 14. minutě unikl po levém křídle David Decsy a přesnou přihrávkou našel u protější tyče Josefa Urbance, jenž měl před sebou už jen odkrytou bránu. Pak připravil šanci znovu Václav Korous, když adresoval přihrávku na pravý kruh Ivo Novákovi, brankař Veselí vyrazil jak jeho střelu, tak i dorážku Tomáše Novotného. Za chvíli se ocitl sám před brankařem Lukáš Sumerauer, ale bekhendem přestřelil. Domácí tým měl možnost v poslední minutě při přesilovce, kdy od zadního mantinelu přihrával hráč č. 41 (Mikeska) a u tyčky neúspěšně zakončoval hráč č. 89 (Čáp).

V dohrávané přesilovce z první třetiny zahrozil na začátku prostřední části opět domácí hráč č. 41 (Mikeska), Václav Pipek vytěsnil puk mimo branku. V 24. minutě přihrál Tomáš Novotný přes celé útočné pásmo na kruh Romanu Štěrbovi, jeho rána branku minula, ale puk odražený od zadního mantinelu pohodlně umístil do branky Petr Król. Za minutu opět zafungovala spolupráce David Decsy Josef Urbanec, který tentokrát zakončoval u tyče v tísni, ale puk do branky dostal. V polovině zápasu došlo k výměně brankařů na obou stranách. Do domácí branky zamířil hráč s číslem 53 na zádech, do branky Milevska Jiří Škubal. Za nedlouho se provinili proti pravidlům hned 2 hostující hráči najednou a pro domácí z toho vyplynula dvojnásobná početní výhoda v délce 2 minut. A tu také využili, když se autor gólu prosadil střelou z levého kruhu k bližší tyči. Protože se v době domácí přesilovky 5 proti 3 dopustil dalšího přestupku milevský hokejista, pokračovala domácí vylepšená přesilovka. V té však měl možnost Aleš Nevolný, který si obhodil protihráče a najížděl sám na brankaře, překonat jej nedokázal. Po ubráněném oslabení přispěchalo Milevsko s dalším gólem. Josef Urbanec pasem od mantinelu našel mezi kruhy najetého Pavla Procházku a ten prostřelil gólmana. V 37. minutě Milevští chybovali u vlastní branky, kde sám před Jiřím Škubalem zůstal domácí hráč č. 41 (Mikeska). Ten první střelu vyrazil, ale druhá mu propadla do branky. V předposlední minutě ujel domácí obraně David Decsy, ale brankaře nepřekonal a domácí trestali. Nahození na branku Jiří Škubal jen vyrazil před sebe, kde nepokrytý hráč č. 86 (Míchal) zametl puk do branky.

V úvodu závěrečného dějství měl další příležitost Josef Urbanec, který vybruslil mezi kruhy, ale brankaře odsud neprostřelil. Vzápětí mělo Milevsko přesilovku a využilo jí. David Decsy z kruhu branku netrefil, avšak u tyčky číhající Lukáš Sumerauer procpal odražený puk do branky. Také domácí využili přesilovku. Po přihrávce od zadního mantinelu zůstal u tyčky volný domácí hráč č. 18 (Sekera) a přesně trefil horní roh. V 51. minutě už to bylo jen o gól. Domácí hráč č. 89 (Čáp) se po protisměrné kličce zbavil protihráče a švihem překvapil Jiřího Škubala. Poslední slovo však mělo Milevsko. V přesilovce založil útočnou akci Pavel Procházka pasem na Josefa Urbance, jenž střelou zpoza obránce prostřelil brankaře.

5 : 7
(0:2, 3:3, 2:2)
Veselí nad Lužnicí vs Milevsko

Branky a nahrávky Milevska: 11. Nevolný (Pouch), 14. Urbanec (Decsy), 24. Król (Štěrba, Novotný), 25. Urbanec (Decsy), 35. Procházka (Urbanec), 42. Sumerauer (Decsy), 53. Urbanec (Procházka) . Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:39 (6:17, 10:11, 6:11). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 3:5, 3:6, 5:6, 5:7.