F 2 - neděle 17.3.2024
Hluboká nad Vltavou
Milevsko
5
2
F 3 - středa 20.3.2024
Milevsko
Hluboká nad Vltavou
7
4
F 4 - pátek 22.3.2024
Hluboká nad Vltavou
Milevsko
5
1
4. 9. 2010

Vítězství Strakonic na nájezdy

V dalším přípravném zápase nedokázalo Milevsko udolat účastníka krajské ligy Strakonice. Hostující celek zaskočil domácí hlavně v úvodu, když v polovině 4. minuty vedl už o dva góly. Milevsko od druhé části předvádělo zlepšený výkon a začalo Strakonice dotahovat. Dvě branky vstřelené ve vlastním oslabení však znovu daly Strakonicím dostatečný náskok. Milevsko mohutným finišem v závěrečné části získalo vedení na svou stranu, ale Strakonice vyrovnaly tentokrát v početní výhodě. O vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých Strakonice dokonaly své překvapivé vítězství.

Strakonice nastoupily do zápasu pouze s jedním brankařem a 14 - ti hráči v poli, ale rozhodně nepůsobily odevzdaným dojmem. Už ve 2. minutě po chybě milevské obrany zůstal na kruhu volný Lukáš Papež, čehož využil přesnou střelou k tyči k otevření skóre. V polovině 4. minuty se tentýž hráč prosadil podruhé poté, co Binder objel branku a našel ho nepokrytého u tyčky. Lukáš Papež procedil puk do branky mezi tyčí a tělem brankaře Jakuba Myslivce. Milevsko bylo takovýmto úvodem notně zaskočeno a nezmohlo se na žádný výraznější nápor. K prvnímu vážnějšímu ohrožení soupeřovi branky tak došlo až v 8. minutě po vyhraném buly Jiřího Müllera a střele Daniela Koláře. Jedinou velkou šanci mělo Milevsko v 11. minutě, kdy Josef Rezek našel mezi kruhy Jakuba Hamerleho, ale ten hostujícího brankaře Špilera nepřekonal. Strakonice zahrozily v samém závěru úvodní části, kdy si v přesilovce najel na levý kruh Kloud, Jakub Myslivec jeho střelu vyrazil.

Do druhé třetiny vstoupil domácí tým o poznání aktivněji. Hned v 1. minutě vyslal Tomáš Květoň po levé straně Josefa Urbance, Špiler mu jeho kličku vystihl. Za minutu Michal Štych perfektním pasem poslal do samostatného nájezdu Jiřího Fořta, ale ani on Špilera neprostřelil. Tlak Milevska neustal ani ve vlastním oslabení, což dokládá i první milevský gól. V početní nevýhodě vybojoval za strakonickou brankou puk Josef Rezek a předložil jej před branku Jiřímu Heřmánkovi, který se trefil nad brankařův beton. V 26. minutě prošel Ivo Novák přes obránce, ale jeho bekhendové zakončení Špiler zastavil lapačkou. I v další hostující přesilovce si Milevsko vytvořilo šanci. Jiří Müller z rohu přihrál na kruh volnému Milanu Silbernáglovi, jenž však u tyčky Špilera nepřekvapil. Pak mělo početní výhodu i Milevsko. V té neuspěl z pravého kruhu Michal Štych, ani zblízka Josef Urbanec, když mu před branku přihrával Tomáš Květoň. Vzápětí však využil nedorozumění našich hráčů na útočné modré hostující Kadlec a svůj nájezd s přehledem proměnil. Za 22 vteřin se Strakonice prosadily v témže oslabení podruhé. Podél levého mantinelu projel do milevského pásma Binder a střelou zpoza obránce zaskočil Jakuba Myslivce. Během chvíle tak Strakonice navýšily náskok a Milevsko muselo znovu začít dotahovat. Za necelou minutu se druhý domácí gól postaral znovu Josef Rezek, který po průniku po levé straně našel tentokrát před brankou druhého spoluhráče z útoku Jakuba Hamrleho, jenž nasměroval kotouč do branky.

Ve třetí části už byla převaha Milevska značná a hra se převážně odbývala v soupeřově pásmu. V 42. minutě znovu nahrával od zadního mantinelu Josef Rezek, Jiří Heřmánek tentokrát branku netrefil. Za minutu využilo Milevsko přesilovku, když si Tomáš Květoň narazil puk s Milanem Kořánkem a jejich akci zvýraznil gólovým zakončením u tyčky Josef Urbanec. V 47. minutě se hrálo ve čtyřech na obou stranách, když po rychlém brejku našel Josef Urbanec na protějším kruhu Tomáše Květoně, Špiler chytil. Za okamžik už další rychlý útok Milevsku vyšel, kdy Marcel Dvořák pasem přes šířku kluziště vyslal do úniku Lukáše Matějku, který jej zakončil přesnou ranou k tyči. Za minutu už Milevsko vedlo. Stalo se tak v přesilové hře, při které se od modré trefil do horního rohu branky Petr Škulina. Strakonice ale dokázaly vyrovnat. Únik Kadlece po pravé straně byl zastaven nedovoleně a následnou přesilovku bleskově využil Lukáš Papež, který tečoval ránu Velíška od modré. Rozhodnutí mohla přinést milevská přesilovka. Necelé 2 minuty před koncem zůstal na chvíli sám před brankou Jakub Hamerle, ale v pádu puk do branky nedostal. V závěru přesilovky se naopak provinilo proti pravidlům i Milevsko a tak se zápas dohrával ve znamení strakonické přesilovky. Po skončení řádné hrací doby následovaly samostatné nájezdy. V první sérii se trefili jak strakonický Velíšek, tak milevský Josef Rezek. Ve druhé sérii neuspěli Kadlec ani milevský Tomáš Květoň. Rozhodnutí tak přinesl proměněný nájezd strakonického Bindera, na který následně Lukáš Matějka nedokázal gólově zareagovat.

Ohlasy k utkání


5 : 6
(0:2, 2:2, 3:1 – 0:1)
Milevsko vs Strakonice

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 25. Heřmánek (Rezek), 34. Hamerle (Rezek), 43. Urbanec (Květoň, Kořánek), 47. Matějka (Dvořák), 48. Škulina (Květoň, Kořánek) – 2. L.Papež (Srb), 4. L.Papež (Binder), 33. Kadlec (Humeník), 33. Binder (Kovář, Kloud), 53. L.Papež (Velíšek, Kloud), 61. rozhodující nájezd Binder. Vyloučení: 7:6 navíc hosté Kovář 1 x 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:2. Střely na branku: 28:23 (5:9, 11:7, 12:7). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 5:4, 5:5.

Sestavy

Milevsko

Myslivec (35. Panec) – Škulina, Štěrba, Čunát, Kolář, Štych, Dvořák, Cirulis – Urbanec, Květoň, Kořánek - Rezek, Heřmánek, Hamerle - Silbernágl, Müller, Fořt – Matějka, Nikodém, Novák

Strakonice

Špiler – Velíšek, Kloud, M. Procházka, Srb, Kovář, D. Papež – K. Procházka, Kadlec, Samek – Binder, Černý, L. Papež – Jícha, Humeník