5
1
12. 1. 2014

Junioři dokázali podruhé v sezóně porazit Jindřichův Hradec

Milevští v tomto utkání hráli velmi zodpovědně, hráli jako celek pro tým. Bezchybný výkon podal gólman. Výhra byla zcela zasloužená, nerodila se lehce, proto kluky těší více.

Milevští junioři nastoupili do utkání s cílem zopakovat hru, kterou předvedli v Jindřichově Hradci. Hned v úvodu utkání se hosté dostali do pěkné gólové příležitosti, kterou Kolář v brance dokázal zneškodnit. Domácí velmi dobře odpověděli v sedmé minutě, když Hanzlík nahrál přesně na hůl Reiniše a ten dokázal dostat puk za záda hostujícího gólmana. V úvodní třetině se hrál poměrně rychlý hokej. Hosté byli mírně střelecky aktivnější. Milevská obrana hrála velmi zodpovědně. Ve dvacátéčtvrté minutě hráli milevští druhou přesilovku a v jejím závěru se podařilo Nevolnému skórovat. Na druhé brance se podílel Reiniš a Król. Během druhé třetiny byli již milevští střelecky aktivnější. Hosté několikráte vážně zahrozili rychlým protiútokem. V 34.minutě po odpískání píchl hradecký hráč holí pod domácího gólmana, který měl puk pod kontrolou. Domácí obránci atak na gólmana trestali a byla z toho hromadná roztržka. V bitce bylo šest hráčů Jindřichova Hradce. Rozhodčí celou situaci vůbec nezvládli, neměli vůbec žádný přehled. Z tohoto důvodu akci vyřešili tak, jak vyřešili. Udělili na obou stranách po jednom hráči na 5 + do konce utkání a za šestého hráče v šarvátce udělili pouze dvouminutový trest pro mnoho hráčů na ledě. Po několika minutách se začalo hrát, nervozita a podrážděnost byla na ledě znát do konce třetiny. V závěru druhé třetiny vytáhl domácí brankář dva velmi pěkné zákroky lapačkou. Přestávku trenér domácích věnoval k uklidnění hráčů, své svěřence nabádal k disciplině, zodpovědné práci. Hráčům kladl na srdce neoplácení zákroků soupeře. Úvod do třetího dějství se opět vydařil domácím, nejprve gólman zlikvidoval nebezpečnou situaci před svým brankovištěm. Ve 44. minutě se hosté usadili v útočném pásmu. Puk od Reniše našel Nevolného, ten viděl velmi dobře sjetého Pešičku, který dal velmi důležitou třetí branku. Domácí se ještě více zklidnili a začali hrát svůj hokej. To po třech minutách přineslo ovoce v podobě vstřelení čtvrté branky. U tohoto gólu si druhou asistenci v utkání připsal Hanzlík i Król a šťastným střelcem byl, v tomto utkání velmi dobře hrající, Reiniš autor první a poslední branky. V samotném závěru Kolář vytáhl puk lapačkou snad z brankové čáry. Domácí již závěr dokázali takticky dohrát a pomohli gólmanovi vychytat druhou nulu v sezóně.

Domácí vyhráli zaslouženě, myslím si, že odehráli jedno z nejkvalitnějších utkání sezóny. Pochvalu zaslouží všichni hráči, opět hráli jako celek a pro celek. Nerad hodnotím výkon rozhodčích, ale tento zápas byl z jejich strany nepovedený. Myslím si zápasy Juniorů by měli pískat již trochu zkušení rozhodčí a ne stejně staří či mladší kluci.

Krajská liga juniorů,

Branky a nahrávky: 7.Reiniš (Hanzlík), 26.Nevolný (Reiniš,Król), 45.Pešička (Nevolný, Król), 48.Reiniš (Król,Hanzlík). Rozhodčí: Malecha - Hřídel, Maxa. Vyloučení: 9:8 navíc 5+OK Pavlečka (Mil), Jon (JH) a 10 OT Hanzal (JH). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 43:40. Průběh utkání: 4:0.

Kolář (Kafka) - Jíška, Pešička, Bartůněk, Hanzlík, Homola J., Pavlečka Zd. - Urban,Kubička,Nevolný - Kothera,Reiniš,Król - Homola V.,Mácha,Pevlečka Vl. - Stejskal