5
1
17. 11. 2013

Velmi cenné boby Juniorů z Hradce.

Milevští junioři sehráli velmi vyrovnané utkání v Jindřichově Hradci. Ve druhé třetině otočili vývoj zápasu a jednobrankový náskok se jim podařilo uhájit.

Milevští junioři odjížděli do Hradce bez třech hráčů základního kádru. Největší potíže má tým v postu obránců. Po velmi vyrovnaném úvodu utkání začali mít domácí více ze hry. Útočníci domácích dělali hodně starostí milevské obraně. Po špatné rozehrávce o obranném pásmu také padl první gól utkání. Švihálek vystihl přihrávku beků a bombou nedal milevskému gólmanovi šanci. Vzápětí šli hosté do oslabení, o minutu šli do třech. Milevští velmi dobře oslabení ubránili. V polovině třinácté minuty hosté srovnali. Nevolný puk nahodil na branku domácích a Urban odražený puk procedil za záda gólmana. Domácí velmi často ohrožovali branku svého soupeře. Dva samostatné nájezdy špatně dohráli a střeli minuli branku. Jeden nájezd svým jistým zákrokem zlikvidoval Kolář, který se v brance nenudil. Za nerozhodného stavu skončila první třetina. Do druhého dějství vstoupili opět domácí. Ve 23.minutě milevský brankář musel vyndávat puk ze své sítě. Tentokráte pěknou akci domácích zakončil Hajn.Z vedení se však domácí radovali pouze necelé dvě minuty. O vyrovnání se zasloužil Kubička, který vyslal přesnou přihrávku na zakončujícího Króla. Po srovnání skóre byl opět velmi přísně vyloučen hráč hostů. I toto oslabení milevští sehráli velmi zodpovědně. Ve 39.minutě se poprvé v utkání milevští ujali vedení. Rozehrávku obránců Bartůňka-Kubičky zakončil Nevolný. Druhou třetinu byli hosté mírně aktivnější. Od začátku třetí třetiny nastal na ledě boj o každý puk. Domácí tlačili a milevskou branku začali čím dál tím častěji nebezpečně ohrožovat. Do obranné hry se zapojovali všichni hráči. Milevští ubránili oslabení hned v úvodu třetiny. Další přesilovka domácích trvala minutu a pak se počet hráčů na ledě srovnal. Hosté následující krátkou přesilovku svého soupeře zamkli v jeho pásmu, ale branku se jim dát nepodařilo. Několik nebezpečných situací, před brankou dokázali hosté vyřešit. V závěru po oddechovém čase domácích podržel milevské gólman. O poslední půlminutu tlaku se domácí připravili sami, když zbytečně faulovali. Hosté již závěr v klidu dohráli.

Milevští i v tomto utkání předvedli příkladnou bojovnost a herní disciplínu. Domácí byli aktivnější, v útoku nebezpečnějším celkem. Tým hostů podržel v tomto utkání gólman. Milevským za předvedený výkon v Hradci patří poděkování. V následujících třech kolech hraji milevští svá utkání na domácím ledě.

Krajská liga juniorů,

Branky a nahrávky: 8. Švihálek, 23.Hajn - 13.Urban (Nevolný), 25.Król (Kubička), 39. Nevolný (Kubička,Bartůněk). Rozhodčí: Zeman - Hamr, Sváček. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:42. Průběh utkání: 1:1,1:1,2:1,2:3.