5
1
6. 2. 2014

Naposledy venku v základní části

Díky předehrávce ve Žďáru má HC Milevsko 2010 před sebou poslední venkovní utkání v základní části soutěže. Na ledě soupeře ji zakončí tuto sobotu, zbylé dva zápasy pak odehraje v domácím prostředí. Posledním venkovním týmem, na jehož stadionu se v letošním ročníku ještě Milevsko nepředstavilo, je HC Klášterec nad Ohří. Utkání začíná od 17:00.

Klášterec neprožívá úplně povedenou sezónu. V současné době mu patří 12. místo v tabulce se ziskem 36 bodů. Klášterci se nedaří hlavně na svém ledě. Zde získal doposud 16 bodů, což představuje třetí nejhorší bilanci ve skupině Západ. Lépe si Klášterec vede na cizích kluzištích. Zde bodoval častěji než doma a se ziskem 20 bodů je sedmým nejvíce bodujícím týmem ve venkovních zápasech.

První polovina

Vstup do soutěže neměl Klášterec dobrý, když během prvních šesti kol dokázal zabodovat pouze v jediném zápase. Na úvod soutěže zavítal Klášterec na led svého soupeře z předchozího play-off Klatov. Těm se odveta vydařila, když zdolaly Klášterec 5:3. Klatovy byly po celý zápas ve vedení. Klášterec se stále držel na dostřel. Pět minut před koncem se podruhé přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat nedokázal ani v závěrečné hře bez brankaře, kdy naopak ještě jednou inkasoval. V prvním domácím utkání nestačil Klášterec na Tábor, kterému podlehl 3:7. Hostující tým šel do vedení a postupně si získal náskok 3:0. Ten Klášterec snížil na rozdíl jednoho gólu, ale Tábor si výsledek pohlídal. V dalším průběhu navýšil stav na 7:2 ve svůj prospěch a až v závěru dovolil domácím zkorigovat na konečný výsledek 7:3 pro Tábor. První body získal Klášterec ve 3. kole v Jindřichově Hradci. Klášterec získal v J. Hradci dvougólový náskok, který domácí tým ještě v první třetině dokázal srovnat. Pak se ale prosadil jen hostující celek a po třech dalších gólech se radoval z výhry 5:2. Poté Klášterec podlehl doma Jablonci po divokém výsledku 6:7. Jablonec vedl po dvou třetinách v Klášterci 5:2. Domácí tým předvedl v poslední třetině mohutný finiš, avšak dotáhl se jen na rozdíl jednoho gólu. V Sokolově prohrál Klášterec 3:1. Po bezbrankové první třetině skóroval Sokolov na začátku druhé i třetí části. Klášterci se pak podařilo snížit, ale při závěrečné hře bez brankaře inkasoval ještě jednou. V dalším venkovním duelu schytal Klášterec vysokou prohru 8:1 v Kolíně. Na dvoubrankové domácí vedení zareagoval Klášterec kontaktním gólem ke konci první třetiny. Druhou část však prohrál 4:0, čímž bylo o vítězi rozhodnuto. Klášterec si pak spravil náladu v domácím duelu s Kobrou, kterou porazil 7:4 a připsal si druhou výhru. Na první domácí gól odpověděla Kobra ještě v té samé minutě. Pak se však prosazoval jen Klášterec, který si postupně vybudoval náskok 7:1. Ten Kobra zkorigovala až v samém závěru. Klášterec pak bodoval i ve Žďáru 5:4 po samostatných nájezdech. Žďár musel dvakrát dotahovat dvougólové hostující vedení. Nakonec rozhodovaly až nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Klášterec. Třetí výhru v řadě slavil Klášterec poté, co doma udolal Řisuty 3:2. Hosté se brzy po zahájení zápasu ujali vedení. Klášterec ještě v první části strhnul vedení na svou stranu. Řisuty však i do druhé třetiny vstoupily gólově a bylo znovu vyrovnáno. Rozhodnutí přišlo 8 minut před koncem zápasu. Bodová série skončila v Moravských Budějovicích, kde Klášterec schytal debakl 9:1. Domácí celek se prosadil dvakrát v první třetině a hned pětkrát v prostředním dějství. Až potom skóroval Klášterec, který však ještě následně dvakrát inkasoval. Pak přišla i domácí prohra 3:5 s Bílinou. Hostující dvougóĺové vedení Klášterec poprvé srovnal, podruhé již ne. Při závěrečné hře bez brankaře sice ještě snížil, ale posléze do prázdné brány inkasoval. Předchozí nezdary napravil Klášterec v Nymburce, kde zvítězil 3:1. Po bezbrankové úvodní třetině se z gólu jako první radovali domácí. Pak se ale třikrát prosadil Klášterec a odvezl si tři body. Venkovní vítězství potvrdil Klášterec doma s Pelhřimovem, když ani jednou neinkasoval a připsal si výhru 4:0. Domácí položili základ vítězství hned v úvodu, když se prosadili dvakrát během prvních pěti minut. A ve vítězné sérii pokračoval i v Milevsku, kdy vyhrál 3:1. V divokém domácím zápase s Vrchlabím srovnal Klášterec hostující vedení pouhou vteřinu před konce, ale hned v první minutě prodloužení inkasoval a prohrál 5:6. První polovinu základní části zakončil výhrou 5:3 v Děčíně.

Vzájemný zápas v letošní sezóně

V prvním vzájemném měření zvítězil Klášterec v Milevsku 3:1. Klášterec se v utkání prosadil jednou v každé z třetin, zatímco Milevsko skórovalo pouze jedinkrát. Úvodní domácí tlak Klášterec přežil bez úhony. Pak měl výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou sice nevyužil, ale v jejím klasickém pokračování vstřelil úvodní gól zápasu. Druhou branku přidal hostující tým po polovině. Milevsko ke konci prostřední části snížilo ve dvojnásobné početní výhodě. Ale to bylo z jeho strany vše. Klášterec v posledním dějství přidal ještě gólovou pojistku a odvezl si z Milevska tři body.

Statistikám Klášterce dominuje Libor Řepík . Ten v 22 zápasech nasbíral 31 bodů za 15 gólů a 16 asistencí. Deset bodů na něj ztrácí Marek Jáchym , který zatížil konta soupeřů 9 góly a 12 přihrávkami. Mezi obránci si v bodování nejlépe vede Petr Štrach, jenž vstřelil 8 gólů a na stejný počet z nich přihrál. Ze čtyř brankařů, kteří v sezóně nastoupili v dresu Klášterce, má nejvíce odchytáno dlouholetá opora Pavel Damašek. V posledních zápasech hájil kláštereckou branku Jan Kaššák.

Sestava Klášterce z minulého kola ze zápasu v Pelhřimově:
HC Klášterec nad Ohří: Kaššák (od 29. Kutnar) - Loučka, Dostál, Štrach, Žižka, Koblitz, Mašek, Drobný, Freiberg, Bečvář, Suk, Kalinovič, Jáchym, Toušek, Diviš, Toman, Schonauer, Bednář, Paleček, Vrána

Na úvod odvetných zápasů přivítal Klášterec doma Klatovy a oplatil jim porážku z prvního kola, když je porazil 5:1. Domácí tým vedl po první třetině 2:0 a dvěma slepenými góly se prosadil i v prostřední části. Klatovy snížily 10 minut před koncem, ale pak ještě jednou inkasovaly. V dalších dvou duelech nastoupil proti jihočeským týmům a nezískal v nich ani bod. Tábor doma nedovolil Klášterci ani jednou skórovat a porazil jej 3:0. Jindřichův Hradec v Klášterci zvítězil 7:3. Po vyrovnané první třetině svítil na ukazateli nerozhodný stav 2:2. To Vajgar změnil v prostřední části, kdy se prosadil třikrát, aniž by inkasoval a položil základ k výhře. Chuť si Klášterec spravil v Jablonci. Ten inkasoval na domácím ledě od Klášterce šest gólů. Na první hostující gól Jablonec našel odpověď. Pak však nechal soupeře utéct do stavu 1:4. Ten snížil na jednobrankový rozdíl, ale v závěru ještě dvakrát inkasoval. Ke konci kalendářního roku se Klášterec představil dvakrát za sebou před vlastními fanoušky. V obou zápasech vstřelil jen po jednom gólu, což nemohlo na výhry stačit. Nejprve se v Klášterci radoval z výhry 5:1 Sokolov. Hostující tým si už v první třetině vybudoval dvougólový náskok. Klášterec před polovinou zápasu snížil, ale na druhou přestávku šel Sokolov s vedením 4:1. To pak ještě ve třetím dějství navýšil. S Kolínem se Klášterec prosadil až 10 minut před koncem, kdy už prohrával 0:3. Kolín ještě v závěru přidal jeden gól. Ani vstup do nového roku Klášterci výhru nepřinesl a hlavně pokračovalo jeho střelecké trápení. Ještě v dalších třech střetnutích skóroval vždy jen jednou. Na Kobře dokázal Klášterec srovnat domácí úvodní vedení. Pak však už jen přihlížel brankostroji domácích, který se zastavil až na stavu 7:1. V Klášterci se Žďár radoval z výhry 3:1. Hosté šli v zápase do vedení, Klášterec ještě v první třetině srovnal. Žďár znovu odskočil o gól v prostřední části a při domácí závěrečné hře bez brankaře se prosadil ještě jednou. Stejnou prohru utrpěl Klášterec i v Řisutech. Ty si během dvou třetin vybudovaly třígólový náskok, který Klášterec v poslední části už jen zkorigoval. Po pěti jednogólových zápasech se Klášterec konečně dočkal více gólů a hned mu přineslo výhru. Doma porazil Moravské Budějovice 4:1. Domácí tým rozhodl hned v první třetině, kterou vyhrál 3:0. Další gól přidal čtyři minuty před koncem, kdy pak ještě dovolil i skórovat hostům. Zlepšený střelecký apetit potvrdil Klášterec v Bílině, kde v zápase bohatém na góly zvítězil 8:5. První třetinu hostující tým vyhrál 3:1. V prostřední části padlo hned sedm gólů, ale nic to nezměnilo na klášterském vedení, které se ještě o branku navýšilo. V poslední části přišla už jen jednogólová korekce na obou stranách. Doma s Nymburkem prohrál pak Klášterec 3:5. Dvakrát dokázal domácí celek srovnat hostující náskok a v poslední třetině jít do konce do vedení. Nymburk však třemi góly v posledních sedmi minutách strhl vítězství na svou stranu. V posledním zápase neuspěl Klášterec v Pelhřimově, kde prohrál 7:3. Na domácí dvougólové vedení odpověděl Klášterec snížením v předposlední minutě úvodní části. Rozhodnutí padlo v prostřední třetině, ve které Pelhřimov nasázel Klášterci 5 gólů. Hostující tým dvěma brankami v poslední periodě už jen prohru zmírnil.
Milevsko si ze zápasů letošního ročníku z ledů soupeřů přivezlo pouhé dva body a to hned ze svého prvního výjezdu do Bíliny. Od té doby už nedovezlo ani jeden. V Klášterci ho čeká již poslední venkovní duel končící základní části soutěže. Bylo by alespoň symbolické, pokud by dokázalo bodovat znovu až při poslední možné příležitosti. Klášterec však má před sebou, stejně jako Milevsko, už jen tři zápasy, neboť v posledním kole má volný los a nebude tak chtít promarnit příležitost k zisku už nemnoha zbývajících bodů, které jsou ještě ve hře.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Klášterec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 10. Toman (Schönauer, Diviš), 44. Kalinovič (Řepík, Jáchym) – 26. Stoklásek (Hamerle). Rozhodčí: Orlický – Místecký, Střelka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 40:37 (11:11, 15:11, 14:15). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.