5
1
23. 1. 2014

Milevsko zajíždí do Jablonce

V dalším kole zajíždí HC Milevsko 2010 na led Jablonce nad Nisou, kde se utká s místním celkem HC Vlci Jablonec. Utkání na jabloneckém zimním stadionu začíná v sobotu od 18:00 Výsledky našeho sobotního soupeře jsou v této sezóně střídavé. I díky tomu se v tabulce pohybuje převážně kolem jejího středu. V současnosti Vlkům patří 8. pozice skupiny Západ díky zisku 40 bodů. Severočeši více bodů posbírali v domácím prostředí, ale špatně si nepočínají ani na hřištích soupeře. Doma Jablonec zaznamenal 24 bodů, což jej řadí na 9. místo v úspěšnosti v domácích zápasech. Z venku Jablonec přivezl 16 bodů, což představuje 10. nejlepší výsledek ve skupině.

První polovina

Jablonec zahájil mistrovské boje dvěma venkovními zápasy. Na úvod vyhrál v Jindřichově Hradci 2:0. Hosté se poprvé trefili před koncem druhé třetiny a při závěrečné domácí hře bez brankaře přidali druhý gól. V tom druhém už úspěšný nebyl, když podlehl na ledě Kolína 5:3. Hosté udeřili hned v první minutě, ale na první přestávku šel s jednobrankovým vedením Kolín. Po polovině zápasu padly v krátkém sledu za sebou tři góly. Dva z nich vstřelil Jablonec a tak po dvou třetinách byl stav vyrovnaný. O svém vítězství rozhodl Kolín v závěrečné části, kterou vyhrál 2:0. V domácí premiéře nestačil Jablonec na Sokolov, když prohrál 1:5. Domácí tým se sice ujal v utkání vedení, ale pak už se prosazovali jen hosté. Domácí nezdar napravil Jablonec v Klášterci, odkud si odvezl výhru po divokém výsledku 7:6. Jablonec vedl po dvou třetinách v Klášterci 5:2. Domácí tým předvedl v poslední třetině mohutný finiš, avšak dotáhl se jen na rozdíl jednoho gólu. Ani druhý domácí zápas Jablonci body nepřinesl. S Kobrou neuspěl 4:6. Přitom Vlci vedli v zápase už 3:0. Kobra však předvedla dokonalý obrat v závěrečné části, kterou vyhrála 5:1. Ve Žďáru Jablonec prohrál 4:2. V první třetině se Jablonec ujal vedení, které domácí tým na začátku prostřední části srovnal. Další góly přineslo až závěrečné dějství. Na vedoucí domácí gól našel ještě Jablonec odpověď, ale na další dva ve své brance už ne. Až třetí domácí duel byl pro Jablonec úspěšný. Řisuty přehrál 4:1. K prvnímu gólu z první třetiny přidal Jablonec druhý po polovině zápasu. Řisuty rychle snížily, ale stejně rychle si domácí vzali dvougólový náskok zpět, který ještě v poslední části navýšili. V Moravských Budějovicích prohrál Jablonec v dalším kole 6:3. Po bezbrankové první třetině šel Jablonec v prostřední části do vedení. Moravské Budějovice ještě v této třetině otočily na 3:1 ve svůj prospěch a ve třetí třetině zvýšili na 4:1. Jablonec se přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale domácí celek si už vítězství vzít nenechal a v závěru si jej pojistil dalšími dvěma brankami. Následně zdolal Jablonec doma po fotbalovém výsledku 1:0 Bílinu. V Nymburce pak podlehl domácím 5:2. Nymburk se v průběhu zápasu dostal do vedení 3:0, ale Jablonec se ještě nevzdal, když snížil na 3:2. Definitivní uklidnění přinesla do nymburských řad 56. minuta, ve které se domácí během 16 vteřin prosadili dvakrát. V dalším kole si Jablonec poradil doma s Pelhřimovem 5:2. Na úvodní hostující gól odpověděli domácí třemi góly ještě v první třetině. V druhé části gól nepadl a tak se definitivně rozhodlo v poslední periodě. Pelhřimov nejprve snížil, ale Jablonec za 2 minuty znovu šel do dvoubrankového vedení, ke kterému v poslední minutě přidal ještě jeden gól. K výhře s Pelhřimovem přiřadil Jablonec další dvě. V obou duelech vsítil po 7 gólech. V Milevsku zvítězil 7:3, doma s Vrchlabím ještě jednoznačněji 7:1. V dalším střetnutí naopak Jablonec sedmičku inkasoval. V Děčíně prohrál 7:5. První polovinu základní části zakončil domácí prohrou 2:5 s Táborem.

Vzájemný zápas v letošní sezóně

První vzájemný zápas opanoval Jablonec, který v Milevsku zvítězil 7:3. Milevsko přitom mělo dobrý vstup do zápasu. Využilo svoji první přesilovku a následně se dostalo do dalších velkých šancí. Využít je však nedokázalo a tak následoval trest. Jablonec rovněž v početní výhodě vyrovnal a kolem poloviny zápasu nastřílel Milevsku během čtyř minut čtyři góly. Milevsko sice na vedoucí hostující gól našlo v oslabení odpověď, ale ještě v téže jablonecké přesilovce inkasovalo a pak v rychlém sledu z brejkových situací ještě třikrát. Ke konci prostřední části Milevsko ještě snížilo, ale Jablonec si výhru vzít nenechal a v poslední třetině jí dalšími dvěma góly pojistil.

Na čele bodování Jablonce je Kamil Bříška . Ten si v 25 zaznamenaných zápasech připsal 31 bodů za 15 gólů a 16 asistencí. Za ním následuje Lukáš Tondr , jenž ke 12 gólům přidal stejný počet přihrávek. Mezi obránci si v bodování nejlépe vede Tomáš Mrkvička jenž vstřelil 4 góly a na 14 z nich přihrál. Z brankařů má nejvíce odchytáno Jakub Jelínek. Záda mu kryje Aleš Příhoda , který dostával více prostoru v začátku sezóny.

Sestava Jablonce z minulého kola ze zápasu v Pelhřimově:
HC Vlci Jablonec : Jelínek – Petrmichl, Pilař, Mrkvička, Čechura, Zeman, Abrahám, Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Liška, Hloušek, Mulač, Brokeš, Frk

Druhou polovinu základní části začal Jablonec opět vítězně, když i v odvetě porazil Jindřichův Hradec, tentokrát 5:3. Domácí získali rozhodující náskok v první třetině, kterou vyhráli 3:1. V prostřední části své vedení ještě o gól navýšili. Jindřichův Hradec se v poslední třetině přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale více už nedokázal. Pak však Vlci neuspěli ve třech zápasech za sebou. Kolín si odvezl z Jablonce všechny body po výsledku 5:2. Kolín si postupně vybudoval třígólové vedení. To Jablonec v poslední třetině snížil na jednobrankový rozdíl. Kolín si však vítězství pojistil dvěma góly během jedné minuty. V Sokolově podlehl Jablonec 6:4. Na úvodní gól se čekalo až do poloviny zápasu. Na domácí vedení Jablonec zareagoval vyrovnáním a po dvou třetinách tak byl stav 1:1. S góly se roztrhl pytel v poslední části. Nejprve se pětkrát prosadil Sokolov. Jablonec třemi góly v závěrečné pětiminutovce už jen výsledek zkorigoval. Šest gólů inkasoval Jablonec i na domácím ledě od Klášterce. Na první hostující gól Jablonec našel odpověď. Pak však nechal soupeře utéct do stavu 1:4. Ten snížil na jednobrankový rozdíl, ale v závěru ještě dvakrát inkasoval. Sérii tří proher zastavil Jablonec na Kobře, kde zvítězil po prodloužení 4:3. Kobra otevřela účet zápasu, Jablonec otočil skóre ve svůj prospěch. Domácí vyrovnali, ale hosté šli znovu do vedení. Kobře se podařilo srovnat až při závěrečné hře bez brankaře podpořené přesilovkou. Početní výhoda rozhodla i prodloužení, kdy se prosadil Jablonec. Loňský rok zakončil Jablonec domácí výhrou nad Žďárem 6:4. Jablonec se dostal v první třetině do dvougólového náskoku, ale ten se Žďáru povedlo během jedné minuty srovnat a ve druhé třetině jít dokonce do vedení. Jablonec rychle zareagoval a převážil skóre na svou stranu. Hosté vyrovnali, ale hned po 14 vteřinách od srovnání už znovu prohrávali. Jablonec pak přidal ještě uklidňující pojistku. Nový rok zahájil Jablonec prohrou v Řisutech 5:2. Dvakrát Jablonec dokázal vyrovnat domácí vedení. Na další góly ve své brance už odpověď nenašel. Po neúspěšném zahájení roku si Jablonec připsal tři výhry v řadě. Doma nejprve porazil 5:2 Moravské Budějovice. Domácí jednogólový náskok z první třetiny dokázali hosté v prostřední části srovnat, avšak na druhou přestávku šel Jablonec s vedením 3:1. Hosté snížili, ale Jablonec už si výhru vzít nenechal. V Bílině Jablonec vyhrál první dvě třetiny vždy 1:0. Když pak v poslední části přidal další gól, zdálo se být rozhodnuto. Bílina se však dvěma góly přiblížila, ale vyrovnat už nedokázala. V domácím duelu s Nymburkem to vypadalo pro Jablonec na pohodový zápas. Krátce po polovině zápasu totiž zvýšil své vedení už na 4:0. Nymburk ještě v téže minutě vyrovnal a dvěma góly v závěrečné desetiminutovce zápasu minimalizoval domácí náskok. Srovnat už nestihl. V minulém kole už Jablonec po třech úspěších bodovat nedokázal a podlehl v Pelhřimově 4:2. V první třetině se domácí tým dostal do dvoubrankového vedení, na které ovšem v poslední minutě úvodní třetiny hosté odpověděli snížením. Po bezbrankové prostřední části se v posledním dějství opakoval průběh z první periody. Pelhřimov dvěma góly nejprve zvýšil své vedení. Hosté pak zvládli jen snížit na rozdíl dvou branek.
Milevsku se v sezóně ve venkovních zápasech vůbec nedaří. Nic na tom nezměnil ani nový rok. V tom se Milevsko představilo zatím v jediném venkovním duelu a byla z toho vysoká prohra v Táboře. Tuto bilanci bude chtít v Jablonci zlomit. Jablonec je letos prozatím doma stoprocentní a jistě bude chtít tuto úspěšnost udržet i v utkání s Milevskem.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Jablonec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 4. Bříška (Tondr, Mrkvička), 18. Nevyhoštěný (Mrkvička, Bříška), 20. Tondr (Bříška, Šulc), 29. Liška (Mrkvička, Čechura), 41. Bříška (Šulc, Tondr), 53. Mrkvička (Nevyhoštěný), 56. Tondr (Šulc), 57. Mrkvička, 58. Pilař (Šulc, Tondr), 59. Peřina (Mulač) – 10. Stoklásek, 48. Urbanec (Decsy), 54. Fořt (Decsy, Homolka). Rozhodčí: Vokřál - Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 5:9 navíc Štěrba (Milevsko) 5 minut + osobní trest do konce utkání. Využití: 7:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 48:29 (14:10, 12:8, 22:11) . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 10:3.