5
1
14. 1. 2014

Na derby do Tábora

Druholigová skupina Západ má ve svém středečním programu před sebou 27. kolo. Bude to na delší dobu poslední hrací středa. Utkání skupiny Západ budou dále probíhat jednou týdně ve víkendových termínech a další středeční kolo je na programu téměř za měsíc. HC Milevsko 2010 se poprvé v novém kalendářním roce představí ve venkovním zápase. Po dvou domácích duelech zavítá na led svého nejbližšího soupeře HC Tábor. Jihočeské derby na táborském zimním stadionu začíná ve středu od 18:00.

Tábor po minulé úspěšné sezóně, kdy se od začátku soutěže držel v horních patrech tabulky a nakonec skupinu Západ po základní části ovládl a prokousal se přes play-off až do kvalifikaci o I. ligu, si v té letošní počíná podobně úspěšně. V současné době mu patří 2. pozice v tabulce se ziskem 54 bodů. Tábor je nejvíce skórujícím týmem skupiny Západ. Body sbírá pravidelně v domácích i venkovních zápasech. Z ledů soupeřů vyexpedoval už 26 bodů, tedy jen o 2 méně, než získal doma. V hodnocení venkovních zápasů je druhým nejúspěšnějším celkem, v tabulce domácí úspěšnosti patří Táboru třetí příčka.

První polovina

V zahajovacím zápase udolal Tábor doma Sokolov 4:3 na nájezdy. Domácí tým se ujal vedení 2:0, ale Sokolov třemi góly převrátil stav ve svůj prospěch. Tábor vyrovnal v poslední minutě druhé třetiny. Další gól nepřinesla ani třetí třetina ani následné prodloužení. Rozhodnout musely až nájezdy, ve kterých byl lepší Tábor. I v prvním venkovním utkání v Klášterci šel Tábor do vedení a postupně si získal náskok 3:0. Ten Klášterec snížil na rozdíl jednoho gólu, ale Tábor si výsledek pohlídal. V dalším průběhu navýšil stav na 7:2 ve svůj prospěch a až v závěru dovolil domácím zkorigovat na konečný výsledek 7:3 pro Tábor. Následně podlehl Tábor doma Kobře 1:3. Hosté rozhodli v prostřední třetině, ve které vstřelili všechny své góly. Tábor dokázal odpovědět jen jednou v poslední části. Své domácí zaváhání napravil Tábor ve Žďáru, kde zvítězil 4:2. Na hostující vedení našel Žďár odpověď minutu před koncem první třetiny, ale Tábor si ještě v samém závěru úvodního dějství stačil vzít vedení zpět. Navíc v prostřední i poslední třetině přidal po gólu, čímž rozhodl. Žďár už jen v poslední minutě zápasu stihl přidat alespoň druhý gól. V dalším kole narazil Tábor na soupeře z finále play-off předchozí sezóny Řisuty. Tentokrát to byla zcela jednoznačná záležitost. Tábor už v 11. minutě vedl 4:0 a nakonec se radoval z vysoké výhry 9:2. Ve venkovním zápase pak Tábor neuspěl v Moravských Budějovicích, kde podlehl 4:3. Hostům se podařilo vstřelit gól až za stavu 3:0 pro domácí. Ti pak zvýšili na 4:1. Tábor se přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat nedokázal. I další domácí zápas Tábora skončil stejným výsledkem jako ten předchozí, tedy 9:2. Tentokrát to odnesla Bílina. Táboru se znovu povedla první třetina, ve které se prosadil třikrát, ale ještě více ta druhá. V té skóroval hned pětkrát. Ani další venkovní utkání Táboru body nepřineslo. V Nymburce prohrál 5:2. Tábor vyhrál první třetinu gólem z 10. minuty. Prostřední část však patřila domácím. Nymburk v ní vsítil 3 góly a na začátku třetí třetiny zvýšil na 4:1. Pak už jen oba týmy jedním gólem upravily na konečný stav. V dalším kole přivítal Tábor na domácím ledě Pelhřimov a poradil si s ním 5:2. Základ vítězství položil domácí celek v první třetině, kterou gólem z první a poslední minuty získal 2:0. Pelhřimov se prosadil za stavu 0:3, kdy se dokázal přiblížit na rozdíl jednoho gólu. Tábor si však vítězství uniknout nenechal. Pak ovládl i první jihočeské derby, když na ledě Milevska zvítězil suverénně 8:1. Po domácí výhře nad Vrchlabím, ztratil Tábor bod v Děčíně za výhru po nájezdech. Pak už znovu pokračoval bez ztráty bodu až do konce první poloviny základní části.

Vzájemný zápas v letošní sezóně

První vzájemné měření bylo jednoznačnou záležitostí Tábora, který zvítězil v Milevsku 8:1. Milevsko dokázalo s favoritem držet krok jen do úvodního inkasovaného gólu, když se hostující tým prosadil v početní výhodě. Pak už Tábor v zápase zcela dominoval. V první i prostřední části nastřílel domácím po třech gólech. V poslední třetině svoji normu neudržel, když se trefil dvakrát a navíc i jednou inkasoval. Milevsko se prosadilo až za stavu 0:8 v přesilové hře.

Nejlepší hráči soupeře

Na čele bodování táborského týmů je Martin Mařík. Ten nasbíral 28 bodů za 15 gólů a 13 asistencí. V patách je mu tradiční lídr týmových statistik Jakub Matušík, jenž má svém kontě 23 bodů (11+12) a po počátečních absencích se už dotáhl mezi nejčastěji bodující. Stejným bodovým ziskem a obdobnou bilancí (10+13) se může chlubit v Milevsku dříve působící Tomáš Hájek. Nejlepším střelcem týmu je s 18 zásahy milevský odchovanec David Kellner. Mezi obránci si nejlépe v bodování vede Jan Kanov s 18 body, když vstřelil 5 gólů a na 13 z nich přihrál. Z dvojice brankařů dostává letos více prostoru další milevský odchovanec Michael Panec. V posledních zápasech však branku Tábora hájil Tomáš Klestil.

Sestava Tábora z minulého kola ze zápasu v Pelhřimově:
HC Tábor : Klestil - Havran, Černý, Kanov, Heršálek , Liška, Klíma, A.Hájek - Mařík, Matušík, Kellner - Kolomý, Zayml, T.Hájek - Seidl, Krätzer, Sladký - T.Pechánek, R.Pechánek

Před zápasem

Na vítěznou řadu Tábor navázal i ve druhé polovině soutěže. Na její úvod si připsal velmi cenou výhru v Sokolově 4:2. Tábor po úvodním gólu zvýšil svůj náskok před polovinou zápasu. Sokolov dvěma slepenými góly před druhou přestávkou srovnal. Rozhodnutí padlo šest minut před koncem, kdy se znovu prosadil Tábor a výhru zpečetil při domácí hře bez brankaře. Doma pak Tábor nedovolil ani jednou skórovat Klášterci a porazil jej 3:0. Až v dalším duelu na Kobře skončila vítězná táborská série čítající 10 zápasů. Pražský tým zvítězil 3:1 a porazil tak stejným výsledkem Tábor i v jejich druhém měření. V první části, kdy se oba celky prosadily jednou, se na další gól čekalo až do 56. minuty. Padl z hole domácího hráče. Brzy poté Kobra přidala ještě pojistku v přesilovce. V dalším duelu už byl Tábor opět vítězný. Doma po povedeném úvodu zápasu, kdy po 11 minutách vedl už 3:0, přehrál Žďár 6:3. Před koncem kalendářního roku 2013 si Tábor vybral menší krizi a poslední dvě utkání prohrál. Nejprve 6:3 v Řisutech. Dvakrát dokázal Tábor srovnat domácí náskok. Pak Řisuty odskočily o dva góly, na což Tábor zareagoval snížením. Vyrovnat už nedokázal a v poslední třetině ještě dvakrát inkasoval. Pak Tábor doma nečekaně podlehl 1:3 Moravským Budějovicím. Hosté se v první části ujali vedení, Tábor ještě před přestávkou srovnal. Rozuzlení padlo až v poslední desetiminutovce, kdy využili Moravské Budějovice přesilovky ke vstřelení rozdílového gólu. Další pak přidali při domácím náporu do otevřené obrany. S novým rokem už se Tábor znovu vrátil na vítěznou vlnu. V Bílině vyhrál těsně 2:1. Na úvodní gól se čekalo až do 50. minuty, kdy se dvakrát v rychlém sledu za sebou prosadil hostující celek. Domácí tým dokázal už jen v závěru snížit. Nymburk udolal Tábor až po nájezdech 5:4. Dvakrát domácí tým v zápase prohrával, poprvé o dva góly. Vždy dokázal srovnat a následně i jít do vedení. I Nymburk však stav vyrovnal a tak musely rozhodnout až nájezdy. V těch se radoval Tábor. V minulém kole Tábor dosáhl jednoznačnějšího výsledku. V Pelhřimově zvítězil 8:4. Do stavu 2:2 to byla přetahovaná. Tábor šel dvakrát do vedení, Pelhřimov dvakrát vyrovnal. Pak se však gólově prosadil až za stavu 2:7 pro hosty.
I Milevsku se vstup do nového roku rovněž vyvedl. Po výhře nad Děčínem zdolaly v minulém kole na nájezdy Klatovy. Křest ohněm je čeká na ledě favorizovaného Tábora, kde se Milevsku v minulé sezóně nevedlo a dvakrát vysoko prohrálo. Po povinných domácích bodech může Milevsko ve venkovním duelu jen překvapit.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 13. Kolomý (Zayml), 23. Krätzer (Seidl), 24. Mařík (Matušík, Kellner), 27. Hájek (Zayml, Kolomý), 32. Matušík (Mařík), 40. Heršálek (Kolomý, Hájek), 53. Černý (Kolomý, Heršálek), 60. Heršálek (Matušík, Kellner) - 44. Urbanec (Decsy, Procházka). Rozhodčí: Pokorný - Polák, Rampýr. Vyloučení: 4:9 navíc Seidl 5 minut + osobní trest do konce utkání, Havran osobní trest do konce utkání (oba Tábor), Procházka (Milevsko)5 minut + osobní trest do konce utkání. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 50:29 (14:9, 20:9, 16:11) . Průběh utkání: 6:0, 6:1, 8:1.