5
1
2. 1. 2014

Rok 2014 zahájí Milevsko s Děčínem

Nový kalendářní rok začne HC Milevsko 2010 domácím soutěžním zápasem. V sobotním prvním hracím kole skupiny Západ nového roku 2014 Milevsko přivítá na svém ledě tým HC Děčín.

Letošní sezóna se pro Děčín vyvíjí hůře než ta předchozí. Na začátku nového kalendářního roku mu patří 13. pozice v tabulce se ziskem 25 bodů. Většinu z nich získal v domácím prostředí, což ho řadí na 10. místo ve skupině Západ v bilanci domácích zápasů. Z venkovních duelů přivezl Děčín prozatím 6 bodů za výhry v Bílině a na Kobře.

První polovina

V zahajovacím zápase sezóny zdolal Děčín doma Žďár těsně 2:1. Od poloviny zápasu Děčín prohrával, ale v posledních sedmi minutách dokázal zvrátit vítězství na svou stranu. Jak byl úvodní duel Děčína gólově chudý, v jeho druhém zápase v Řisutech se naopak strhla gólová přestřelka. Celkem padlo 13 gólů a domácí tým se radoval z výhry 7:6. Děčín se sice ujal v zápase vedení, ale pak začali úřadovat domácí, kteří postupně otočili skóre na 4:1. Děčín snížil na rozdíl gólu, ale Řisuty o gól odskočily. Děčín se však nevzdal a třemi brankami šel znovu do vedení 5:6. To držel až do poslední minuty, ve které dvakrát inkasoval a odjel nakonec s prázdnou. Stejným výsledkem 2:1 z prvního domácího zápasu skončilo i druhé utkání v Děčíně. Z výhry se však tentokrát radoval hostující celek Moravské Budějovice. Ty se ujaly vedení v 38. minutě a tři minuty před koncem přidaly druhý gól. Výrazně střelecky aktivnější Děčín snížil minutu před koncem, ale vyrovnat už nedokázal. Domácí zaváhání napravil Děčín v Bílině, kde zvítězil 4:3. Zde se postupně dostal do vedení 3:0. Bílina snížila, ale po dvou třetinách byl stav 1:4. V závěrečné části se domácí tým přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale Děčín se výhru uniknout nenechal. Domácí střetnutí s Nymburkem prohrál Děčín 2:3 v prodloužení. Na úvodní hostující gól našel Děčín bleskově odpověď a po první části vedl 2:1. Nymburk v prostřední třetině srovnal. Další gól v základní hrací době nepadl a tak muselo rozhodnout prodloužení. To trvalo pouhých 14 vteřin. Nymburk využil přesilovku a radoval se z bonusového bodu. V dalším zápase v Pelhřimově vyšel Děčín naprázdno po prohře 6:4. Hned třikrát dokázal Děčín dotáhnout domácí náskok. V poslední třetině však Pelhřimov odskočil na rozdíl dvou gólů. Ten Děčín v závěru snížil, ale při hře bez brankaře inkasoval ještě jednou. V předehrávce 19. kola si Děčín poradil s Řisuty 4:3 po samostatných nájezdech. Děčín se ujal v zápase vedení, ale pak dvakrát musel dotahovat hostující náskok. Utkání dospělo až do nájezdů, ve kterých se prosadil domácí tým. Po výhře nad Milevskem čekal Děčín na další výhru čtyři zápasy, kdy doma porazil Jablonec. Následovaly však další tři prohry v řadě včetně domácí předehrávky s Vrchlabím. Až na závěr první poloviny základní části přišla druhá venkovní výhra v soutěži, když Děčín zvítězil na Kobře 5:3.

Vzájemný zápas v letošní sezóně

V prvním vzájemném měření této sezóny byl úspěšnější Děčín, byť se utkání dlouho lépe vyvíjelo pro Milevsko. To si postupně v Děčíně vybudovalo třígólový náskok, ale udržet ho nedokázalo a nakonec odjelo z Děčína s prázdnou po prohře 4:3. Po dvou brankách v první periodě přidalo Milevsko hned po 9 vteřinách druhé třetiny třetí gól. Domácímu týmu se však ještě v této části podařilo vyrovnat. Pomohlo mu hned pět přesilových her, které měl ve druhé dvacetiminutovce, z nichž dvě využil a k tomu ještě neproměnil trestné střílení. Dokonání obratu přišlo v 54. minutě, kdy Děčín vstřelil rozhodující gól.

Týmovým statistikám tradičně vládne dvojice Lukáš Zika a Michal Oliverius. Nejlepší střelec týmu Lukáš Zika zaznamenal 12 gólů, ke kterým přidal stejný počet přihrávek. Jeho dvorní nahrávač Michal Oliverius na něj ztrácí jediný bod. K 17 asistencím zatížil konta soupeřů 6 góly. V bodování obránců si vede nejlépe Ondřej Hříbal když vstřelil 3 góly a na 7 z nich přihrál. V brance má nejvíce odchytáno Michael Formánek, jenž se téměř pravidelně dělí o prostor v brankovišti s Lukášem Lavingerem. Před koncem roku přivítal Děčín ve své brance staronovou posilu, když znovu oblékl jeho dres Martin Volke. Ten v letošní sezóně působil doposud v prvoligovém Mostě.

Sestava Děčína z minulého kola ze zápasu s Pelhřimovem:
HC Děčín : Volke – Procházka, Stezka, Kaltenböck, Molnár, Motejlek, Müller – Faigl, Oliverius, Zika – Hříbal, Merta, Racek – Drnec, Šetka, Vacek – Bačák, Strnad, Fojt

Odvetné zápasy zahájil Děčín ve Žďáru a utkání skončilo stejným výsledkem, jako jejich první společné střetnutí s tím rozdílem, že tentokrát se z výhry radoval domácí Žďár. Domácí tým se ujal vedení v polovině zápasu a druhý gól přidal v poslední minutě druhé třetiny. Děčín hned na začátku třetí části snížil, ale více už nedokázal. V Moravských Budějovicích se Děčín gólově prosadil rovněž jen jednou. Za to domácí tým vstřelil hned 5 gólů. Děčín sice otevřel skóre zápasu, ale za další dvě minuty už vedli domácí, kteří následně dotáhli utkání do vítězného konce. I ve třetím zápase v řadě na ledě soupeře Děčín prohrál a znovu se mu podařilo vsítit jen jeden gól. V dohrávce 11. kola takto neuspěl na ledě Klatov po prohře 4:1. Hosté svůj jediný gól tentokrát vstřelili až za stavu 4:0 pro Klatovy. Návrat na domácí led přinesl Děčínu více vstřelených gólů a tím i vítězství. Bílinu porazil jednoznačně 7:2. Bílina šla v Děčíně do vedení. Na první přestávku však už měl jednogólový náskok Děčín, který v prostřední části zvýšil ještě o jeden a v poslední o další čtyři. Až pak uzavřela účet zápasu Bílina. I čtvrtý venkovní zápas za sebou znamenal pro Děčín jediný vstřelený gól. Inkasoval však hned devětkrát a z Nymburka si odvezl pořádný debakl. Přitom v polovině zápasu to ještě bylo 1:1. Pak ale Nymburk vstřelil tři góly do konce třetiny a v posledním dějství nasázel Děčínu dalších pět. V posledním zápase kalendářního roku 2013 Děčín přehrál doma Pelhřimov 6:2. Děčín skóroval dvakrát v každé z třetin, Pelhřimov vstřelil po jednom gólu v prvních dvou. Děčín zahájil zápas lépe, když se hned dvakrát prosadil v 6. minutě. Pelhřimov brzy snížil a stejně dokázal zareagovat i na dvougólové vedení domácího týmu v prostřední části. Ve zbytku zápasu se však prosadil už jen domácí Děčín.
Milevsko na závěr loňského roku sehrálo dva mistrovské zápasy na ledech soupeřů a oba prohrálo. Tyto porážky jen korespondovaly s výsledkově velmi nevydařeným rokem 2013. Milevsko tak má motivaci začít výsledkově nový kalendářní rok lépe, než pro něj skončil ten předchozí. Začátek zápasu je od 17:00.

Milevsko vs Děčín

Branky a nahrávky: 2. Reiniš (Stoklásek), 6. Urbanec (Dvořák), 18. Decsy (TS), 19. Reiniš (Hamerle, Stoklásek), 58. Dvořák (Drda, Decsy), 60. Urbanec - 3. Zika (Motejlek, Oliverius), 18. Oliverius (Motejlek), 30. Kuchynka (Stezka), 56. Zika. Rozhodčí: Valenta - Černý, Vavruška. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 45:45 (15:14, 18:14, 12:17). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 6:4.

Pipek – Srdínko, Procházka, Štych, Dvořák, Bartůněk, Hlinka – Urbanec, Decsy, Novotný - Stoklásek, Reiniš, Hamerle - Nevolný, Król, Homolka - Drda