5
1
20. 12. 2013

Na závěr roku do Vrchlabí

Poprvé v soutěži odehraje HC Milevsko 2010 dvě kola za sebou na ledech soupeřů. V minulém kole zajíždělo do Kolína, v tom další bude hostem týmu HC Stadion Vrchlabí. Jedná se zároveň o poslední mistrovské utkání kalendářního roku 2013. Zápas začíná na vrchlabském zimním stadionu v sobotu od 18:00.

Vrchlabí se pro letošní sezónu vrátilo do II. ligy a prezentuje se velmi dobrými výkony. Vrchlabí patří k příjemnému překvapení soutěže, když mu v současné době patří 6. místo v tabulce se ziskem 39 bodů. Stadion sbírá body doma i venku. V domácím prostředí vybojoval 22 bodů, což představuje šestý nejlepší výsledek ve skupině Západ. Z ledů soupeřů si přivezl o jen 5 bodů méně a je v hodnocení venkovních zápasů pátým nejúspěšnějším celkem. Před koncem roku se Vrchlabí nachází ve skvělé formě, když naplno bodovalo v posledních 5 střetnutích.

První polovina

Zpočátku soutěže si Vrchlabí vedlo úspěšně v domácích zápasech, v těch venkovních naopak nebodovalo. V zahajovacím zápase zvítězilo Vrchlabí doma 5:3 nad Řisuty. Hosté se v zápase ujali vedení. Vrchlabí v první třetině vyrovnalo a ve druhé šlo do vedení. To naopak srovnaly Řisuty, ale v předposlední minutě této části znovu inkasovaly. V posledním dějství zvýšilo Vrchlabí na rozdíl 2 branek. Řisuty snížily, ale při hře bez brankaře inkasovaly popáté. V Moravských Budějovicích prohrálo Vrchlabí 3:2. Domácí tým šel dvěma slepenými góly po polovině zápasu do dvoubrankového vedení. To se hostům podařilo v dalším průběhu srovnat, ale na rozhodující domácí gól z předposlední minuty zápasu už odpověď nenašli. V domácím duelu s Bílinou položilo Vrchlabí základ svého vítězství 6:3 v první třetině, kterou vyhrálo 3:1. Bílina se v dalším průběhu dvakrát přiblížila na rozdíl jednoho gólu, ale domácí celek si zisk 3 bodů pohlídal. V Nymburce Vrchlabí podlehlo 4:1. Byl to vyrovnaný zápas. Vrchlabí se ujalo v zápase vedení. Nymburk otočil stav ve svůj prospěch a definitivní pojistku přidal až v samém závěru dvěma góly do prázdné brány při soupeřově hře bez brankaře. Až ve třetím domácím utkání Vrchlabí poprvé doma nesupělo, když podlehlo v té době vedoucímu týmu tabulky Pelhřimovu 3:4. Hosté se nejprve prosadili dvěma brankami do poloviny první třetiny, Vrchlabí v první části snížilo, ale na začátku druhé třetiny znovu inkasovalo. Totéž se opakovalo i v dalším průběhu. Vrchlabí v poslední minutě druhé třetiny opět snížilo, ale v první minutě té třetí znovu Pelhřimov odskočil na rozdíl 2 branek. Vrchlabí se 5 minut před koncem opět přiblížilo na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnání už se nedočkalo. Své domácí zaváhání napravilo Vrchlabí v Milevsku, odkud si naopak přivezlo své první body z venku po výhře 2:0. V následujících třech domácích zápasech Vrchlabí nejprve podlehlo Kolínu, ale pak dvakrát zvítězilo. Od té doby do konce první poloviny základní části naplno bodovalo jen jednou. K tomu však dokázalo přidat hned tři vítězné zápasy s bonusovým bodem navíc za výhru v prodloužení nebo po nájezdech.

Vzájemný zápas v letošní sezóně

V prvním vzájemném zápase se gólově prosadit dokázalo pouze Vrchlabí. V Milevsku zvítězilo 2:0, přičemž první gól byl pro hosty hodně šťastný a čekalo se na něj až do 37. minuty. Druhý přidali do prázdné brány při milevské hře bez brankaře. Domácí tým ani jednou nenašel recept na překonání hostujícího gólmana.

Nejproduktivnějším hráčem Vrchlabí je extraligou a první hokejovou ligou ostřílený Martin Filip. Ten v 19 zápasech nasbíral 23 bodů za 6 gólů a 17 asistencí. Nejlepším střelcem týmu je Patrik Fořt, který zatížil konta soupeřů 10 góly, ke kterým přidal stejný počet asistencí. Z obránců se nejvíce bodově prosadil David Vondráček , když vstřelil 4 gól a na 6 z nich přihrál. V brance Vrchlabí nastoupili tři brankaři. Nejvíce z nich má odchytáno Oto Jeschke. Záda mu kryje z týmu Mountfield Hradec Králové vypomáhající Jaroslav Pavelka. V úvodu sezóny v dresu Vrchlabí nastupoval Filip Luňák .

Sestava Vrchlabí z minulého kola ze zápasu v Pelhřimově:
HC Stadion Vrchlabí : Pavelka - Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Hlaváč - Bláha, M.Filip, Fořt, Jirků, Šťastný, Vesel, Březina, D.Filip, Gengel, Svoboda

Ve druhé polovině soutěže si Vrchlabí vede na výbornou. Nenašlo v ní v pěti zápasech přemožitele a neztratilo ani bod. Na úvod odvetných zápasů zvítězilo Vrchlabí v Řisutech 5:2. Vrchlabí prohrávalo pouze na úvod. První dvě třetiny však vyhrálo 2:1 a v poslední části přidalo konečnou pojistku. Utkání s Moravskými Budějovicemi se nedohrálo a bylo ukončeno za stavu 4:0 pro domácí. Domácímu týmu vyšel závěr první třetiny, kdy se v posledních čtyřech minutách prosadilo hned třikrát. Dvě minuty před koncem druhé části hosté odmítli nastoupit na led a hlavní rozhodčí předčasně ukončil utkání. Následovaly dvě jednoznačné vrchlabské výhry. V Bílině zvítězili hokejisté Vrchlabí 7:2. V první i druhé třetině hosté vstřelili po jednom gólu. Poslední část skončila výsledkem 5:2 pro Vrchlabí. Stejným rozdílem skončil i domácí duel s Nymburkem, který Vrchlabí ovládlo 9:4. První třetina přitom byla 2:2 a hosté v ní dokonce dokázali otočit nepříznivý stav. I na vedoucí domácí gól v prostřední periodě našel Nymburk odpověď. Další gól však hosté vstřelili až za stavu 7:3 a to navíc ještě nebylo ze strany domácích vše. V minulém kole zvítězilo Vrchlabí v Pelhřimově 6:4. Domácí tým se ujal vedení, ale za půlminutu už bylo vyrovnáno. Vrchlabí pak otočilo stav ve svůj prospěch, ale na první přestávku se šlo za nerozhodného stavu. V prostřední části znovu převážilo skóre na svou stranu Vrchlabí, Pelhřimov znovu dokázal odpovědět, ale na další hostující gól už ne. V posledním dějství Vrchlabí odskočilo na rozdíl dvou gólů. Pelhřimov snížil, ale vyrovnat už nedokázal a v poslední minutě ještě jednou inkasoval.
Výsledky Milevska ani ve druhé polovině základní části dosud nenabraly směr zlepšení. V minulém kole Milevsko prohrálo v Kolíně a nic jednoduchého ho nečeká ani na ledě rozjetého Vrchlabí. Oba týmy čeká poslední zápas před vánoční přestávkou a jistě v něm budou chtít bodovat.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Vrchlabí vs Milevsko

Branky a nahrávky: 19. Kolář (Gengel), 22. Vondráček (Gengel), 27. Šťastný (Vondráček), 38. Hamerský (Veselý), 38. Kolář (Hlaváč, Březina) – 4. Procházka (Hamerle), 32. Procházka. Rozhodčí: Kareš - Svoboda, Potůček. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:24 (9:7, 16:9, 11:8) . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.