5
1
17. 12. 2013

Milevsko míří do Kolína

HC Milevsko 2010 má před sebou do konce kalendářního roku ještě dva mistrovské zápasy. Oba sehraje na ledech soupeřů. V tom prvním se představí na ledě SC Kolín. Utkání začíná na kolínském zimním stadionu ve středu od 18:07.

Kolínu se po loňské povedené sezóně předpovídala v té letošní role jednoho z favoritů a tu naplňuje. V tabulce je v současné době na jejím 3. místě se ziskem 45 bodů a ztrátou jediného bodu na vedoucí Tábor. Třetí příčka mu patří i v hodnocení domácích zápasů, když doma ztratil jen 5 bodů za prohru se Sokolovem v řádné hrací době a prohru s Kobrou v prodloužení. Velmi dobře si Kolín počíná i na ledech soupeřů, kde je společně s Táborem se ziskem 20 přivezených bodů nejúspěšnější.

První polovina

Kolín zahájil sezónu dvěma výhrami, po kterých přišly dvě porážky. Na úvod zvítězil v derby v Nymburce 5:7. Kolín se po gólu v první třetině dostal v další části postupně až do vedení 4:0. Nymburk pak dokázal snížit na rozdíl jednoho gólu, ale Kolín dalšími třemi góly opět ve skóre odskočil. V domácí premiéře zdolal Kolín 5:3 Jablonec. Hosté udeřili hned v první minutě, ale na první přestávku šel s jednobrankovým vedením Kolín. Po polovině zápasu padly v krátkém sledu za sebou tři góly. Dva z nich vstřelil Jablonec a tak po dvou třetinách byl stav vyrovnaný. O svém vítězství rozhodl Kolín v závěrečné části, kterou vyhrál 2:0. Kolínu se povedl i vstup do dalšího utkání v Pelhřimově, kde vedl po dvou přesilovkových brankách. Pelhřimovu se však dvěma slepenými góly v závěru první třetiny podařilo vyrovnat a v dalším průběhu už skóroval pouze domácí tým a radoval se z vítězství 6:2. V dalším zápase podlehl Kolín doma Sokolovu 1:3. Hostující tým se ujal vedení v první třetině a na začátku posledního dějství přidal další dva góly. Kolínu se podařilo snížit až v předposlední minutě. Od této prohry Kolín v první polovině základní části už nebodoval pouze v jediném zápase, když v 15. kole prohrál v Táboře 4:1. Mezitím ještě ztratil dva body za domácí prohru v prodloužení s Kobrou. Domácí tým dvakrát v utkání vedl. Kobra vždy vyrovnala a v prodloužení v přesilovce rozhodla o zisku bonusového bodu. Všechna zbylá utkání Kolín vyhrál.

Vzájemný zápas v letošní sezóně

Ve zcela jednoznačnou partii se proměnilo utkání 5. kola mezi Milevskem a Kolínem, ve kterém Kolín deklasoval Milevsko na jeho ledě 10:3. Hostující celek se ujal vedení hned v 1. minutě. Milevsko sice brzo vyrovnalo, ale pak už muselo trpět pod hostující kanonádou. Podruhé se domácí tým prosadil až za stavu 2:7. Když na začátku poslední třetiny přidalo Milevsko třetí gól, zdálo se, že by prohra nemusela být tak výrazná. Kolín však během čtyř minut třikrát skóroval a dosáhl tím dvouciferné výhry. Hvězdou zápasu byl kolínský kapitán Josef Malý, který vstřelil 4 góly.

Na čele týmových statistik Kolína je Milan Valášek . Ten v 19 zápasech nasbíral 32 bodů za 15 gólů a 17 asistencí. Jen o bod za ním zaostává Josef Malý, jenž si připsal stejný počet gólů, ale má o přihrávku méně. Mezi obránci si vedou nejlépe Petr Pýcha a Jan Hanzl , když oba shodně zaznamenali 11 bodů. Jan Hanzl vstřelil 3 góly a na 8 z nich přihrál, Petr Pýcha má bilanci 2 + 9. Mezi brankaři dostává v brance více prostoru František Moravec , záda mu kryje Martin Sejpal .

Sestava Kolína z minulého kola ze zápasu v Sokolově:
SC Kolín: Sejpal - Pýcha, Skokan, Muláček, Pácal, Barták, Hanzl, Chaloupka - Malý, Mejzr, Valášek - Šifta, Šafránek, Jankovský - Morkes, Kadlec, Kubát - Ježek, Zumr, Kočí

I v druhé polovině soutěže Kolín navázal na vítěznou sérii. Na úvod odvetných zápasů si poradil doma 4:2 s Nymburkem. Domácí tým se ujal v první části vedení. V prostřední třetině Kolín zvýšil na stav 3:0 a až poté se prosadili i hosté. Tříbrankové vedení si Kolín však vzal zpět hned na začátku posledního dějství. Nymburk dokázal už jen snížit gólem dvě minuty před koncem. Na domácí výhru navázal Kolín plným bodovým ziskem v Jablonci po výsledku 5:2. Kolín si postupně vybudoval třígólové vedení. To Jablonec v poslední třetině snížil na jednobrankový rozdíl. Kolín si však vítězství pojistil dvěma góly během jedné minuty. V dalším kole zdolal Kolín doma Pelhřimov 4:3. Lepší vstup do utkání měl hostující celek, který po gólu ze 13. minuty šel do druhé dvacetiminutovky s jednobrankovým náskokem. Kolín však na začátku druhého dějství dvěma góly otočil stav pro sebe. V polovině zápasu Pelhřimov vyrovnal, ovšem vzápětí se domácí dostali znovu do vedení. V úvodu poslední třetiny Kolín navíc zvýšil svůj náskok na dva góly. Pelhřimov stihl už jen brankou z poslední minuty upravit konečný výsledek. Až v minulém kole Kolín narazil. Na ledě Sokolova se nedokázal gólově prosadit a prohrál 2:0. Sokolov tak porazil Kolín i ve druhém zápase. Na úvodní gól se čekalo až do 49. minuty, kdy Sokolov proměnil trestné střílení. Konečnou pojistku pak domácí celek přidal při hostující hře bez brankaře.
Milevsko ve druhé polovině soutěže po dvou těsných venkovních prohrách a jednom domácím vítězství nestačilo v minulém kole na Pelhřimov. V Kolíně čeká Milevsko těžký soupeř. Před prvním vzájemným zápasem Kolín rovněž prohrál se Sokolovem. To ho však nijak nepoznamenalo. V Milevsku zaznamenal vysoké vítězství a poté bodoval v dalších osmi následujících utkáních. Jak se tentokrát Kolín vyrovná s předchozí prohrou? Milevsko může v Kolíně jen překvapit.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Kolín vs Milevsko

Branky a nahrávky: 12. Zumr (Kubát), 15. Morkes (Šifta), 39. Mejzr (Malý, Pýcha), 59. Šifta (Hanzl) - 23. Záhora (Hamerle). Rozhodčí: Stolín - Huryta, Urubčík. Vyloučení: 4:4 navíc Fořt (Milevsko) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:23 (14:5, 7:10, 8:8). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.