5
1
12. 12. 2013

Naposledy letos doma

HC Milevsko 2010 se naposledy v tomto kalendářním roce představí v mistrovském utkání v domácím prostředí, kde hostí v sobotním střetnutí HC Lední Medvědi Pelhřimov. Poslední dva zápasy roku 2013 totiž odehraje na ledech soupeřů.

Pelhřimovu patří po 20. kole 9. místo v tabulce se ziskem 30 bodů a s o gól pasivním skóre. Více boduje v domácím prostředí, kde získal dvě třetiny svých bodů, což představuje pátý nejlepší výsledek ve skupině Západ v bilanci domácích zápasů. Z venkovních duelů přivezl Pelhřimov prozatím 10 bodů za tři výhry a jednu prohru po nájezdech.

První polovina

Pelhřimov vstoupil do nové sezóny s novým názvem HC Lední Medvědi Pelhřimov a hodně mu nový název na úvod svědčil. V zahajovacím zápase sezóny získal sice jen bod, ale v dalších šesti následujících duelech vyhrál a díky tomu se vyšvihl do čela tabulky. V 1. kole Bílina vydolovala v Pelhřimově dva body za výhru v prodloužení. Vyšel jí začátek zápasu, když v polovině úvodní třetiny vedla 2:0. Pelhřimov postupně otočil stav ve svůj prospěch, ale Bílina rychle vyrovnala. Na další domácí gól našli hosté odpověď až 46 vteřin před koncem. V prodloužení pak Bílina získala navíc i bonusový bod. I v zápase v Nymburce nezachytil Pelhřimov úvod utkání, když domácí celek dvakrát skóroval během 3. minuty. Pelhřimov však přišel se stejnou odpovědí, kdy se dvakrát prosadil v 9. minutě. I tak šel Nymburk gólem z poslední minuty první třetiny na první přestávku s vedením. A stejně tomu bylo i před závěrečným dějstvím, když se v prostřední části prosadily oba celky jednou. V poslední třetině však přišel zvrat. Pelhřimov skóroval třikrát a utrhl vítězství pro sebe po výsledku 4:6. I ve třetím zápase Pelhřimov na úvod prohrával. Bylo 0:2 doma s Kolínem po dvou přesilovkových brankách. Dvěma slepenými góly v závěru první třetiny se však podařilo domácím vyrovnat a v dalším průběhu už skórovali pouze oni a radovali se z vítězství 6:2. Následovaly výhry s Milevskem, ve Vrchlabí, s Děčínem a Klatovy. Poprvé Pelhřimov prožil utkání bez bodového zisku až v 9. kole v Táboře. Hned v dalším střetnutí však znovu bodoval naplno poté, co si v domácím prostředí poradil s Jindřichovým Hradcem. Pak ale přišla černá série Pelhřimova. Dalších pět zápasů v řadě prohrál, což znamenalo pád z čelních pozic tabulky. Na závěr první poloviny soutěže dokázal Pelhřimov znovu bodovat, když doma přehrál Řisuty a z Moravských Budějovic si odvezl alespoň bod za prohru po nájezdech.

Vzájemný zápas v letošní sezóně

První soutěžní měření v letošní sezóně dopadlo lépe pro Pelhřimov. Ten doma porazil Milevsko 5:2. Pelhřimov rozhodl o své výhře v prostřední části, kterou vyhrál 3:0. Zbývající dvě třetiny skončily shodně poměrem 1:1. Na úvodní pelhřimovský gól našlo ještě Milevsko odpověď a tak se na první přestávku odcházelo za nerozhodnutého stavu. Ve druhé třetině však Lední Medvědi Milevsku odskočili, a když na začátku posledního dějství zvýšili až na stav 5:1, začalo to vypadat na jejich vysokou výhru. Další góly však už nepřidali a Milevsku se v samém závěru podařilo stav zkorigovat. Základ domácího vítězství byl v přesilových hrách, ve kterých vstřelil Pelhřimov tři góly z pěti.

Nejlepší hráči soupeře

Nejlépe si v bodování Ledních Medvědů vede Tomáš Plachý . Kanonýr týmu si v 17 zápasech připsal 22 bodů za 15 gólů a 7 asistencí. Za ním následuje nejlepší nahrávač Marek Hadrava, jenž připravil už 15 gólových přihrávek, ke kterým přidal 3 vstřelené góly. Mezi obránci je nejúspěšnějším v bodování Richard Adam , když vstřelil 2 góly a na 9 z nich přihrál. Očekávanou brankařskou jedničku Jana Čekala při jeho zranění úspěšně nahradil Daniel Brabec a prozatím dostává v brance více prostoru.

Sestava Pelhřimova ze zápasu minulého kola v Kolíně:
HC Lední Medvědi Pelhřimov: Brabec – Mečiar, Pavlík, A. Jelínek, Adam, Beneš, Kasalý, Štěpán, Plachý, Marek Hadrava, Kubát, Votápek, Martin Hadrava, Kopic, Vylíčil, Brychta, Svoboda, Štěpánek

Před zápasem

Do druhé poloviny soutěže vstoupil Pelhřimov výhrou v Bílině 5:3. Hostující celek se ujal vedení, ale domácí tým ještě v první části vyrovnal a v prostřední odskočil Pelhřimovu na stav 3:1. I Pelhřimovu se však podařilo soupeřův náskok stáhnout a tak bylo po dvou třetinách srovnáno. Rozhodnutí padlo 5 minut před koncem, kdy se prosadil Pelhřimov. Ten pak přidal konečnou pojistku při domácí hře bez brankaře. V dalším utkání si v Pelhřimově vedl lépe Nymburk, který si odsud odvezl dva body po výhře 4:3 v prodloužení. Po bezbrankové úvodní třetině si Nymburk v druhé periodě vypracoval dvougólové vedení. Na to sice Pelhřimov odpověděl, ovšem ve třetí třetině odskočil středočeský klub opět na rozdíl dvou branek. Pelhřimov se nevzdal. V závěrečných minutách se mu povedlo vyrovnat. Z bonusového bodu se nakonec radoval hostující tým, který v prodloužení využil početní výhodu. V minulém kole prohrál Pelhřimov v Kolíně 4:3. Lepší vstup do utkání měl hostující celek, který po gólu ze 13. minuty šel do druhé dvacetiminutovky s jednobrankovým náskokem. Kolín však na začátku druhého dějství dvěma góly otočil stav pro sebe. V polovině zápasu Pelhřimov vyrovnal, ovšem vzápětí se domácí dostali znovu do vedení. V úvodu poslední třetiny Kolín navíc zvýšil svůj náskok na dva góly. Pelhřimov stihl už jen brankou z poslední minuty upravit konečný výsledek.
Milevsko v druhé polovině soutěže jednou vyhrálo a dvakrát prohrálo. Obě prohry utrpělo ve venkovních střetnutích po dvou těsných výsledcích. V posledním zápase nebodovalo v Nymburce, když definitivní rozhodnutí padlo až při milevské hře bez brankaře. Milevsko bude mít snahu se ve svém posledním zápase tohoto roku na domácím ledě rozloučit se svými příznivci před vánoční přestávkou výhrou. Pelhřimov čeká druhé venkovní utkání za sebou a po prohře v Kolíně se tentokrát nebude chtít vracet s prázdnou. Začátek zápasu je od 17:00.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 28. Hamerle (Reiniš, Kalla), 46. Hamerle (Záhora, Novotný), 55. Procházka (Hamerle) - 10. Votápek (Martin Hadrava), 15. Svoboda (Votápek, Vylíčil), 21. Plachý (Mečiar, Marek Hadrava), 26. Kopic (A. Jelínek, Martin Hadrava), 32. Votápek (Svoboda), 33. Kopic (Martin Hadrava), 43. Votápek (Vylíčil, Svoboda). Rozhodčí: D.Pražák - J.Mertl,Samuel. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:42 (11:14, 8:18, 11:10) . Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:7, 3:7.

Pipek (26. Škubal) – Srdínko, Procházka, Dvořák, Fišera, Štěrba, Hlinka, Bartůněk – Korous, Decsy, T.Novotný - Záhora, Homolka, Fořt - Reiniš, Kalla, Hamerle - Novák