5
1
6. 12. 2013

Dalším soupeřem Nymburk

Víkendovými zápasy ukrojí druholigová skupina Západ už dvacátý díl své základní části. HC Milevsko 2010 v něm čeká venkovní střetnutí v Nymburce, kde se utká s místním týmem NED Hockey. Nymburk se představí doma po třech venkovních zápasech. Utkání na nymburském zimním stadionu začíná v sobotu od 17:00.

Nymburk momentálně figuruje na 8. místě tabulky se ziskem 29 bodů. Více zatím boduje na ledech soupeřů, odkud už vyexpedoval 17 bodů a je v hodnocení venkovních zápasů pátým nejlepším týmem skupiny Západ. Doma se mu vede hůře a jen tři jeho soupeři získali v domácím prostředí méně bodů. Z osmi domácích střetnutí Nymburk čtyři vyhrál a stejný počet prohrál.

První polovina

Nymburk neměl dobrý vstup do soutěže. Jako jediný z týmů skupiny Západ nastoupil v prvních dvou kolech v obou zápasech v domácím prostředí. Nevytěžil však z toho ani bod. Oba zápasy prohrál o dva góly. Na úvod nestačil na Kolín 5:7. Ten se po gólu v první třetině dostal v další části postupně až do vedení 4:0. Nymburk pak dokázal snížit na rozdíl jednoho gólu, ale Kolín dalšími třemi góly opět ve skóre odskočil. V zápase s Pelhřimovem měl Nymburk skvělý vstup do zápasu, když dvakrát skóroval během 3. minuty. Pelhřimov však přišel se stejnou odpovědí, kdy se dvakrát prosadil v 9. minutě. I tak šel Nymburk gólem z poslední minuty první třetiny na první přestávku s vedením. A stejně tomu bylo i před závěrečným dějstvím, když se v prostřední části prosadily oba celky jednou. V poslední třetině však přišel zvrat. Pelhřimov skóroval třikrát a utrhl vítězství pro sebe po výsledku 4:6. Poté však přišla prozatím nejlepší pasáž Polabanu v soutěži. Z následujících sedmi zápasů v řadě odešel Nymburk coby vítěz, když ztratil pouhé dva body. Následovaly střídavé výsledky. Po dvou prohraných zápasech přišla výhra a to samé se opakovalo. Na závěr první poloviny základní části vybojoval výhru 4:3 na nájezdy v Bílině. Domácí Draci ztratili vítězství v samém závěru, když přišli o vedení 3:1. Nymburk snížil v čase 58:58 a v čase 59:07 vyrovnal.

Vzájemný zápas v letošní sezóně

Po dvou domácích prohrách Nymburk poprvé v soutěži nastoupil na ledě soupeře a hned to pro něj znamenalo plný bodový zisk. Milevsko naopak poprvé zůstalo bez bodu po prohře 3:6. Domácí tým měl velmi dobrý vstup do zápasu, když se před koncem 2. minuty ujal vedení. Brzy poté však přišel domácí trest, Nymburk přesilovku využil a až do poloviny první třetiny hrál po dvou dalších vyloučeních v početní výhodě. To mu pomohlo. Úvodní třetinu opanoval, což vyjádřil i vedoucím gólem. V dalším průběhu Milevsko hru vyrovnalo, ale góly střílel jen Nymburk, který se postupně dostal až do vedení 5:1. To Milevsko snížilo na rozdíl dvou branek a v závěrečné hře bez brankaře usilovalo o vyrovnání. Minutu a půl svíralo svého soupeře, ale ten se ubránil a půlminutu před koncem navíc skóroval do opuštěné brány.

Statistikám Nymburku dominuje Lukáš Král. Ten v 18 zápasech nasbíral už 31 bodů za 12 gólů a 19 asistencí. Za ním následuje Jan Stehlík , jenž zatížil konta soupeřů 15 góly, ke kterým přidal 9 přihrávek. Mezi obránci je na tom suverénně nejlépe Ondřej Kříž, když vstřelil 5 gólů a na 9 z nich přihrál. Mezi brankaři má výsadní postavení Pavel Bílek.

Sestava Nymburku z minulého kola ze zápasu v Pelhřimově:
NED Hockey Nymburk: Bílek – Kulich, Kuzďas, Cicvárek, Kříž, Dvořák, Procházka – Šimek, Bičiště, Protivný – Tregl, Král, Stehlík – Dulovec, Martinec, Chvojka

Oba své zápasy druhé poloviny základní části odehrál Nymburk na ledech soupeřů. V Kolíně prohrál 4:2. Domácí tým se ujal v první části vedení. V prostřední třetině Kolín zvýšil na stav 3:0 a až poté se prosadili i hosté. Tříbrankové vedení si Kolín však vzal zpět hned na začátku posledního dějství. Nymburk dokázal už jen snížit gólem dvě minuty před koncem. V Pelhřimově si Nymburk vedl lépe a odvezl si odsud dva body po výhře 4:3 v prodloužení. Po bezbrankové úvodní třetině si Nymburk v druhé periodě vypracoval dvougólové vedení. Na to sice Pelhřimov odpověděl, ovšem ve třetí třetině odskočil středočeský klub opět na rozdíl dvou branek. Pelhřimov se nevzdal. V závěrečných minutách se mu povedlo vyrovnat. Z bonusového bodu se nakonec radoval hostující tým, který v prodloužení využil početní výhodu.
Milevsko se v minulém kole konečně dočkalo tříbodové výhry. Na tu bude chtít navázat i v Nymburce a svůj chudý bodový zisk rozšířit. Nymburk se v domácím prostředí trápí, ale i tak jde do zápasu z pozice favorita.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Nymburk vs Milevsko

Branky a nahrávky: 36. Král (Stehlík, Tregl), 48. Dulovec (Kříž), 58. Král (Stehlík) - 40. Decsy (Hamerle). Rozhodčí: Horinek - Novák, Potůček. Vyloučení: 4:4 navíc Cicvárek (Nymburk) 10 minut osobní trest . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:23 (10:6, 12:9, 16:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.