5
1
29. 11. 2013

Do druhé poloviny základní části vstoupí Milevsko v Moravských Budějovicích

Druholigová soutěž skupiny Západ má za sebou první polovinu základní části. Sobotními zápasy odstartuje její druhá polovina. HC Milevsko 2010 jí zahájí na ledě týmu HC Moravské Budějovice 2005. Utkání na zimním stadionu v Moravských Budějovicích začíná od 18:00.

Moravské Budějovice jsou příjemným překvapením skupiny Západ. Po první polovině základní části zaujímají 5. místo v tabulce se ziskem 32 bodů. Stejná pozice jim patří i v hodnocení domácích zápasů, když na svém stadionu jen jedinkrát poznaly hořkost porážky. Daří se jim však i na ledech soupeřů, kde získaly jen dva body méně, než doma.

První polovina

Moravské Budějovice vstoupily do soutěže velmi dobře. V úvodním duelu sice podlehly po nájezdech v Milevsku, ale pak naplno bodovaly v pěti zápasech v řadě. Prvním zápasem, ve kterém nezískaly ani bod pro ně bylo až utkání 9. kola, kdy 2:1 prohrály v Sokolově. Celkem v první polovině nebodovaly jen ve čtyřech utkáních. Doma ztratily jediné střetnutí, když podlehly 2:5 Žďáru. Dvakrát dokázal domácí tým srovnat hostující náskok, na další tři góly ve své síti už odpověď nenašel. V minulém kole zdolaly Moravské Budějovice Pelhřimov 4:3 po samostatných nájezdech. Nikdo jiný už na ledě Moravských Budějovic bodovat nedokázal. Sobotní soupeř Milevska ukázal i zápasové obraty, když například v Jindřichově Hradci prohrával po první třetině 2:0, ale po druhé už vedl 4:2, nebo v Řisutech, kde hosté po druhé části prohrávali 5:3, avšak 5 góly v posledním dějství výsledek zcela otočili a vyhráli 8:5.

Vzájemný zápas v letošní sezóně

Milevsko v zahajovacím mistrovském zápase sezóny 2013/2014 zdolalo Moravské Budějovice 3:2 na nájezdy. Domácí tým si v první třetině vybudoval dvougólový náskok, o který však v dalším průběhu zápasu přišel. Moravské Budějovice se ve druhé i třetí třetině prosadily gólem v početní výhodě. Další branka nepadla ve zbytku základní hrací doby, ani v následném prodloužení. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty měly jediného domácího úspěšného střelce.

Na čele bodování je Jan Trojan. Ten v 16 zápasech nasbíral 17 bodů za 6 gólů a 11 asistencí. Za ním následuje Petr Zahradník , jenž zatížil konta soupeřů 4 góly, ke kterým přidal 11 přihrávek. Mezi obránci si vedou nejlépe Tomáš Latner a Roman Sechovec , když oba shodně vstřelili 3 góly a na 5 z nich přihráli. V brance Moravských Budějovic se pravidelně střídají Jiří Šťastný a Petr Helešic.

Sestava Moravských Budějovic z minulého kola ze zápasu s Pelhřimovem:
HC Moravské Budějovice 2005: Helešic - Latner, Sechovec, Tobola, Sobotka, Tichý, Hobza – Kesner, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Pěška, Trojan, Nahodil, Vlček, Dostál

V minulém kole podruhé v sezóně Moravské Budějovice v domácím prostředí nebodovaly naplno. Pelhřimov zdolaly 4:3 až po samostatných nájezdech. Domácí měli výborný vstup do zápasu, když ve 4. minutě už vedli 2:0. Pelhřimov však ještě v první třetině snížil a dvěma góly v prostřední části získal vedení pro sebe. Moravské Budějovice dokázaly vyrovnat 7 minut před koncem. Prodloužení vítěze nepřineslo a tak musely rozhodovat až samostatné nájezdy. V těch se prosadili jen domácí hráči a rozhodli tím o zisku bonusového bodu.
Milevsko se v posledním zápase na ledě Řisut nedokázalo ani jednou gólově prosadit a prohrálo 4:0. Po velmi nepovedené první polovině soutěže nečeká Milevsko jednoduchý vstup do její druhé poloviny. Moravské Budějovice doma body neztrácejí a jakýkoliv bodový zisk by byl pro Milevsko úspěchem.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Moravské Budějovice vs Milevsko

Branky a nahrávky: 11. Vlček (Trojan, Pěška), 30. Pěška (Sobotka), 42. Matějka, 50. Zahradník (Telesz) - 43. Decsy (Novotný, Urbanec), 45. Urbanec (Decsy, Novotný), 55. Decsy (Srdínko). Rozhodčí: Doležal – Polák, Rampír. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:40 (11:12, 11:14, 8:14). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3..